מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פלאסייד רכב הפרימיום של יונדאי הושק בישראל

  28/12/2020
  הגדל

  כלמוביל יבואנית יונדאי לישראל השיקה את ה- Palisade החדש, רכב הכביש שטח המפואר ביותר של יונדאי בהיצע הדגמים. ה- Large SUV החדש אשר יציע טכנולוגיות ראשונות ובלעדיות יאפשר בחירה בין 7 או 8 מושבים, גרסת הנעה קדמית וכפולה ויגיע ב- 3 רמות גימור Premium, Luxury ו- Limited.

  מנוע- ה- Palisade אשר משווק במקביל גם בשוק האמריקאי מצויד במנוע עוצמתי בנפח של 3.8 ליטר 6V המספק 291 כוחות סוס ב- 6,000 סל"ד, מומנט של 36.2 קג"מ ב- 5200 סל"ד משודך לתיבת הילוכים עם 8 מהירויות, תאוצה מ- 0 ל- 100 קמ"ש ב- 7.7 שניות בגרסת הנעה קדמית, ו- 7.8 שניות בגרסת 4X4 ומהירות מרבית של 210 קמ"ש. צריכת הדלק המשולבת עומדת על 9.5 ק"מ לליטר ובגרסת ההנעה הקדמית ו 9 ק"מ לליטר בגרסת ההנעה הכפולה.

  עיצוב- ל- Palisade עיצוב חיצוני ופנימי המשאיר חותם ברור של היותו ספינת הדגל של יונדאי בייחודית שלו, עם נוכחות כביש מובחנת ונועזת המציעה חוויה מפנקת גם בשטח.

  ה- Palisade מציע לנוסעים מרחב פנימי נדיב- אורכו 4,980 מ', רוחבו 1,980 מ', גובהה 1,750 מ' ומרווח הסרנים עומד על 2900 מ'. מרווח גחון של  20.3 ס"מ ונפח תא מטען של 311 ליטר ובקיפול שורה שלישית של 704 ליטר.

  בטיחות- מעטפת הבטיחות ב- Palisade כוללת את חבילת  Hyundai Smart Sense המערכת כוללת:

   FCA - מערכת בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת מערכת להתראה טרום התנגשות חזיתית. מדובר במערכת בטיחות פעילה מתקדמת על בסיס רדאר קדמי ומצלמה הנותנת התראה אקטיבית לנהגים במצבי סיכון (FCW)  ואף מבצעת בלימה אוטונומית במצבי חירום (AEB) וזיהוי הולכי רגל. כמו כן כוללת המערכת גם זיהוי, התראה ובלימה במקרה חירום בו מתגלה תנועה חוצה בצומת.

  LKA  - באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב היא מעל 60 קמ"ש.

  SCC  - בקרת שיוט אדפטיבית חכמה. המערכת יודעת לעבוד במקביל לפעולה מערכת ה- stop & go (מנגנון זחילה בפקקים) ויחד עם מערכת LVDA המתריעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, מספקת מערכת עזר משלימה ויעילה.

  בנוסף, בהפעלת בקרת השיוט החכמה תופעל גם את מערכת ה- LFA המסייעת לשמור על מרכז נתיב הנסיעה ע"י ביצוע תיקוני הגה עדינים במהלך הנסיעה ובכך מסייעת לנהג לשמור על הרכב במרכז הנתיב ללא מאמץ.

  מערכת ה- ROA; מערכת המספקת חיווי עבור תזכורת למניעת שיכחה במושב האחורי. המערכת מזהה פתיחה של הדלתות האחוריות בטרם התחילה הנסיעה, או במהלכה, ובהתאם מספקת חיווי על גבי לוח השעונים אשר מזכיר לבדוק את המושב האחורי בטרם עזיבת הרכב. המערכת כוללת גם חיישן אולטרא-סוני (על קולי) בפנים הרכב לזיהוי תנועה ברכב לאחר נעילתו ולהתריע לנהג ע"י צפירה בצופר והבהוב אורות. המערכת עוקבת אחר המושבים האחוריים באמצעות חיישן על-קולי המסייע לזהות את תנועותיהם של ילדים וחיות מחמד. ההתראה הראשונה מופיעה על גבי הצג הדיגיטלי בלוח השעונים, ומזכירה לנהג לבדוק את המושבים האחוריים בעת היציאה מהרכב. אם המערכת מזהה תנועה במושב האחורי לאחר שהנהג עזב את הרכב ונעל את הדלתות, איתות המצוקה ברכב יופעל. בנוסף בעתיד יוכל לשלוח התראה לטלפון החכם של הנהג. המערכת נועדה למנוע שכחה של ילדים וחיות מחמד ברכב.

  SEA  - המערכת מתריעה כאשר נפתחת דלת בצד בו מתגלה רכב שמתקרב. כמו כן, במידה ובמהלך הנסיעה הופעל מנגנון "Child Safety Lock" הנועל את הדלתות האחוריות (ע"י לחיצה על כפתור המערכת), ולאחר עצירה נרצה לשחרר את הנעילה,  אם מערכת ה-SEA תזהה רכב שמתקרב היא "תתעלם" מבקשת שחרור הנעילה בכדי למנוע את פתיחת הדלתות האחוריות.

