מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סוזוקי ג'ימני רכב השטח הושק בישראל

  19/02/2019
  הגדל

  חברת מכשירי תנועה, יבואנית סוזוקי בישראל, השיקה את סוזוקי ג'ימני החדש, הדור הרביעי של סוזוקי ג'ימני שהינו רכב הדגל של היצרן סוזוקי בתחום נסיעת שטח. הג'ימני החדש הינו רכב ייחודי קטן וקל בעל ביצועי שטח העונים על צרכי אנשי שטח. לג'ימני מראה מעודכן וקשוח וביצועים המשמרים ומחזקים את מאפייני הג'ימני כרכב קטן, קל וייחודי בעל הנעת 4X4. הג'ימני החדש משלב פשטות, יופי תכליתי וטכנולוגיה מתקדמת להנעת 4X4 המתאימה למקצועני שטח וגם לשימוש יומיומי בנסיעה עירונית.

  עיצוב- הג'ימיני מתחדש בעיצוב קופסתי, שרירי ועדכני. מכסה המנוע משפר את שדה הראייה.  חישוקי הגלגלים מסגסוגת קלה. עיצוב פנים הרכב, הופך למודרני יותר ובדגש להנדסת אנוש ותפעול נגיש ונוח.

  מנוע ותיבת הילוכים- המנוע הקודם בנפח 1.3 ליטר הוחלף בג'ימני החדש במנוע בנפח 1.5 ליטר. המנוע החדש מספק מומנט גבוה יותר בכל טווח הסל"ד בהשוואה למנוע הקודם. הוא מספק מומנט גבוה בסל"ד נמוך, המשפר במיוחד את ביצועי הנהיגה בשטח שם יש צורך לעיתים קרובות בסל"ד נמוך. למרות הגדלת נפח המנוע, הגודל הפיזי הכולל שלו קטן מהמנוע הקודם והוא שוקל 15% פחות, מה שתורם לחסכון בדלק. בתיבת ההילוכים הידנית, חמישה הילוכים, עם יחסי העברה מיטביים לשיפור צריכת הדלק. מוט ההילוכים עוצב מחדש כדי להפחית רעידות ולספק תחושה טובה וישירה יותר של החלפת ההילוכים. התיבה האוטומטית היא בעלת ארבעה הילוכים, וגם היא עברה תכנון מחודש כדי לצמצם חיכוך ולשפר את צריכת הדלק. אופן העברת ההילוכים שונה כך שכל ההילוכים מסודרים בקו אחד כדי לפשט את ההפעלה.

  ביצועים- הג'ימני החדש, מתבסס על  שלדת הסולם ומנוע בנפח 1.5 ליטר, בנויים לנהיגה בדרכים קשות. מנגד, לא נעשו פשרות בכל הקשור לנהיגת הכביש, כך שהנהיגה בכביש נוחה ויציבה יותר. כמו כן, הותקנה מערכת שיכוך חדשה במתלים הקדמיים המצמצמת רטט ותנועות פתאומיות בגלגל ההגה. כל אלו מתאימים את הג'ימני לנסיעה עירונית או לעבירות בשטח קשה.

  יכולות בשטח, הג'ימני כולל ארבעה מרכיבים מובהקים של רכב שטח מקצועי: שלדת סולם, סרן קשיח תלת-נקודתי עם קפיצים ספירליים, הינע 4X4 ידני לשטח  ותיבת העברה LOW/HIGH. כחלק מהתכנון עבור משתמשים מקצוענים.

  הג'ימני מצויד במערכת 4X4 זמנית עם תיבת העברה גבוה/נמוך, המאפשרת מעבר קל בין מצב נהיגה 2H (2X4HIGH), 4H (4X4 HIGH) ו-4L (4X4 LOW), באמצעות ידית המחוברת ישירות לתיבת ההעברה. מצב 4X4 LOW מעביר מומנט גבוה לצמיגים בהילוך נמוך, ומאפשר אחיזה טובה יותר בשיפועים חדים ובתנאי דרך קשים.

  בטיחות- הג'ימני תשווק בישראל ברמת אבזור בטיחותי 6 עם מערכות בטיחות אקטיביות מהיצרן.

  Suzuki Safety Support שהיא טכנולוגיה בטיחותית מונעת של סוזוקי המסייעת לנהג להימנע מתאונות. המערכת מצוידת בחיישנים לזיהוי מצבי בלימה (DSBS). אם המערכת מזהה סיכון להתנגשות עם רכב או הולך רגל, בחזית הרכב, היא מפעילה התראה חזותית וקולית ומפעילה אוטומטית את הבלמים בצורה חלקית או מלאה, בהתאם לסיטואציה. זאת, במטרה למנוע התנגשות או להפחית את הנזק. מאפיינים אחרים כוללים התראה על סטייה מנתיב המסייעת לנהג להישאר ערני, וכן החלפה אוטומטית של אורות גבוהים לאור דרך כשהמערכת מזהה רכב הנוסע מלפנים.

  מחירים:

  ג'ימני 1.5 ליטר תיבת הילוכים ידנית 124,990 ₪

  ג'ימני 1.5 ליטר תיבת הילוכים אוטומטית 136,990 ₪

   

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד