מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי סנטה-פה החדש בישראל

  12/12/2018
  הגדל

  כלמוביל, השיקה את הסנטה פה החדש של יונדאי, דגם ה-SUV 7 מקומות המפואר של החברה אשר מאופיין בעיצוב חיצוני נועז, מלוטש ועוצמתי.

  עיצוב- הסנטה פה החדש, שממשיך את שפת העיצוב של היצרן. הסנטה פה 2019 החדש הינו הדור הרביעי לרכב הפנאי שטח של יונדאי, מרווח יותר מהדור הנוכחי.

  עיצוב הפנים של סנטה פה משלב איכות גבוהה אשר מציע עיצוב אופקי מרשים ונראות משופרת. הרכב משלב נגיעות פרמיום המעניקות תחושת יוקרה בלתי מתפשרת. שטחי החלונות הוגדלו על מנת לשפר את תחושת המרחב ושדה הראיה לנהג ולנוסעים על מנת להכניס כמויות נדיבות של אור טבעי. מערכות השמע, המסך ומערכת הניווט הוטו מעט על מנת להפחית את החזר הבוהק, מתגי החלונות ומתלי הידיים הועברו קדימה בכדי להעניק  יותר מקום למרפקים, פתחי אחסון המפות צומצמו בכדי לספק יותר מקום לרגלי הנהג והמיקום של מחזיקי הכוסות הוסב מחדש בכדי לספק שימושיות נוחה יותר. מרווח הפנים של הסנטה פה שופר עם חלל גדול יותר מאחורי מושבי השורה השניה כאשר הם מקופלים. בנוסף, מרווח הרגלים ליושבי השורה השניה גדל ב- 4 ס"מ והוא הטוב ביותר בקטגוריה. רצפת הרכב גם היא הונמכה מעט לנוחות מרבית של יושבי השורה השניה בסיס הגלגלים צמח ב- 6.6 ס"מ המעניק מרווח משופר.

  מנוע והילוכים- הסנטה פה, מגיע בשתי גרסאות מנועים דגם ה- Premium ודגם ה- Luxury עם מנוע בנזין 2.4 ליטר בעל הנעה כפולה, המפיק 185 כ"ס ב- 6,000 סל"ד ו- 24.6 קג"מ מאיץ מעמידה ל&ndash100 קמ"ש ב&ndash10.4 שניות ומגיע למהירות מקסימלית של 195 קמ"ש.

  ודגמי ה- Supreme (4X2) וה- Luxury (4X4) עם מנוע טורבו דיזל בנפח 2.2 ליטר, המשודך לתיבת 8 מהירויות ומפיק 200 כ"ס ב- 3,800 סל"ד ו- 45.1 קג"מ ב- 1,750 סל"ד, מגיע למהירות מקסימלית של 203 קמ"ד  ומאיץ מעמידה ל- 100 קמ"ש ב- 9.3 שניות בתצורת הנעה קדמית ו- 9.4 שניות בתצורת הנעה כפולה.

  בטיחות- תכונות בטיחות מתקדמות כסטנדרט בכל הדגמים עם מערכת Smart Sense מעטפת הבטיחות הכוללת לנוסעים ברכב שכוללת:

  מערכת - AEB בלימה אוטונומית בעת חירום מערכת בטיחות פעילה ומתקדמת המתריעה לנהג על מצב חירום ובולמת באופן אוטומטי אם נדרש. מערכת ה AEB מבוססת על רדאר ומצלמה, ופועלת בשלושה שלבים. בשלב ראשון מספקת המערכת אזהרה ויזואלית וקולית ראשונית לנהג. בשלב השני המערכת מתערבת אקטיבית בבלימה במידה וקיימת סכנת התנגשות. בשלב השלישי תפעיל המערכת כוח בלימה מקסימלי כדי למנוע התנגשות, או למזער את הנזק במידה התנגשות היא בלתי נמנעת. מערכת נוספת הנעזרת במצלמה הקדמית כדי לשפר את הבטיחות והנוחות היא מערכת ה- LKAS באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש.

  SEA- (Safe Exit Assist) לראשונה יקבל הסנטה פה מערכת סיוע ליציאה בטוחה מהרכב. תכונה זו מונעת באופן רגעי את פתיחת דלתות המושב האחורי כאשר המערכת מזהה רכב חוצה המתקרב מאחור. Safe Exit Assist פועלת ומבצעת נעילה אקטיבית של הדלתות גם אם הנעילה הייתה כבויה קודם לכן. כאשר המערכת מגלה אובייקט מתקרב מאחור תשמע אזהרה עבור הנוסעים, הודעה תוצג על גבי המסך והכי חשוב, הדלתות ישארו נעולות עד אשר הרכב החוצה יחלוף.