  DAW  - מערכת התראת קשב לנהג (Driver Attention Warning). מדובר במערכת אשר מזהה ספקטרום רחב של מאפייני נהיגה כגון תגובות היגוי חדות, בלימות פתאומיות וסטיות נתיב תכופות אשר מעידות על עייפות הנהג וחוסר ריכוז. המערכת מדליקה התרעה בלוח השעונים הכוללת הצעה להפסקת הנהיגה והתרעננות.

  RCCA  - מערכת אקטיבית למניעת תאונה בנסיעה לאחור המיועד ליציאה מאזורים צרים עם ראות מוגבלת, אשר באמצעות חיישני המכ"ם לזיהוי רכב ב "שטח מת", המערכת  מתריעה לנהג אודות כלי רכב חוצה המתקרב עם אפשרות להתנגשות מאחור ואף תפעיל בלימה רלוונטית אוטונומית בעת הצורך בכדי למנוע תאונה.

  BCA  - מערכת אקטיבית למניעת התנגשות בעת מעבר נתיב. המערכת עושה שימוש במערכת ה- BSD המספקת התרעה על רכב ב"שטח מת", ובנוסף במערכת ה- LKA אשר מזהה את סימון נתיב הנסיעה ומסייעת בשמירה אקטיבית של הנתיב. ייחוד מערכת ה- BCA הינו בכך שמדובר במערכת אקטיבית אשר תמנע מעבר נתיב במקרה של סכנת התנגשות ממשית. כאשר ימצא רכב ב"שטח מת" אשר קרוב בצורה מסוכנת תפעיל המערכת התרעה ויזואלית והתרעה קולית עם  הפעלת איתות הפניה, ואף תבצע בלימה דיפרנציאלית של הגלגל הפנימי הנגדי במידת הצורך, וזאת בכדי למנוע את מעבר הנתיב.

  בנוסף מערכות נוספות הכוללות: 7 כריות אוויר, TCS- מערכת בקרת משיכה , EBD + ABS + BAS- מערכת בלמים,  TPMS- מערכת לניטור  לחץ אוויר בצמיגים עם תצוגה חכמה לכל גלגל בנפרד ו- ESC- מערכת בקרת יציבות אלקטרונית.

  אבזור- ה- Palisade כולל חישוקי סגסוגת 20 אינץ', מערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן המשלבת גישה ל- Apple Car Play ו- Android Auto על גבי מסך מגע צבעוני בגודל 8 אינץ' הכולל דיבורית Bluetooth ומצלמה אחורית, התנעה מרחוק, גג נפתח, מערכת בקרת איכות אוויר (יוניזציה(, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, מערכת מיזוג בשורה השניה והשלישית, מפתח חכם, כניסה והתנעה ללא מפתח, חיישני חניה קדמיים ואחוריים מקוריים, בלם יד חשמלי, AUTO HOLD- מערכת אוטומטית לבלימת הרכב בעת עצירה, פנסים ראשיים LED, תאורת יום DRL מסוג LED, הגה וידית הילוכים מעור, נעילה מרכזית, חימום מראות צד, בורר מצבים לנהיגת כביש: Eco, Comfort, Sport, Smart  ולנהיגת שטח: חול, בוץ ולשלג, קיפול מראות חשמלי, מנגנון One-Touch Walk-In בצד ימין ושמאל בשורה השנייה אשר מאפשר קיפול חשמלי של המושב לכניסה נוחה לשורה השלישית, מושבי שורה שלישית מתקפלים לרצפת הרכב, מושב נהג עם כוונון חשמלי, מושב נוסע עם כוונון חשמלי, חימום מושבים קדמיים ושורה שניה, שמשות כהות PRIVACY GLAS, ספוילר אחורי, וילון אינטגרלי בדלתות אחוריות, מראה פנימית נגד סינוור, דלת תא מטען עם פתיחה וסגירה חשמלית הניתנת לכיוון מהירות פתיחה מהירה ואיטית וכמו כן לתכנת את גובה הפתיחה, ריפוד מושבים מעור וחיישן אורות.

  גרסת ה- Luxury ו– Limited כוללות גם גג פנורמי נפתח כפול, מושב נהג עם זיכרון, זיכרון למראות, אוורור מושבים קדמיים ואפשרות הארכת כרית מושב הנהג לאחיזה ותמיכה נוחים יותר. בנוסף, ה- Palisade מצויד במערכת הינע לכל הגלגלים מסוג HTRAC המבצעת חלוקת מומנט אוטומטית בין הסרן הקדמי לאחורי בהתאם לתנאי הנסיעה ומצב הנסיעה הנבחר ובנוסף משלבת בקרה על מערכת הבלימה, מומנט המנוע ואופן העברת ההילוכים להשגת ביצועי נהיגה משופרים תוך שמירה על אחיזת כביש/שטח מקסימלית ובטיחות הרכב.

  דגם ה-Limited, 4X4, 7 מקומות ישיבה מגיע עם זוג מושבי קפטן בשורה הראשונה והשנייה כשכל שורת מושבים מצוידת בכניסות USB (סך הכל 6) ואפשרות לקיפול והרמת שורת המושבים השלישית באמצעות כפתור חשמלי. כמו כן בשורה המושבים השלישית משענת גב המושב ניתנת לכוונון חשמלי.

  מחירים:

  בנזין 3.8 4X2 8 נוסעים  Premium – 319,900 ₪

  בנזין 3.8 4X4 8 נוסעים Luxury – 334,900 ₪

  בנזין 3.8 4X4  7 נוסעים Limited – 349,900 ₪


  עבור לתוכן העמוד