מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי סונטה חוזרת

  17/09/2020
  הגדל

  כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל משיקה את הסונטה ההיברידית החדשה, מכונית המנהלים הבטוחה, החסכונית, המעוצבת והמאובזרת ביותר בסיגמנט זה.

  הסונטה החדשה היא מכונית מנהלים במבנה סדאן הראשון של היצרן שתוכנן בעיצוב המביא לראשונה את המראה הספורטיבי פורץ הדרך בסגנון ארבע דלתות קופה. הסונטה החדשה, לראשונה מתבססת על פלטפורמת הרכב החדשה של יונדאי, המספקת חוזק שלדה מוגבר במשקל מופחת המאפשר את החדשנות בעיצוב, בטיחות וביצועי נהיגה. כמו כן מדגישים מהנדסי יונדאי את שיתוף הפעולה בין היצרן לחברת  Bose במסגרתו  תשולב לראשונה בדגמי יונדאי  מערכת שמע חדשה מתוצרת החברה כדי לספק חווית שמע יוצאת דופן ללקוחות. פונקציות חדשניות בסיגמנט זה הכוללות בין השאר, בידוד רעשים באמצעות חומרי ספיגת קול אקוסטיים וזגוגיות כפולות, שימוש ראשון בטכנולוגיית לבקרה על המנוע החשמלי וחיישני מכ"ם, קול וראייה. 

  העיצוב-  הסונטה החדשה מרשימה בעיצובה הדינאמי, ספורטיבי ויוקרתי. קו כרום זורם מכנף ממשיך סביב חלונות הנוסעים, דרך קדמת המכונית לאורך מכסה המנוע ומסתיים בזווית ישרה חדה העוטפת את הפנס קדמי. רצועת כרום זו כוללת אורות LED מדורגים בשעות היום המשובצים במנורות תאורה נסתרות. מדובר בתאורת LED ייחודית המשולבת בפעם הראשונה באחד מדגמי יונדאי המבטאת  חידוש עיצובי בטכנולוגיית תאורה עדכנית. מאחור, בדלת תא המטען קיימת תאורת LED אופקית רחבה המחוברת לאורות הבלם ומשתרעת על פני מרכז תא המטען והנמתח עד לשולי המכונית.  
  עיצוב הפנים מהודר, בשילוב חומרים איכותיים ומגוונים. צג מולטימדיה ולוח המחוונים משתרעים לרוחב תא הנוסעים, פנל ההילוכים מתחדש במנה לחצני כורום, גלגל ההגה במבנה 4 צלעות, מושבים מפארים ומרווח פנים מרשים.

  מידות- הסונטה החדשה מציעה לנוסעים מרחב פנימי נדיב אורכה 4,900 מ', רוחבה 1,860 מ', גובהה 1,445 מ' ומרווח הסרנים עומד על 2840 מ'. נפח תא מטען של 510 ליטר.

  המנוע והילוכים- הסונטה החדשה, מצוידת במנוע G 2.0 GDi HEV בטכנולוגיית ה SMARTSTREAM החדשה של יונדאי ותיבת הילוכים אוטומטית, בעלת 6 הילוכים. תפוקת הכוח של מנוע הבנזין עומדת על 152 כוחות סוס ו-19.2 קג"מ מומנט ב- 5000 סל"ד. המנוע החשמלי, מספק עוצמה של 38 קילוואט (51 כ"ס). שילוב המנועים מספק 192 כ"ס ב-6,000 סל"ד ו-37.5 קג"מ מרשימים שמתקבלים ב- 1,770 סל"ד. התאוצה מ- 0 ל &ndash 100 קמ"ש ב- 9.2 שניות, מהירות מרבית 192 קמ"ש. צריכת הדלק עומדת על בנהיגה עירונית 18.8 ק"מ לליטר ו- 21.9 ק"מ לליטר בכביש בינעירוני. הציון הירוק ירד ל- 2 ופליטת CO2 עומד על 118 גרם לק"מ. צריכת הדלק נמוכה עם טווח נסיעה של למעלה מ- 1000 ק"מ למיכל דלק ומקדם גרר של 0.24 מתקבל בזכות סבכה עם פתחי אוורור ייחודיים הנסגרים במצב שהמנוע זקוק פחות קירור,  הספוילר האחורי , גלגלי סגסוגת אווירודינמיים ומיקום הסוללה.

  אחריות- כלמוביל מעניקה 5 שנים או 100,000 ק"מ אחריות על הרכב ו- 7 שנים או 150,000 ק"מ על המערכת ההיברידית.

  בטיחות- מעטפת הבטיחות בסונטה החדשה,כוללת את חבילת  Smart Sense שבה כסטנדרט 9 כריות אוויר ומערכת חיישנים ובטיחות הלקוחים היישר מעולמות רכבי היוקרה אשר ייכנסו לפעולה  במקרה של אירוע בטיחותי ומערכות ADAS נוספות אשר יסייעו לבצע משימות באמצעות 3 חיישני מכ"ם , 12 חיישני קול ו -5 מצלמות.

  המערכות האקטיביות כוללות:

  LKA - באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש.

  FCA- מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית. מדובר במערכת בטיחות פעילה מתקדמת על בסיס רדאר קדמי ומצלמה הנותנת התראה אקטיבית לנהגים במצבי סיכון (FCW)  ואף מבצעת בלימה אוטונומית במצבי חירום (AEB) וזיהוי הולכי רגל. לראשונה כוללת המערכת גם זיהוי, התראה ובלימה במקרה חירום בו מתגלה תנועה חוצה בצומת.

