מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הוועידה השנתית של ראש הממשלה לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה

  8/11/2018
  הגדל

  הסתיים בהצלחה הכנס השישי של ועידת ראש הממשלה השישית לתחליפי דלקים ותחבורה חכמה, שהתקיים בתאטרון הבימה בתל אביב. 

  הכנס כלל הרצאות ודיונים, בהשתתפות בכירים מעולם הרכב, האנרגיה והטכנולוגיה, על עתיד עולם התחבורה, מפגשי B2B בין יזמים וחברות מקומיות לבין חברות וקבוצות בינלאומיות, תערוכת מיזמים ישראלים ועוד. במהלך שני ימי הכנס ביקרו באירוע קרוב ל-4,000 אורחים, מתוכם כ-1,000 נציגים מחו"ל מיותר מ-40 מדינות, עם מיצגים של כ-50 סטרטאפים ישראליים שהציגו את עתיד והווה התחבורה החכמה בישראל ובעולם. במהלך ימי הכנס נחשף לראשונה פרויקט משותף בין החברות Mobileye, פולקסווגן וצ'מפיון מוטורס, לפריסת רכב אוטונומי חשמלי שיתופי בישראל. פיתוח הפרויקט יחל בשנת 2019 וצפוי להפוך למסחרי ב-2022.

  ד"ר ענת בונשטיין, ראש מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד רה"מ: "הועידה השישית של ראש הממשלה בנושא תחבורה חכמה הביאה גם השנה את בכירי תעשיית הרכב והתחבורה הבינלאומיים להתעניין בטכנולוגיה ובידע בישראל. הועידה סיפקה הצצה למהפכה ולשינוי הדינמי שעובר התחום".

  במהלך הכנס התקיימה תערוכה חיצונית של קהילת EcoMotion, בה הוצגו מגוון סטארטאפים בתחום התחבורה החכמה, ביניהם:

  Arbe Robotics - החברה מייצרת מכ״ם ברזולוציה HD לרכבים אוטונומיים, המאפשר למכונית לראות את סביבתה בזמן אמת. המכ"ם שלArbe  פועל בכל תנאי מזג האוויר והתאורה כולל חושך מוחלט, זיהום אויר גבוה, ערפל, וגשם כבד. Arbe Robotics היא החברה הראשונה בעולם שמדגימה מכ״ם ברזולוציה של מעלה אחת, המאפשר להבחין ממרחק בזמן נהיגה גם בעצמים קטנים כגון אופניים והולכי רגל. בכנס הציגו את המכ"מ והדגימו את יכולותיו באמצעות רכב הדגמה.

  Inpris  - טכנולוגיה המאפשרת נהיגה בטוחה וביצוע משימות מרובות כמו שליטה בהודעות (כולל WhatsApp), חיוג בטלפון, הזנת יעדי ניווט, החלפת תחנות רדיו ומוסיקה, מבלי להסיט את העיניים מהכביש. במסגרת הכנס חשפו לראשונה מוצר חדש: InprisWay - שלט הממוקם על הגה הרכב (או כידון בדו"ג ובאופניים) המאפשר את אותה טכנולוגיה בנגישות ויעילות. 

  EyeWay  - התקן מרובה עדשות שמותקן בצמתים, הוא רואה את כל הצומת בזמן אמת מכלל כיווני התנועה והנסיעה בו-זמנית. המערכת מזהה את כלל מספרי הרישוי ומתעדת עבירות תנועה, מאפשרת ניטור התנועה, ניתוב, אכיפת התנועה, הפרות ושימוש כמערכת עזר עבור כלי רכב אוטונומיים. המערכת מאפשרת גם זיהוי תאונה עתידית ומניעתה, כך למשל במידה ורכב עתיד לעבור ברמזור אדום היא תמנע מהרמזורים הסמוכים לעבור לאור ירוק.

  AdaSKY  - חברת AdaSKY פיתחה פתרון חדשני והמתקדם ביותר בשוק הרכב, המבוסס על מצלמה תרמית לרכבים אוטונומיים ומערכות עזר לנהג Viper. Viper היא מערכת חישה המתבססת על מצלמה תרמית הקולטת קרינה בטווח האינפרא-אדום רחוק ואלגוריתמים של ראיית מכונה ומאפשרת לנתח את סביבת הרכב האוטונומי ולזהות אובייקטים בצורה מהימנה בכל תנאי תאורה ומזג אוויר. 

  UVeye - חברת UVeye מפתחת מערכות לסריקה חיצונית של רכבים, באמצעות טכנולוגיות ראייה ממוחשבות ובינה מלאכותית. סורק הגחון של Uveye הנמצא בשימוש אצל לקוחות שונים ברחבי העולם, מזהה תוך כדי נסיעה, חריגות (אנומליות) בגחון הרכב. בין אם מדובר בנזילת שמן, מכה, או חלודה מחד, בהקשר עולמות התחבורה (ציי רכב, קווי יצור וכו׳) או פצצה, סמים, או רכיב בגודל דיסק-או-קי, בתחום אבטחת המתחמים השמורים (נמלי תעופה/ים, שגרירויות, בסיסים וכו׳).

   

  עבור לתוכן העמוד