מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  ענף תחזוקת הרכב במוסכים לאן ?

  7/01/2019
  הגדל

  וועידת איגוד המוסכים בישראל, מתקיימת באילת. אנשי המקצוע התכנסו לדון בהתפתחויות עולם הרכב, הרחברה של ידע מקצועי ובחינת עתידם בעידן המכוניות האוטונומיות, החשמליות והשיתופיות. 

  בשנת 2030 מי יקבל אותנו במוסכים יהיה בעל זהות שונה. האם ניכנס למוסכים או למרכזי שרות טכנולוגיים, האם נשים תשתלבנה במקצוע ואיך לעודד אנשים מוכשרים להשתלב בענף. על שאלות אילו ועוד בפאנל עם אנשי המקצוע.

  עידית ביטון - שותפה ויועצת לחדשנות בחברת SIT : תפקידו של המוסך ישתנה בעתיד הלא רחוק. כבר היום השרות הניתן למוצרים טכנולוגיים ניתן בשלט רחוק. זה מתבצע מול מוקדים מקצועיים בארץ או מחו"ל שמנחים את הלקוחות בתהליכים לפתרון הבעיות. עם כניסת מכוניות חכמות ניתקל יותר בשרות מסוג זה. מה גם שניכנס פחות למרכזי השרות כי המכללים יידרשו פחות בטיפול תחזוקתי. אם זאת ראוי להדגיש כי המכניקה לא תיעלם אלה תצטמצם. לתחום המקצועי יכנסו יותר אנשים מקצועיים בתחום האוטוטק בהם גברים וגם נשים.

  קובי אביטל - איגוד המוסכים : תחום המקצועי המוסכים נהיה נרחב. אנו מאמינים שפיתוח עולם הרכב, יאתגר אנשים חדשים להגיע לתחום המקצועי. כיום יש קושי רב לעודד חברה צעירים להיכנס לתחום. הדור שלנו  גדל על הסיסמא: " בזיעת אפיך תאכל לחם". הצעירים היום רוצים להרוויח הרבה כסף בזמן קצר.

  בועז קורפל - עיתונאי ערוץ הספורט : חייבים להכניס לעולם האוטוטק אנשים מוכשרים. יש לזהות את האנשים המתאימים בשלבי החינוך בבתי הספר ובכלל ולזהות מי המתאימים לתחום. האנשים יגיעו מכל מקום שיש בו צורך. אם מדינת ישראל תדע לנצל את המשאבים שבה לתחום הרכב, נביא לשינוי המיוחל.

  אלון עצמון - יזם הייטק בתחום האוטומטיבי : עולם הרכב בהתפתחות משמעותית. הצפי לתנועת כמיליון מכוניות אוטונומיות בעולם ב- 2030. ראוי להדגיש את המגמות לשנים הבאות: כניסת רכבים חשמליים אוטונומיים ושיתופיים. בישראל יש הרבה יזמים בתחום הרכב החכם. הצבא בהחלט מהווה גורם לכך שקיימים בשוק הרבה מפתחים וממציאים בתחום. מדינת ישראל ניצבת כיום במקום שלישי בעולם בתחום פיתוח האוטוטק אחרי ארה"ב וסין.

   

  עבור לתוכן העמוד