מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שיתוף פעולה בין רנו, ניסאן ומיצובישי מוטורס

  6/02/2022
  הגדל
  קבוצת רנו, ניסאן מוטור ומיצובישי מוטורס, החברות באחת מבריתות הרכב המובילות בעולם, הכריזו על פרויקטים ופעולות להאצת ולעיצוב העתיד המשותף שלהם לקראת 2030, תוך התמקדות בשרשרת ערך הניידות. 

  בהמשך לתכנית Leader-Follower שהוגדרה במאי 2020, מספר טכנולוגיות נבחרות פותחו על ידי צוות מוביל אחד, ובכך מאפשרת לכל אחד מחברי הברית לגשת לכל הטכנולוגיות המרכזיות. הברית הגדירה מפת דרכים משותפת לשנת 2030 בנושא ניידות EV ו-Intelligent & Connected, תוך שיתוף השקעות לטובת 3 חברות הברית ולקוחותיהן.

  חברי הברית פיתחו מתודולוגיה של "בידול חכם" המגדירה את רמת השיתוף הרצויה לכל רכב, תוך שילוב מספר פרמטרים של שיתוף אפשרי, כגון פלטפורמות, מפעלי ייצור, מערכות הנעה או סיגמנט. הבידול מתווסף ומוגבר על ידי גישה מחמירה יותר לעיצוב ובידול המבנה החיצוני. כך למשל, הפלטפורמה המשותפת לסגמנט ה-C וה-D תישא חמישה דגמים משלושת מותגי הברית (ניסאן קשקאי ו-X-Trail, מיצובישי אאוטלנדר, רנו אוסטרל ורכב שטח בן שבעה מושבים בקרוב). בחיזוק תהליך זה, חברי הברית ישפרו את השימוש בפלטפורמות נפוצות בשנים הקרובות מ-60% כיום ליותר מ-80% מ-90 הדגמים המשולבים שלה בשנת 2026. זה יאפשר לכל חברה להעמיק את ההתמקדות בצרכי הלקוחות שלה, הדגמים הטובים ביותר ושווקי הליבה תוך הרחבת חידושים ברחבי הברית, בעלות נמוכה יותר. כחלק מכך, מיצובישי מוטורס תחזק את נוכחותה באירופה עם שני דגמים חדשים, ביניהם ה-ASX החדש המבוסס על רבי המכר של רנו.

  חמש פלטפורמות חשמליות נפוצות- רנו, ניסאן ומיצובישי היו חלוצות בשוק ה-EV, עם יותר מ-10 מיליארד יורו שכבר הושקעו בתחום החשמול. בשווקים העיקריים (אירופה, יפן, ארה"ב, סין) 15 מפעלי הברית כבר מייצרים חלקים, מנועים, סוללות עבור 10 דגמי חשמל קיימים, עם יותר ממיליון מכוניות EV שנמכרו עד כה ו-30 מיליארד קילומטרים חשמליים שננהגו. בהתבסס על המומחיות הייחודית הזו, הברית מאיצה עם השקעה כוללת של 23 מיליארד יורו בחמש השנים הבאות בחשמל, מה שיוביל ל-35 דגמי EV חדשים עד 2030.  90% מהדגמים הללו יתבססו על חמש פלטפורמות EV שכיחות, המכסות את רוב השווקים, בכל האזורים העיקריים:

  CMF-AEV  - הפלטפורמה המשתלמת ביותר בעולם, היא הבסיס ל-Dacia Spring החדש.

  משפחת פלטפורמות KEI-EV ( רכב מיני) לרכבי רכב חשמליים קומפקטיים במיוחד.

  משפחת פלטפורמות  LCV-EV Family ללקוחות מקצועיים, כבסיס לרנו קנגו וניסאן טאון סטאר.

  CMF-EV  - פלטפורמת EV העולמית, הגמישה. הוא יעלה לכבישים בעוד מספר שבועות כבסיס לקרוסאובר ניסאן אריה EV ורנו מגאן E-Tech Electric. פלטפורמת CMF-EV, עם החידושים הטכנולוגיים והפוטנציאל שמציעה המודולריות שלה, היא פלטפורמת אמת מידה לדור חדש של רכבים חשמליים עבור שותפי הברית. הפלטפורמה נוצרה כדי לשלב ולייעל את כל האלמנטים הספציפיים למערכת הנעה חשמלית של 100%, עם מנוע חדש בעל ביצועים גבוהים וסוללה דקה במיוחד. עד 2030, יותר מ-15 דגמים יתבססו על פלטפורמת CMF-EV, עם עד 1.5 מיליון מכוניות שיוצרו על פלטפורמה זו בשנה.

  CMF-BEV  - הפלטפורמה החשמלית הקומפקטית התחרותית ביותר בעולם, שתושק בשנת 2024. היא תספק טווח של עד 400 ק"מ; ביצועי האווירודינמיקה יוצאי דופן, יעזרו להפחית את העלות ב-33% ואת צריכת החשמל ביותר מ-10% בהשוואה לרנו ZOE הנוכחית. זה יהיה הבסיס ל-250,000 כלי רכב בשנה תחת רנו, אלפין וניסאן.

  עבור לתוכן העמוד