מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פרויקט "נוהגים לירוק" חוזר

  30/04/2019
  הגדל

  פרויקט "נוהגים לירוק", חוזר ובגדול. לאחר ניסוי שהחל עוד בשנת 2013 , לעידוד נסיעות מופחתות בשעות העומס ולמעבר לנסיעות שיתופיות, הוחלט במשרד התחבורה לחזור על הניסוי. הפעם הכוונה להגיע למדגם של  כ- 100 אלף משתתפים בניסוי.

  המטרה, להפחית את כמות הנסועה בשעות עומסי התנועה במרכזי הערים ובסביבתם.

  השיטה, לכל משתתף יוקצה מטעם משרד התחבורה, תקציב של 4,500 ₪ לשנה, שאותו יוכל לממש אם יעמוד בתנאי הניסוי. על המשתתף יהיה לשנות הרגלי נסיעתו בהם: לא לנסוע בשעות העומס במרכזי העיר ובקרבתה ולשתף נוסעים נוספים במסלול נסיעתו. המשתתף יוכל גם לוותר על נסיעה ברכבו ולנסוע בתחבורה ציבורית. במקרה זה, יזכה להנחה של מחצית מעלות הכרטיס.

  אם ייסע המשתתף בשעות העומס בתחום עירוני יקוזז מהתקציב, סך של 1.5 ₪ על כל ק"מ. בנסיעה בשעות העומס בכביש בינעירוני, יקוזז סך של 30 אג' לכל ק"מ. שיתוף נוסעים לנסיעה יביא לזיכוי בסך: 75 אג' לק"מ עבור כל נוסע ברכב המשתתף בניסוי.

  בקרה אלקטרונית- בכלי הרכב המשתתפים בפרויקט, יותקנו התקני בקרה לניטור ואפיון הנסיעות בשעות העומס. המכשירים שיותקנו ע"י חברות "פוינטר" ו"פנגו", ידווחו על מיקום כל רכב והמרחק שנסע בשעות העומס. חברת "נתיבי איילון", תנהל את הפרויקט שממומן ע"י משרד התחבורה. הניסוי יכלול אזורים שונים בארץ, כאשר מחצית מהמשתתפים יהיו ממרכז הארץ. הכוונה לכלול בניסוי כ- 100 אלף משתתפים עד סוף השנה.

   

  עבור לתוכן העמוד