מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  רכב חשמלי לכרמיאל

  21/06/2020
  הגדל

  בטקס חגיגי נמסרו המשאיות הזעירות והחשמליות של GOUPIL המיובאות לישראל על ידי ד.ל.ב מוטוספורט, לעיריית כרמיאל.

   משאיות עירוניות אלה מדגם G4 של חברת GOUPIL מבית POLARIS, בעלות רישוי צהוב, ישמשו את עובדי העירייה במגוון משימות בהן תחזוקה, ניקיון, פיקוח, ניטור איכות הסביבה ואף למשימות חלוקת מזון ותרופות לקשישים בעיר. בבחירתה ברכבי GOUPIL מקדמת ומפתחת העירייה מדיניות תכנון עירונית המקדמת את המרחב הציבורי בעיר ואת איכות החיים בד בבד עם אכפתיות לאיכות הסביבה, לרווחת העובדים, התושבים והתיירים בעיר. 

  עיריית כרמיאל,  בחרה להחליף מספר כלי רכב בעלי מנועים מזהמים ולהתחדש בכלי רכב יעילים, חסכוניים, המציעים עלויות נסיעה ותפעול זעומות ביותר של כ-9 אג' לק"מ, מה שמהווה חיסכון שנתי עצום בכל קנה מידה אל מול מנועי הבעירה שהשתמשו בהם עד היום. 

  הכלים שנבחרו בשלב הראשון הם מדגם PICK UP ומדגם TIPPER בעלי הינע חשמלי מלא וסוללת ליתיום מתקדמת החוסכות תחזוקה או טיפול שוטף, עם טווח נסיעה בין טעינות של עד 120 ק"מ. הסוללה נטענת מכל שקע ביתי רגיל 220 וולט, כך שהעירייה לא נדרשה לפרוס תשתיות ייעודיות לטובת כלי הרכב. זמן טעינה מלאה יארך עד 6 שעות ,יחד עם זאת קיימת האפשרות בנוסף גם לטעון את הסוללה לפרקי זמן חלקיים ללא תלות בזמן או אחוז הטעינה. לדגמים אלו ארגז אחורי פתוח ומשטח הטענה באורך 2.15 מטר שטוח לגמרי עם רשתות צד פריקות להגדלת נפח ההטענה וגמישות בסוג התכולה המועמסת למשימות הובלה ופינוי כגון גזם, פסולת, אשפה, קרטונים, נשיאת ארגזים, תמרורי שילוט, משטחים ועוד. 

  דגם ה-TIPPER מאובזר בנוסף בזרוע הידראולית ("הייבר") לטובת הטענה ופריקה קלה גמישה של התכולה שמשקלה אף מעל ל-800 ק"ג. ה-GOUPIL הינו כלי רכב קומפקטי ביותר עם כושר תמרון גבוה, רדיו סיבוב זעיר ומנוע חשמלי חזק עם מומנט גבוה כך שהוא עמד בדרישות הייחודיות  של ניידות ברחובות העיר המשופעת בעליות תלולות.

  מחירים ועלויות: מחירה של ה-G4 המשאית הזעירה של GOUPIL עומד על החל מ-105,000 ₪  או 2,650 ₪  לחודש, בהסכם ליסינג לשלוש שנים (לפני מע"מ). בחישוב לפי נסועה שנתית, ה-G4 תצרוך חשמל לנסיעה בעלות של כ-150 ₪ לחודש. הנתון, מהווה חיסכון משמעותי בעלויות הרכישה והתפעול של הרכב לעומת מסחריות קונבנציונליות עם מנועי דיזל.

  אודות GOUPIL:  גופל, הנה יצרנית רכב חשמלי מצרפת אשר נוסדה בשנת 1996 ונרכשה על ידי POLARIS האמריקנית בשנת 2011. החברה ייצרה עד כה למעלה מ-20,000 כלי רכב חשמליים מסוגים שונים עבור למעלה מ-1,000 לקוחות. לחברה נציגויות ב-35 מדינות.

   

  עבור לתוכן העמוד