מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מיליון מכוניות עם טכנולוגיית הראייה המלאכותית של Mobileye

  4/11/2012
  הגדל

  Mobileye, מובילה עולמית בפיתוח וייצור מערכות עזר לנהג ולמניעת תאונות  ו-STMicroelectronics, יצרנית המוליכים למחצה מהמובילות בעולם, חגגו השבוע בטקס בירושלים את אבן הדרך של המכונית המיליון שנוסעת בעולם עם טכנולוגיית הראייה המלאכותית של Mobileye.

   

  בטקס במרכז הפיתוח של Mobileye בירושלים אירחו המייסדים, זיו אבירם ואמנון שעשוע, את פול גרימי, סגן נשיא STMicroelectronics ואת אלסנדרו מסי, מנכ"ל  STMicroelectronics.  בטקס השתתף ונשא דברים גם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שברך את החברות על ההישג המשותף.

   

  Mobileye ו-STMicroelectronics הן שותפות בפיתוח המעבד עליו מבוססת מערכת מניעת התאונות של Mobileye. שתי החברות הציגו כבר שני דורות של מעבד הראייה המלאכותית, ה-EyeQ&trade, המציג יכולת עיבוד מהירה ביותר של נתונים חזותיים הדרושים לטכנולוגיית ראייה מלאכותית בתחום בטיחות הרכב. מעבד הדור השלישי, ה-EyeQ3&trade יוצג על ידי יצרניות הרכב ב-2014.

   

  במהלך האירוע חשפו הצדדים את התחזיות של Mobileye לשנים הקרובות. לפי החוזים שכבר חתמה Mobileye עם ספקי יצרניות הרכב העולמיות, צפויה החברה להכפיל את מספר המערכות שימכרו ליצרניות הרכב בכל שנה. עוד נמסר כי ב-2013, תמכור Mobileye שתי מיליון מערכות המוטמעות ב-75 דגמי רכב שונים בעולם ובשנתיים הקרובות הטכנולוגיה הזו תמצא בלא פחות מ-150 דגמי רכב. כיום, מערכות הבטיחות ברכבי היצרניות וולוו, ג'נרל מוטורס, הונדה , ב.מ.וו, פורד, סיטרואן יונדאי, מיצובישי , וחברות נוספות, מבוססות על הטכנולוגיה של Mobileye וחברות נוספות יצטרפו כבר בשנה הקרובה לרשימה מכובדת זו.

   

  בנוסף, חשפה Mobileye שטכנולוגיות המכונית האוטונומית שהיא מפתחת, תופיע כבר ב-2014 בייצור סדרתי אצל יצרניות הרכב. בשנה זו, הנהיגה האוטונומית תתבצע במהירויות נמוכות, כאשר ב-2016 הטכנולוגיה תאפשר נהיגה אוטומטית גם במהירויות גבוהות.

  זיו אבירם, נשיא חברת  Mobileye אמר בטקס: "מיליון המערכות שמסרנו בעולם הם אבן דרך משמעותית בהתפתחות של Mobileye ומעידה על כוחה של השותפות שלנו עם STMicroelectronics. אבל מה שחשוב לא פחות,  הוא הרצון והמחויבות שמגלים יצרני הרכב, הגופים הממשלתיים והצרכנים בהפיכת הנהיגה בכבישים לבטוחה יותר".

   

  פול גרימי (Paul Grimme), סגן נשיא STMicroelectronics, ציין במהלך הטקס החגיגי כי: "אנחנו גאים מאד בשיתוף הפעולה המתמשך שלנו עם Mobileye ומצפים בכיליון עיניים להמשך העבודה המשותפת ולפריצת גבולות חדשים בתחום החשוב של מניעת תאונות. עשינו כברת דרך ארוכה וחשובה. כל רכב שיוצא היום לשווקים העולמיים מכיל 25 שבבים שונים שמייצרת ST, שביניהם, השבב של Mobileye הוא המתוחכם והמורכב ביותר".

   

  עבור לתוכן העמוד