מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  תערוכת המכוניות פרנקפורט 2019

  26/09/2019
  הגדל

  תערוכת המכוניות של פרנקפורט נערכה החודש. ה- IAA הינה התערוכה הבינלאומית הגדולה בעולם. היא מתקיימת בפעם ה -68 במספר ומציגה לציבור ולחובבי המכוניות, את כל החידושים והמגמות האחרונות בעולם הרכב. התערוכה, מתקיימת במגרש הביתי לתעשיית הרכב הגרמנית המשמעותית ביבשת אירופה ונחשבת בכל העולם כמובילה ואיכותית. 

  ההתמקדות השנה היתה בעתיד עולם הרכב, שצפוי להשתנות בעשור הקרוב. התערוכה, כללה השקות רבות והצגת מכוניות קונספט (רעיון עתידי) חשמליות ואוטונומיות ברמות שונות עם ובלי נהג. המכוניות כיום תואמות יותר  לדרישות תקני איכות סביבה. תעשיית הרכב באירופה, נערכה באופן בולט למעבר המחמיר בכל הקשור לפליטת המזהמים מוגברות מכלי הרכב. יצרן שלא יעמוד בדרישות, ייקנס באופן משמעותי. 

  הדרישות מחייבות לתכנן מחדש את מנועי הרכבים ולהסבם לשימוש בתחליפי דלקים כחשמל, גז ומימן. הלחץ התעשייתי הביא לתוצאות מרשימות מצד כל יצרן שמציג את פתרונותיו כאן בפרנקפורט. בתחום הבטיחות, ניכר שילוב מערכות בטיחות חכמות ואוטונומיות ברמות סיוע שונות . היצרנים, מתמקדים כיום בתכנון ועיצוב חדשני למכונית העתידית, תוך מחשבה על המעבר לעידן האוטונומי. 

  דגש רב ניתן לניידות חשמלית ולמכוניות מחוברות תקשורתית אחת עם השנייה. בתערוכה רואים את הקשרים העסקיים שנוצרו בין תעשיית הרכב העולמית לבין ענקיות הטכנולוגיה והתקשורת שבשיתוף פעולה משלימים את הפאזל של מכוניות העתיד. כ- 994 מציגים בתערוכה. הפעם, נעדרו מהתערוכה משתתפות קבועות כ- פיג'ו, סיטרואן, מאזדה, קיה, ניסאן, טויוטה, לקסוס וסוזוקי. כמיליון מבקרים פקדו  את מרכז הירידים הגדול ה-"מסה" של פרנקפורט.

  חידושים והשקות לפי היצרנים

  אאודי

  ביתן אאודי הרשים במיוחד עם שלל דגמים ומכוניות קונספט חשמליות, במבנה ספורטיבי, סלון ופנאי שטח. ההנעה החשמלית מתבססת על E-Tron.

    -A1 City Carverמכונית סופר מיני התחדשה במנוע 1.0 ליטר המספק 116 כ"ס.  תאוצה ל- 100 קמ"ש ב- 9.9 שניות. תיבת 6 הילוכים אוטומטית.

  Q3 Sport back - מכונית פנאי שטח SUV עוצמתית. עם מנוע בנפח 2.0 ליטר המספק 230 כ"ס. זמן תאוצה ל- 100 קמ"ש 6.5 שניות. תיבת 7 הילוכים אוטומטית.

  אופל

  קורסה- מכונית הסופר מיני הוותיקה ליצרן, שהתחדשה והוצגה בגרסה רגילה ובגרסה חשמלית שמתבססת טכנולוגיות החשמל שלה. המנוע החשמלי מספק 136 כ"ס ומומנט של 26 קג"מ הסוללה ,בקיבולת של 50 KWH מעניקה טווח חשמלי של כ- 330 ק"מ.

  גראנדלנד- מתחדש בגרסה היברידית פלאגאין   Hybrid4 המכילה מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.6 ליטר וצמד מנועים חשמליים. ההספק המשולב כ-300 כוחות סוס ומומנט של כ-46 קג"מ. הסוללה עם קיבולת של  13.2 קילוואט שעה, שתעניק טווח נסיעה של כ-50 ק"מ.

  ב.מ.וו

  יצרנית רכבי היוקרה חושפה בפרנקפורט דגמים חדשים ודגמי קונספט.

