מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סיום תקופת הליווי של נהג חדש בדיווח באינטרנט

  30/01/2019
  הגדל

  צעד נוסף במהפכת הרישוי. החל מ-1 בפברואר 2019, נהגים חדשים יוכלו להצהיר על סיום תקופת הליווי באתר האינטרנט של משרד התחבורה בלבד, ולא בהגעה לסניפי משרד הרישוי, כפי שנהוג עד כה. זאת, במטרה להקל על התורים ולקצר את זמן ההמתנה במשרדי הרישוי.

  תכנית הרישיון המדורג, מחייבת כל נהג צעיר, שגילו מתחת ל-24 לנהוג עם נהג מלווה במשך שישה חודשים. על פי התכנית, נהג שעבר בהצלחה את המבחן המעשי (טסט), קיבל "היתר נהיגה" לתקופה של חצי שנה, המותנה בחובת ליווי של נהג מלווה, למשך כל תקופת ההיתר.

  הנוהל החדש קובע כי נהגים חדשים שעברו בהצלחה את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) מ-15 ביולי 2018 ואילך, יוכלו להגיש תצהיר לצורך הסרת מגבלת הליווי, רק באתר האינטרנט של משרד התחבורה. הסרת המגבלה תתאפשר לאחר הצהרת הנהג החדש כי סיים את תקופת הליווי המחייבת. בנוסף נדרש הנהג לציין את פרטי הנהגים החונכים.

  עד כה, יכלו הנהגים החדשים לחתום על הצהרה גם במשרד הרישוי. עם אישור ההצהרה, המגבלה הוסרה ורישיון הקבע נשלח לביתו של הנהג. במידה והמלווים אינם מאושרים, הנהג מקבל רישיון עם הגבלה לחצי שנה נוספת, במהלכה הוא נדרש להשלים את תכנית הליווי.

  מדי שנה מתווספים למצבת הנהגים בישראל כ-150 אלף נהגים חדשים. רבים מהם מגיעים למשרדי הרישוי ויוצרים עומס גדול באשנבי הקבלה.

   

   

  עבור לתוכן העמוד