מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מיני חדשה לסקודה סיטי-גו

  22/10/2012
  הגדל

  חברת צ'מפיון, יבואנית מותג סקודה בישראל, מרחיבה את היצע דגמי סקודה בישראל, ונכנסת לראשונה לסגמנט המיני עם תחילת שיווק סקודה סיטיגו בישראל.

  המיני החדשה תוכננה ונבנתה מלכתחילה בהתאמה מלאה לנהיגה עירונית. הסיטיגו מציגה עיצוב חיצוני רענן, סביבת פנים איכותית, ומרחב פנימי משופר ובשורה התחתונה גם תג מחיר אטרקטיבי. לישראל תגיע הסיטיגו בשתי גרסאות מנועים: מנוע שלושה צילינדרים חדש בן 1.0 ליטר המספק 75 כ"ס ו-60 כ"ס המשודכים לתיבה ידנית או חצי אוטומטית.

   

  דגם הבסיס של הסיטיגו מציע מנוע בנזין, המספק 60 כ"ס, המגיעים בין 5,000 -6,000 סל"ד עם מומנט של 9.6 קג"מ המתקבל בין 3,000-4,300 סל"ד. הדגם החזק יותר של הסיטיגו מציע 75 כ"ס המושגים ב-6,200 סל"ד ומומנט של 9.6 קג"מ המתקבל בין 3,000-4,300 סל"ד. הודות למהירות המרבית של 160 קמ"ש ו-171 קמ"ש בהתאמה. צריכת הדלק של הסיטיגו הינה מהטובות בקטגוריה, עם רק 4.5 ו-4.7 ליטר ל-100 ק"מ (22.2 ו-21.2 ק"מ/ליטר צריכה משולבת) כאשר מיכל הדלק מכיל 35 ליטר.

   

  הסיטיגו תעלה על הכביש בשתי רמות גימור שונות: Ambition  ו-Elegance ובתצורת 5 דלתות בלבד. כדי להצדיק את שמה כמכונית עירונית, יש לבחון את התכונות הקשורות למונח אורבני. ראשית מידות- הסיטי גו נמתחת ל-3.65 מטר ובסיס הגלגלים הוא 2.42 מטר, הרוחב עומד על 1.64 מטר, גובה הרכב העומד על 1.478 מטר, ותא מטען בנפח של 251 ליטר, ברמה הבסיסית, או 959 ליטר בקיפול שלושת המושבים האחוריים הנפרדים, הניתנים לקיפול, בתצורת 60/40.

   

  העיצוב החיצוני של הסיטיגו מבטיח שאף אחד לא יטעה בכך שמדובר בסקודה. העיצוב הריבועי של הרכב כולל קווים חזקים, נקי ומדויק. חזית הרכב כוללת את הסבכה הקדמית המוכרת של המותג שמעליו מתנוסס הלוגו החדש של סקודה. הפנסים הקדמיים הנם מאורכים ונמשכים לכיוון מכסה המנוע.
  עיצוב הפנים של הסיטיגו ממשיך את המראה הסולידי של הרכב, איכות החומרים והנדסת האנוש בתא הנוסעים של הסיטיגו הינה משופרת.

   

  האבזור בסיטיגו כולל בן היתר חלונות קדמיים חשמליים, הגה כוח מתכוונן אלקטרו מכני, מערכת שמע המגיעה עם רדיו דיסק מקורי כולל נגן CD, ו-MP3. רמת האבזור הגבוהה Elegance כוללת תוספת של מראות צד חשמליות, עם מפשיר אדים. מחשב דרך, הגה כוח, פנסי ערפל קדמיים ועוד. ניצול מעולה של השטח הפנימי בא לידי ביטוי בשורה ארוכה של פתרונות חכמים לאחסון ושפע של תאי נוחות. ממתלה לשקיות הקניות היוצא מתא הכפפות, דרך רשתות שימושיות לצד המושבים המיועדים לבקבוקים, או מקום ייעודי לסמארטפון, ועד ווי עיגון שימושיים בתא המטען.

   

  במבחני הריסוק של ה-N-cup זכתה הסיטיגו בציון המקסימלי של 5 כוכבי ריסוק. הסיטיגו מציעה כסטנדרט בכל הגרסאות חבילת בטיחות מלאה הכוללת בין השאר מערכת המסייעת במניעת תאונות דרכים עירוניות באמצעות בלימה אוטונומית.המרכב של הסיטיגו מיוצר בעיקר מפלדה בעלת חוזק וגבוה, כשבמקומות מסוימים מפלדה מוקשה בתהליך ייעודי. הודות לקשיחות זאת, הסיטיגו מעניקה תחושה של איכות גבוהה ובטיחות פסיבית מעולה. חבילת הבטיחות של הסיטיגו כוללת 4 כריות אוויר, שתי כריות האוויר צידיות מסוג Thorax המעניקות הגנה משופרת בצדדים. לאלו אפשר להוסיף את מערכת בקרת היציבות מותאמת ומשולבת עם מערכת City Safety Assist. מערכת ESP, מערכת ה-ABS, Hill Hold למניעת הדרדרות הרכב ועוד.

   

  מערכת הבטיחות העירונית City Safe Drive system היא חידוש ייחודי בקבוצת רכב זו. במקרה של סכנה היא מזהירה את הנהג, ואפילו בולמת באופן אוטומטי (במהירות עירונית של כ-30 קמ"ש) באמצעות חיישן לייזר המזהה מכוניות הנמצאות מלפנים, בין אם הן נוסעות או חונות. המערכת מזהירה את הנהג במקרה שקיימת סכנת התנגשות במהירות של מתחת ל-30 קמ"ש, ובמידה והנהג אינו מגיב, הסיטיגו תבלום באופן עצמאי. במקרים רבים די בכך כדי למנוע לחלוטין תאונה.

   

  מחיר הסיטיגו החדשה בנפח מנוע 1.0 ליטר ברמת אבזורAmbition , יחל מ-59,990 שקל. הגרסה האוטומטית תימחר ב- 67,990 ש"ח.

   ג'קי אביב, מנהל מותג סקודה בישראל, ציין כי כי מתחילת 2012 נמכרו 9793 מכוניות סופר מיני. יעדי החברה למכור כ- 1500 מכוניות מיני מסוג סיטי-גו בשנה. עוד ציין כי במכונית תיכלל כסטנדרט מערכת בטיחות  CITY SAFE לשמירת מרחק, המזהה עצמים ומפגעים בטווח של כ- 10 מטרים ובולמת אוטומטית את המכונית בעת סכנה ומונעת בכך תאונה.

  עבור לתוכן העמוד