מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פולסטאר 2 החשמלית הושקה בישראל

  19/09/2022
  הגדל
  קבוצת מאיר יבואנית וולוו והונדה בישראל, השיקה בשיטה בינלאומית חדשה את פולסטאר מותג רכב חשמלי חדש. צילומים: רונן טופלברג

  הרכב החשמלי פרי פיתוח וייצור של מפעלי וולוו וג'ילי ומיוצר בסין. פולסטאר -2 הינה מכונית משפחתית מנהלים, במבנה פאסטבק הצ'בק, שכוללת דלת חמישית. העיצוב, כמכונית סדאן ספורטיבית ויוקרתית שמזכירה את קו העיצוב של וולוו מבחוץ ומבפנים.

  יחידות הנעה- פולסטאר 2  כוללת 4 גרסאות שונות בהם: מנוע חשמלי בציר קדמי , בהספק של 231 כ"ס ומומנט של 33.6 קג"מ. זמן התאוצה ל-100 קמ"ש יתקבל בתוך 7.4 שניות והמהירות המרבית כ-160 קמ"ש קיבולת הסוללת 69 קוט"ש וטווח נסיעה של 471 ק"מ. ברמת הלונג-ריינג, לייתר הדגמים קיימת סוללה בקיבולת של  78 קוט"ש עם טווח נסיעה משופר של עד 540 ק"מ לנתוני היצרן. גרסאות ההנעה הכפולה כוללות צמד מנועים בציר קדמי ואחורי. לכולם סוללה בקיבולת של 78 קוט"ש. הספקי המנוע 408 כ"ס ו- 67.3 קג"מ למומנט. זמן תאוצה 7.4 שניות ל- 100 קמ"ש ומהירות מרבית של 205 קמ"ש. בגרסת הפרפורמנס נקבל 476 כ"ס ומומנט של 69.3 קג"מ. עם זמן תאוצה של 7.1 שניות ומהירות מרבית של 220 קמ"ש.

  בטיחות- הפולסטאר מכילה מערכות אקטיביות ואדפטיביות רבות וזוכה לציון 7 מתוך 8 בישראל. כולל: בלימה אוטונומית , התרעת סטייה מניתי ותיקון היגוי אקטיבי, התרעת שטח מת, התרעת תנועה חוצה מאחור ובקרת שיוט אדפטיבית. בנוסף 7 כריות אוויר.

  אבזור- רמת האבזור עשירה שכוללת מסך מולטימדיה אנכי כמו בוולוו בגודל 11.1 אינץ ולוח מחוונים 12.3 אינץ. אין תמיכה לאנדרואיד ואפל בשיקוף מסך והמערכת מתבססת על מערכת הפעלה של גוגל. מערכת השמע איכותית מתוצרת "הרמן קרדן" וכוללת 13 רמקולים. שלט ומפתח חכם מאפשרים כניסה והתנעה ללא לחצן כלשהו. בנוסף מצלמות היקפיות, חיישני חנייה מלפנים ומאחור. מושבים איכותיים בכיוון חשמלי ומחוממים. גג שמש מלא ללא סוכך שמש (כמו בטסלה) וחישוקי אלומיניום. בגירסה הבכירה קיים בנוסף חישוקי "20 , חגורות בטיחות צהובות, בלמי זעזועים מתכוננים, בלמי ברמבו עם קליפרים צהובים ודרמים מאווררים.

  מחירי פולסטאר 2:
  הנעה קדמית- 231 כ"ס- 69 קוט"ש – 254,900 ₪
  הנעה קדמית- 231 כ"ס -78 קוט"ש – 274,900 ₪
  הנעה כפולה  408 כ"ס- 78 קוט"ש 294,900 ₪
  הנעה כפולה פרופרמנס- 476 כ"ס- 78 קוט"ש 334,900 ₪
  אגרת רישוי: 537 ₪

  טסט ראשון: נסיעת המבחן כללה נהיגה רצופה למרחק של כ- 160 ק"מ באזור הררי ומאתגר במיוחד עבור הפולסטאר 2 הספורטיבית החשמלית החדשה. למבחן קבלנו את גרסת הלונג-ריינג' בהנעה כפולה שמספקת 408 כ"ס ומומנט אדיר של 67 קגמים המעניקים עוצמות בלתי רגילות ממכונית. הטכנולוגיה החשמלית האיכותית של פולסטאר מספקת ביצועים עוצמתיים ומפתיעים במיוחד. 

  בתאוצה זריזה במיוחד שמדביקה אותי למשענות המושבים בתוך שניות. בידוד הרעשים יעיל מאוד ולמעט רעשי רוח קלים ניכרת דממה בחלל המכונית. ידית ההילוכים נותרה בעיצוב נוסטלגי. ניכר כי בפולסטאר, לא בחרו בעיצוב פנל החוגה או המתגים לכיווני הנסיעה המאפיינים את מירב הדגמים חשמליים. טווח הנסיעה יעיל. במבחן התקבל כי כל 1 קוט"ש מהסוללה, סיפק לנו טווח של 4.8 ק"מ מכאן שהטווח המעשי כ- 375 ק"מ בנהיגה מאומצת. בעליות, הצריכה גבוהה לעומת זו הטעינה הרגנרטיבית זו החוזרת לסוללה יעילה מאוד בירידות ומרגיעה את סעיף "חרדת הטווח". 

  התנהגות כביש איכותית ביותר כאשר ההיגוי מדויק וקל, המתלים קשיחים ומרוסנים והאחיזה הדוקה ומשדרת יציבות ותחושת בטיחות עם כל העוצמות המתוארות. שדה הראיה יעיל למרות השמשה הקדמית הצרה מגבילה מלפנים. חסרה לי תצוגה עילית על גבי השמשה שקיימת במתחרות ברמתה. במרכז השמשה האחורית לעומתה קיים מפתח רחב שמשפר משמעותית את שדה הראייה לאחור. 

  הגג כולל זכוכית מלאה עם מסנני קרינה, כמו בדגמי הטסלה, רעיון יפה אך לא פרקטי ובריא למדינה כשלנו. החשיפה לקרינת השמש מעלה את הטמפרטורה הפנימית בפנים המכונית והיא לא לעניין הנוחות. היצרן מצא פתרון לבעיית החום,  מיקום פתחי האוורור שמוטים לצורך זרימת אוויר כלפי התקרה, אולם זה בא על חשבון אוורור הנוסעים שנהנים מזרימת אוויר שבא מפתחי אוורור גליליים המצויים בצידי הפנל. סעיפי הנדסת האנוש, טוענים שיפור בצפיפות בפנים הרכב ובמיקום הידיות ותאי האחסון. לסיכום, הפולסטאר 2 מעניקה חווית נהיגה ספורטיבית ועוצמתית, תוך תחושת ביטחון בזכות שלל המכללי הטכנולוגיה והבטיחות האיכותיים שבה. בעלות תועלת, המחירים אטרקטיביים בהחלט שמדובר במשפחתית חשמלית, ספורטיבית ויוקרתית עם הרבה מאוד תשוקה.


  עבור לתוכן העמוד