  SCC- בקרת שיוט אדפטיבית חכמה. המערכת יודעת לעבוד במקביל לפעולה מערכת ה stop&go ויחד עם מערכת LVDAהמתריעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, מספקת מערכת עזר משלימה ויעילה.

  DAW- מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת חדשנית אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. המערכת מדליקה התרעה בלוח השעונים הכוללת הצעה להפסקת הנהיגה והתרעננות. 

  BCAמערכת אקטיבית למניעת התנגשות בעת מעבר נתיב. המערכת עושה שימוש במערכת ה- BSD המספקת התרעה על רכב ב"שטח מת", ובנוסף במערכת ה LKA אשר מזהה את סימון נתיב הנסיעה ומסייעת בשמירה אקטיבית של הנתיב. ייחוד מערכת ה BCA הינו בכך שמדובר במערכת אקטיבית אשר תמנע מעבר נתיב במקרה של סכנת התנגשות ממשית. כאשר ימצא רכב ב"שטח מת" אשר קרוב בצורה מסוכנת, תפעיל המערכת התרעה ויזואלית והתרעה קולית עם  הפעלת איתות הפניה, ואף תבצע בלימה דיפרנציאלית של הגלגל הפנימי הנגדי במידת הצורך, וזאת בכדי למנוע את מעבר הנתיב.

  RCCA- מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחורבאמצעות חיישני המכ"ם של מערכת לזיהוי רכב ב "שטח מת", המערכת לא רק מזהירה את הנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב מאחור אלא גם מפעילה את מערכת הבלמים באופן אוטונומי בכדי למנוע תאונה.

  ESS- איתות בלימת חירום.

  מערכת ROA- הסנטה פה מציב סטנדרט חדש בנושא הבטיחות וכולל לראשונה בהצגת בכורה מערכת  המתריעה על שכחת ילדים. המערכת עוקבת אחר המושבים האחוריים באמצעות חיישן קול ותנועה המסייע לזהות את תנועותיהם של ילדים וחיות מחמד. ההתראה הראשונה מזכירה לנהג לבדוק את המושבים האחוריים בעת היציאה מהרכב עם הודעה במסך המרכזי. ההתראה הראשונה מופיעה על גבי הצג הדיגיטלי בלוח השעונים, ומזכירה לנהג לבדוק את המושבים האחוריים בעת היציאה מהרכב. אם המערכת מזהה תנועה במושב האחורי לאחר שהנהג עזב את הרכב ונעל את הדלתות, איתות המצוקה ברכב יופעל. בנוסף בעתיד יוכל לשלוח התראה לטלפון החכם של הנהג. המערכת נועדה למנוע שכחה של ילדים וחיות מחמד ברכב.

  אבזור- הסנטה פה החדש עשיר באבזור רב הכולל בין היתר מסך מגע 7 אינץ' הכולל מערכותApple Car Play  וAndroid Auto- המתווספות למערכת ה- **Connected Car של כלמוביל, גג פנורמי נפתח, דיבורית BT, מצלמה אחורית, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מיזוג אויר בשורה השניה והשלישית, מפתח חכם,  מחשב דרך צבעוני, התנעה וכניסה ללא מפתח, חיישני חניה קדמיים ואחוריים מקוריים, בלם יד חשמלי, מערכת אוטומטית לבלימת הרכב בעת עצירה, פנסי ערפל קדמיים, תאורת יום LED-DRL, הגה וידית הילוכים מעור, גלגל הגה עם חימום, נעילה מרכזית, חימום במראות צד, בורר מצבי נהיגה (COMFORT, SPORT, ECO), קיפול מראות חשמלי, מושבי שורה אמצעית מתקפלים, מושבי שורה שלישית מתקפלים לרצפת הרכב, מושב נהג עם כוונון חשמלי, שמשות כהות, ספוילר אחורי, מראה פנימית נגד סינוור, מערכת בקרת יציבות לנגרר, ריפוד מושבים מעור נעילה מרכזית וחישן אורות.

  דגמי הדיזל מקבלים גם מערכת stop & goדגמי ה- Luxuryמקבלים גם פנסים ראשיים LED, מושב נוסע עם כוונון חשמלי, מושב נהג כולל זיכרון מצבים למראות, מושבים קדמים מאווררים, חימום מושבים קדמיים, ודלת תא מטען עם פתיחה וסגירה חשמלית.

  טבלת מחירים ב- ש"ח:

  דגם

  מחיר

  Premium

  249,900

  Supreme

  267,900

  Luxury טורבו דיזל

  294,900

  Luxury בנזין

  274,900

  * דגם הדיזל

  ** בתוספת תשלום

   

   

  עבור לתוכן העמוד