מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מהפכה בתחבורה הציבורית

  17/12/2017
  הגדל

  בשורה טובה לנוסעים בתחבורה הציבורית. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, הכריז, כי לראשונה ניתן יהיה לנסוע באמצעות כרטיס "רב קו" בכל מוניות השירות בארץ וליהנות מכל הסדרי הנסיעה המוזלים וההטבות הקיימות בכרטיסים אלה.

  ההרחבה מבוצעת במסגרת הרפורמה בענף מוניות השירות, שנועדה לחזק את ענף המוניות ולהפוך אותו לחלק ממערך התחבורה הציבורית. הרפורמה כוללת בין השאר, הרחבה משמעותית של קווי מוניות השירות ותוספת של קווים חדשים, באזורים בהם קיים ביקוש למוניות.

  הנסיעה באמצעות כרטיס "רב קו", תתאפשר בכל קווי מוניות השירות שיופעלו במסגרת המכרזים החדשים. מכרזים אלה, יפורסמו בקרוב כחלק מהרפורמה בענף המוניות. יצוין כי הסבסוד לא יחול על קווי מוניות קיימים, אלא רק לאחר יציאתם למכרז. הנוסעים במוניות השירות, ייהנו מהסדרי ההנחות הניתנים כיום במסגרת כרטיס "רב קו" באוטובוסים וברכבת, בהם מנויים תקופתיים כמו חופשי יומי, שבועי, חודשי ושנתי, וכן ״ערך צבור״ ומעבר חופשי בתוך 90 דקות בין אמצעי תחבורה. הנוסעים הזכאים להטבות בתחבורה הציבורית, כמו תלמידים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ונכים, יוכלו לממש אותן גם במוניות השירות שבהסדר. הסדרי הכרטוס החדשים במוניות יחולו בימי חול בלבד. בשבתות וחגים הסדרי הנסיעה הקיימים במוניות השירות יישארו ללא כל שינוי, כנהוג כיום.

  רפורמה נוספת, קובעת שינוי בתעריפי התחבורה הציבורית גם לנסיעות בינעירוניות, בכל רחבי הארץ למעט אילת. המנוי מאפשר נסיעה חופשית ללא כל הגבלה בתחבורה הציבורית, באוטובוסים וברכבות, בתוך המטרופולינים וביניהם. כך לדוגמא, יתאפשר לנסוע בתוך חיפה, מחיפה לתל אביב ולהמשיך בנסיעה עירונית, בתוך תל אביב וכל זאת במנוי אחד.

   

  עבור לתוכן העמוד