  DAW- מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. המערכת מדליקה התרעה בלוח השעונים הכוללת הצעה להפסקת הנהיגה והתרעננות.

  BCA- מערכת אקטיבית למניעת התנגשות בעת מעבר נתיב. המערכת עושה שימוש במערכת ה- BSD המספקת התרעה על רכב ב"שטח מת", ובנוסף במערכת ה- LKA אשר מזהה את סימון נתיב הנסיעה ומסייעת בשמירה אקטיבית של הנתיב. ייחוד מערכת ה- BCA הינו בכך שמדובר במערכת אקטיבית אשר תמנע מעבר נתיב במקרה של סכנת התנגשות ממשית. כאשר ימצא רכב ב"שטח מת" אשר קרוב בצורה מסוכנת תפעיל המערכת התרעה ויזואלית והתרעה קולית עם  הפעלת איתות הפניה, ואף תבצע בלימה דיפרנציאלית של הגלגל הפנימי הנגדי במידת הצורך, וזאת בכדי למנוע את מעבר הנתיב.

  RCCA- מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחור המיועד ליציאה מאוזרים צרים עם ראות מוגבלת, אשר באמצעות חיישני המכ"ם לזיהוי רכב ב- "שטח מת", מזהירה את הנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב עם אפשרות להתנגשות מאחור ואף תפעיל בלימה רלוונטית אוטונומית בעת הצורך בכדי למנוע תאונה.

  SEA- (Safe Exit Assist) מערכת סיוע ליציאה בטוחה מהרכב. תכונה זו מונעת באופן רגעי את פתיחת דלתות המושב האחורי כאשר המערכת מזהה רכב חוצה המתקרב מאחור ותבצע  נעילה אקטיבית של הדלתות בעת הצורך.   כאשר המערכת מגלה אובייקט מתקרב מאחור תשמע אזהרה עבור הנוסעים, הודעה תוצג על גבי המסך והדלתות ישארו נעולות עד אשר הרכב החוצה יחלוף.

  SCC- בקרת שיוט אדפטיבית חכמה. המערכת יודעת לעבוד יחד עם מערכת LVDA המתריעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, מספקת מערכת עזר משלימה ויעילה.

  ROA- מערכת המספקת חיווי עבור תזכורת למניעת שיכחה במושב האחורי. המערכת מזהה פתיחה של הדלתות האחוריות בטרם התחילה הנסיעה, או במהלכה, ובהתאם מספקת חיווי על גבי לוח השעונים אשר מזכיר לבדוק את המושב האחורי בטרם עזיבת הרכב.

  בתחום הבטיחות, רמת גימור ה- Limited  כוללת בנוסף:

  PCA- מערכת אקטיבית להתראה ומניעת התנגשות בעת כניסה ויציאה מחניה.

  AVM- מערך מצלמות היקפיות.

  BVM- Blind-Spot View Monitor)) הצגת צילום חי של "שטח מת" על גבי לוח השעונים הדיגיטלי בעת הפעלת איתות לצורך מעבר נתיב. נעשה בעזרת המצלמה שמותקנת במראה החיצונית המציעה לנהג שדה ראייה רחב יותר. מערכת זו עוזרת לסרוק כניסה של רכבים לשטח המת של הנהג. אם אותר רכב ב"שטח המת", תהיה התרעה קולית וויזואלית.

  אבזור- הסונטה, מושקת ברמת אבזור מפוארת כבר בגרסת ה- Premium וכוללת חישוקי סגסוגת 17 אינץ', מערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן התומכת ב- Apple Car-Play ו Android Auto על גבי מסך מגע צבעוני בגודל 8 אינץ' הכולל דיבורית Bluetooth ומצלמה אחורית, תצוגה עילית על גבי השמשה, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, מפתח חכם, כניסה והתנעה ללא מפתח, AUTO HOLD, בלם יד חשמלי, SBW- בחירת הילוך נסיעה בלחיצת כפתור, בורר מצבי נהיגה DRIVE MODE, תאורת יום DRL מסוג LED, תאורה קדמית LED, פנסים אחוריים עם תאורת LED, תאורת ליווי, מראות חשמליות בצבע הרכב, מראה פנימית מתכהה אוטומטית, פנסי איתות במראות, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מיזוג לספסל האחורי, הגה מעור, ריפודי עור, כיוונון מושב נהג בהפעלה חשמלית, ווילונות בחלונות הדלתות מאחור, תא מטען עם פתיחה חכמה, תאורת עזר במראות צד וידיות הרכב, טעינה אלחוטית לנייד (למכשירים תומכים), חיישן גשם, חיישן אורות, חיישני חנייה אחוריים מקוריים, חימום מושבים קדמי ואחורי, חימום הגה ותאורת אווירה בפנים הרכב.

  גרסת ה- Limited כוללת בנוסף, לוח שעונים דיגיטלי בגודל 12.3 אינץ' הניתן להתאמה אישית למצבי הנהיגה והעדפות שונות,  כיוונון מושב נוסע קדמי בהפעלה חשמלית כולל לגובה, זיכרונות למושב הנהג, מושבים קדמיים מאווררים, גג פנורמי ומערכת מצלמות היקפיות.

  מחירים:

  הסונטה היברידית, תוצע ללקוחות בישראל ברמת פאר המאפיינת את קטגוריית רכבי היוקרה בישראל ובשתי רמות אבזור

  רמת גימור Premium - 181,900 ₪.

  רמת גימור Limited - 195,900 ₪ 

   

  עבור לתוכן העמוד