  X6 - רכב קרוסאובר SUV בגודל בנוני. מתחדש בעיצוב דינאמי. המנוע מספק 530 כ"ס ו- 75 קג"מ של מומנט. התאוצה ל- 100 קמ"ש תתקבל בתוך 4.9 שניות.

  סדרה 1- מתחדשת בעיצובה. המרכב במבנה סטיישן. המנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר, עוצמתי עם 306 כ"ס, מומנט של 45 קג"מ ותאוצה של 4.8 שניות ל- 100 קמ"ש.

  הונדה

  E- גם להונדה מכונית חשמלית אורבנית הקרויה E. עיצובה ייחודי, צעיר ואופנתי, במבנה קופסתי. המנוע חשמל, המספק 154 כ"ס ומומנט של 31.5 קג"מ. הסוללה בקיבולת של 35 KWH שמעניק לה טווח הנסיעה של 205 ק"מ.

  יונדאי

  יונדאי משדרת עוצמה ירוקה, עם שלל פתרונות חשמליים, היברידיים פלאג אין והפתיעה בגרסת מימן.

  NEXOמכונית יוקרתית במבנה קרוסאובר SUV גדול. המנוע מתבסס על הנעת מימן. הוא מספק 163 כ"ס ומומנט של 39.5 קג"מ. טווח הנסיעה משמעותי העומד על 756 ק"מ.

  קונה - מכונית סופר מיני בגרסתה החשמלית, ההספק 204 כ"ס מומנט של 39.5 קג"מ. סוללה בקיבולת של 64 KWH, וטווח נסיעה שלה כ- 449 ק"מ.

  איוניק- מכונית משפחתית היברידית הנפוצה בישראל. הוצגה בגרסה חשמלית המנוע בהספק של 136 כ"ס, מומנט של 29.5 קג"מ. סוללת 38 KWH  עם טווח של כ- 311 ק"מ.

  i-10 - המיני הנפוצה של יונדאי, מתחדשת כאן בפרנקפורט בעיצוב עדכני מעודן. משווקת בשתי גרסאות למנועי בנזין. מנוע 1.0 ליטר, מספק 67 כ"ס. מנוע 1.2 ליטר מספק 84 כ"ס. המכונית כוללת מערכות בטיחות מקוריות ומתקדמות ורמת אבזור משופרת.

  למבורגיני

  סיאן- למבורגיני חשפה את מכונית הספורט העתידית שלה הקרויה סיאן. העיצוב דינאמי ומהפנט. המכונית בהנעה היברידית פלאג-אין. מצוידת במנוע בנזין V12 בנפח 6.5 ליטר ומנוע חשמלי 48 וולט. ההספק המשולב למנועים עומד על על 819 כ"ס. תאוצה מ- 0 ל- 100 מתקבלת ב-2.8 שניות. התיבה אוטומטית בת 7  הילוכים.

  לנדרובר

  דיפנדר- לנדרובר, השיקה בפרנקפורט את הדיפנדר, חיית השטח האגדית לכל הדעות ולמביני העניין. העיצוב השמרני והקופסתי מקבל לראשונה תפנית משמעותית. הוא משתדרג, איכותי ותואם לקו עיצוב שאר דגמי היצרן שמכוון ליוקרה. המנוע, דיזל בנפח 2.0 ליטר, המספק 200 כ"ס ומומנט של 43 קג"מ ותיבה אוטומטית. מערכות בטיחות מתקדמות וכך גם מערכות סיוע לתנאי שטח ואיך לא אבזור משופר ומפנק.

  מיני

  מיני אלקטריק- מיני, מתחדשת בגרסה חשמלית מלאה. המנוע מספק 184 כ"ס, 27 קג"מ וטווח נסיעה של 270 ק"מ.

  מיני קאנטרימן אלקטריק- מתחדשת בגרסה היברידית פלאג אין. מנוע הבנזין בשילוב עם מנוע עזר חשמלי, מספקים 224 כ"ס, 38 קג"מ של מומנט וטווח החשמל של 57 ק"מ.

  מרצדס

  היצרנית הגרמנית, מחוללת מהפיכה חשמלית תחת השם  EQ וגם חושבת על העידן האוטונומי.

  EQC 400 - הינו קרוסאובר SUV חדש בגודל בנוני ובעיצוב מודרני. ההנעה חשמלית שכוללת סוללה בקיבולת 80 KWH עם טווח נסיעה של 471 ק"מ. הביצועים עם הספק של 408 כ"ס ומומנט של 76 קג"מ. תאוצה ל- 100 קמ"ש, תתקבל ב- 5.1 שניות.

