מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שינוי בבעלות קבוצת UMI

  24/10/2018
  הגדל

  יבואנית הרכב יוניברסל מוטורס ישראל (UMI), הודיעה כי בעלת השליטה בה חברת המזרח לאחזקות בע"מ, התקשרה בהסכם עם חברת קומסקו בע"מ, בבעלותו ושליטתו של חיים דנון, לפיו תרכוש קומסקו 25% נוספים מהחזקותיה של חברת המזרח ב- UMI. 

  בכך תשלים קומסקו רכישת 50% ממניות קבוצת UMI ותצטרף לחברת המזרח כבעלת שליטה שווה בקבוצה. מבנה ההחזקות החדש, בו שתי בעלות שליטה שוות, המחזיקות כל אחת ב 50% מהמניות, מחזיר את הקבוצה למבנה שהיה בתקופת השותפות של המזרח עם חברת קרדן (1993-2016).

  עם השלמת הרכישה, ימונו רו"ח בני גבאי, המכהן כיום כדירקטור בחברה וכיו"ר הדירקטוריון של חברת הבת , UTS, ועמית רון שכיהן כמנהל העסקים בקומסקו, כמנכ"לים משותפים של קבוצת UMI.

  דוד עיני המכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון וכמנכ"ל החברה, יכהן כיו"ר פעיל של דירקטוריון UMI.

  אבישי לוי, שכהן כמנכ"ל  UTS , אויס וכמשנה למנכ"ל של קבוצת UMI, סיים את תפקידו בקבוצה.

  בני גבאי, נשוי + 3 , בוגר לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת תל אביב (רו"ח מורשה) ובעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. כיהן בעבר כשותף בכיר במשרד ארנסט יאנג (EY) בו ניהל את תחום הפיננסים. גבאי מכהן כדירקטור בחברת UMIמינואר2015  וכיו"ר UTS מדצמבר 2016.

  עמית רון, נשוי + 2 מכהן כמנהל העסקים של קומסקו מאז 2010. במסגרת תפקידו ניהל חברות ועסקים בהם קומסקו מעורבת והיה אמון על ניהול ההשקעות של החברה. לפני 2010 עסק עמית בתחום שוק ההון, חיתום והנפקות. בתפקידו האחרון שימש כמשנה למנכ"ל הראל חיתום והנפקות.

   

  עבור לתוכן העמוד