מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חדשות עולמיות בתחום הרכב

  7/07/2012
  הגדל

  שיתופי פעולה בתעשיית הרכב

   

  ג'י אם ופיג'ו סיטרואן. בהמשך לברית האסטרטגית העולמית שנחתמה לפני כארבעה חודשים בין ג'י אם ופיג'ו-סיטרואן הוכרז לאחרונה על העמקת הברית ושתי החברות הכריזו על הסכם לוגיסטי לצורך חיסכון בעלויות תפעוליות. ההסכם, שיכנס לתוקף באמצע שנת 2013 , ישפיע בעיקר על פעילות מותגי קאדילק, שברולט ואופל באירופה. סטיב גירסקי סגן יו"ר GM אמר ההסכם הזה הוא צעד ראשון בכיוון של העמקת שיתוף הפעולה בין הצדדים והוא לתועלת של שני הצדדים.

   

  ב.מ.וו וטויוטה. שתי היצרניות, הודיעו על שיתוף פעולה במטרה לייצר מכונית ספורט חדשה שתתבסס, ככל הנראה,  על הסופרה של טויוטה ועל סדרה 6 של ב.מ.וו. מכונית הספורט החדשה תהיה, ככל הנראה, היבירדית או חשמלית. שיתוף הפעולה בבניית מכונית הספורט הוא חלק ממערכת מקיפה יותר של שיתופי פעולה בין החברות הללו שיכלול בין השאר מיזם משותף למכונית מימנית ושימוש בחומרים מתקדמים (סיבי פחם) להקטנת משקל המכוניות.  ההודעה הנוכחית משלימה את ההסכמה הקודמת שנחתמה בדצמבר 2011 שבמסגרתו מספקת ב.מ.וו לטויוטה מנועי דיזל לדגמי 2014 ואת מערך הפיתוח המשותף לסוללות ליתיום.

   

  מכונית חשמלית ושמה טעינה ללא כבלים

   

  מה שנראה כבעיה עבור המכונית החשמלית, הטעינה, הופך להזדמנות עבור חברות שונות המקימות תחנות טעינה ועבור חברות המפתחות אמצעי טעינה חדשניים וזולים. בארה"ב בלבד מדובר על גידול מדהים במספר תחנות הטעינה כאשר ב-2011 היו 28,479 תחנות טעינה ועד לסוף 2012 מצפים לכ-100,000 תחנות טעינה.

   

  בצד הטעינה הרגילה מפתחים כיום אמצעי טעינה חדשניים נטולי כבלים. אמצעי חדשני שמנצל חוק פיזיקלי ידוע הוא הטענה באמצעות השראה. במקרה זה המכונית חונה על שטיח המחובר לחשמל המשרה עצמו לטובת סוללת המכונית. זוהי טכנולוגיה שפותחה עבור מכשירים קטנים (טלפונים וכ') על ידי חברה "פאוור-מט" היושבת בנוה אילן ושלאחרונה זכתה בחוזה פיתוח עם GM בשווי של 5 מיליון דולר. הצפי הוא שעד 2015 תבשיל הטכנולוגיה הזו לטעינת מכוניות.

   

  ב-MIT מפתחים טכנולוגיה שונה לטעינה ללא כבלים בהספק של 3 קילוואט לשעה שתוכל לטעון את סוללת הרכב במשך 4 שעות. במקרה הזה הבעיה היא המחיר המשוער שיעמוד על כ-2,000 דולר כפול מתחנת טעינה קווית. בלונדון חברת Qualcomm הודיעה על הקמת מערך של 50 תחנות טעינה אל-קוויות במסגרת ניסוי הטכנולוגיה שלהם. בעיה משמעותית בטכנולוגיות אלו היא הנצילות הנמוכה שכן כ-10 אחוז מהחשמל אובד בדרך אך ככל הנראה הפתרון לכך הוא בדרך.

   

  מזל טוב לפורשה

   

  מסדנאות המפעל בלייפציג  יצאה הפורשה ה-500,000  במספר, לאחר שהמפעל נפתח לפני כעשר שנים. המכונית הזוכה היא מדגם .Cayenne V8

   

  המכונית האמריקאית הנמכרת ביותר

   

  תחרות קשה בין החברות האירופאיות על התואר המכונית היוקרתית הנמכרת ביותר בארה"ב. מרצדס הודיעה על גידול של 18 אחוז במכירות בארה"ב ב-2011 תוך כדי מכירה של 106,364 מכוניות יוקרה והיא נכון לעכשיו המובילה בסגמנט אחריה ב.מ.וו עם מכירות של 104,779 מכוניות, עליה של 14 אחוז. לקסוס ירדה ב-13 מקומות בשל הצונאמי אם כי היא מגלה סימני התאוששות יפים השנה (עליה של כ-25 אחוז במכירות כל סוגי הרכב).

   

  החיוכים בב.מוו יכולים להשמר כי היא המובילה העולמית בסגמנט עם מכירות של 607,207 מכוניות. במקום השני ניצבת אאודי עם מכירות של 607,207 מכוניות ומרצדס עם מכירה של 531,382 מכוניות בלבד....

  עבור לתוכן העמוד