  EQV 300 - מכונית חשמלית במבנה מיניוואן המיועד להסעת 7 נוסעים. מנוע חשמלי שכולל סוללת 90 KWH טווח נסיעה של כ- 405 ק"מ. הביצועים עם 405 כ"ס  ומומנט של 36.2 קג"מ.

  Self Driving- מרצדס חשפה, גרסה אוטונומית אורבנית , המתבססת על סדרת S שלה. היא מצוידת בחיישנים במצלמות היקפיות ומצלמות בגג.

  סיאט

  Tarraco - חשיפה לרכב SUV חדש, שמקביל בגודלו לקודיאק של סקודה. הרכב היברידי פלאג אין, שמתבסס על מנוע בנזין 1.4 ליטר. ההספק המצטבר עומד על 245 כ"ס. המכונית מיועדת להסעת 5 נוסעים בגרסת הפלאג אין.

  EL Bornמכונית קונספט חשמלית, משפחתית במבנה הצ'בק. העיצוב עתידי. מכילה סוללה בקיבולת של 62 KWH. הספק המנוע 204 כ"ס וטווח הנסיעה החשמלי של כ- 420 ק"מ.

  סמארט

  סמארט חושפת, שתי מכוניות חשמליות פור טו ו- פור פור בטכנולוגיות  EQ החשמלית מבית מרצדס. גרסת 2 הנוסעים מספקת 83 כ"ס ו- 16 קג"מ. הטווח החשמלי כ- 145 ק"מ.

  גרסת ה- 4 נוסעים לעומתה עם הספק של 56 כ"ס וטווח חשמלית של כ- 140 ק"מ.

  סקודה

  סיטי-גו  VIסקודה חשפה גרסה חשמלית למכונית המיני שלה. סוללת 37 KWH עם טווח נסיעה של כ- 260 ק"מ. ההספק של 83 כ"ס.

  סופרב  IV- מכונית המנהלים הוותיקה, מתחדשת בגרסת פלאג אין היברידית. בהתבסס על מנוע 1.4 ליטר 150 כ"ס ומנוע חשמלי. ההספק המשולב עומד על 218 כ"ס. טווח הנסיעה החשמלית עומד  על 56 ק"מ.

  פולקסווגן

  ID.3 - היצרנית הגרמנית, מצהירה על כוונות חשמליות לעשור הבא. ID-3  שהושקה כאן, הינה מכונית משפחתית חשמליות מלאה. ID-3 בעיצוב עתידי, במבנה הצ'בק 5 דלתות. כאשר עיצוב הפנים מרשים ביותר ופונה לעידן החשמלי אוטונומי בדגש על נוחות למשתמש. המכונית מוצעת עם שלוש סוגי סוללות. קיבולת של 45 KWH מעניקה טווח נסיעה של כ- 330 ק"מ. סוללת 58 KWH מעניקה טווח של כ- 420 ק"מ וסוללת 77 KWH עם טווח מכסימלי של כ- 550 ק"מ. המנוע עוצמתי שמספק לא פחות מ- 204 כ"ס המשמעותיים בהתייחס למכונית משפחתית. היצרן רואה ב- ID-3 כמכונית שתוביל אותו לעתיד לבא, כדוגמת החיפושית "מכונית העם" והגולף המשפחתית הנמכרת.

   UP eגרסה חשמלית מלאה גם למיני של פולקסווגן ה-אפ. שמצוידת בסוללה בקיבולת של 36 KWH וטווח נסיעה של כ- 260 ק"מ. המנוע המספק 83 כ"ס וזמן תאוצה של 11.9 שניות ל- 100 קמ"ש.

  גולף- המשפחתית הוותיקה, נצפתה בפינה מוצנעת בביתן פולקסווגן, בגרסה חשמלית מלאה. פרטים לא נמסרו עדין. עיצובה נותר זהה ושמרני לדגם הקיים.

  פורד

  פורד יצרנית משמעותית בשוק האירופאי, מכוונת בבולטות לסביבה ירוקה. הטכנולוגיות המתקדמות שלה ה- Eco B00st , זוכה לקמפיין הקרוי:  GO Electric. פורד חושפה בפרנקפורט שלל דגמים קיימים וחדשים שכולם בגרסאות היברידיות.

  פומה- נחשפת לראשונה בפרנקפורט,.מדובר ברכב SUV קומפקטי. המנוע בנפח 1.0 ליטר המספק 125 כ"ס.

  קוגה- דגם הקרוסאובר SUV בגודל בנוני, מתחדש, בגרסת פלאג אין.

  אקספלורר- רכב הפנאי שטח הגדול של פורד. מתחדש בגרסת פלאג אין, המתבססת על מנוע בנזין בנפח 3.0 ליטר שמספק 350 כ"ס. טווח הנסיעה החשמלי כ- 40 ק"מ.

  חידושים ירוקים גם בשאת הדגמים: פיאסטה בגרסה היברידית. פוקוס בגרסה היברידית. מונדיאו בגרסה היברידית והטרנזיט המסחרית טורנאו קסטום שזוכה אף היא לגרסת פלאג אין.

  פורשה

  טאיקאן- היצרנית הספורט יוקרתית מגרמניה, השיקה בפקנקפורט את דגם ה- Taycan. שם המכונית המבטא כוחות טבע בהם מים ורוח גורמים המעידים על עיצובה וסגנונה עם קווי זרימה ודינאמיקה. המכונית 100% חשמלית ועוצמתית, עם הספק של 761 כ"ס. הסוללה בקיבולת של 93 KWH וטווח הנסיעה עומד על כ- 412 ק"מ.

  רנו

  קפצ'ור- רנו השיקה בפרנקפורט את רכב פנאי הקטן שלה הקפצ'ור החדש. השינוי בעיצובי החיצוני ובפנים הרכב שעובר מהפך אמיתי. החומרים איכותיים, העיצוב יצירתי ועתידי. צג מולטימדיה גדול ואנכי, פנל ההילוכים מצוי בקונסולה חדשנית ומהודרת. מנועי בנזין 1.0 ו- 1.3 ליטר מנוע דיזל 1.5 ליטר. בנוסף גרסה היברידית פלאג אין.

  מכוניות חשמליות מסין

  שתי יצרניות סיניות בלטו בתערוכה עם בשורות חדשות לעידן החשמלי והאוטונומי שלהם. ביתני הסינים מגלים התעניינות רבה, מכך שהשוק הסיני נחשב לגדול בעולם הרכב בכלל והחשמלי בפרט.

  BYTON

   M-BYTEבייטון הינה יצרנית סינית לרכבי SUV יוקרתיים. השיקה בפרנקפורט את ה- M-BYTE קרוסאובר יוקרתי חשמלי. בייטון מתמחה בייצור רכבים חשמליים ומשלבים בה טכנולוגיה ייחודית בכל הקשור לתפעול מערכות הנהיגה ושליטת הנהג. המאפיין בה צג רחב במיוחד לכל אורך הדה-שבוד. פיתוח מרשים וייחודי, לפעולת נהיגה נשלטות ממגע ומהשראת יד הנהג והנוסע לצידו. המנוע החשמלי ניזון משתי סוגי סוללות בקיבולות של 72 ו- 95 KWH. הטווח הנסיעה המכסימלי כ- 460 ק"מ. למכונית הנעה רגילה או כפולה. 

  WEY

  V V 7וואי הינה יצרנית סינית שמתמחה ברכבי SUV יוקרתיים ברמות פרימיום בלבד. V V 7 הוא רכב SUV בגודל בנוני PHEV פלאג אין. המנוע בנפח 2.0 ליטר בהספק של 167 כ"ס ו- 38 קג"מ. בנוסף הוצגו שני דגמי קונספט מרשימים ביופיים ובתכנונם העתידי.

  סיכום: תערוכת פרנקפורט 2019 , מעידה על המגמות לעתיד הקרוב, עוברים לסביבה ירוקה בתחבורה. התקנים המחמירים באירופה, מחייבים את היצרנים לייצר מכוניות שאינם מזהמות. יצרן שלא יעמוד בדרישות יישא בתשלום קנסות כבדים. התוצאה, מכוניות נקיות: היברידיות, פלאג-אין וחשמליות. המדדים לאיכות הסביבה, עוברים כיום  לקילווואט שעה לק"מ, במקום ליטר דלק מזהם. העידן האוטונומי קרב ובא עם שלל מערכות שמשתלבות בכלי הרכב.

   

  עבור לתוכן העמוד