מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מוסכים ויבואני רכב יחוייבו להציג את כל סוגי החלפים הקיימים ומחירם

  18/12/2012
  צילום באדיבות עמותת אור ירוק (הגדל)

  החל מ- 1 בינואר 2013 יחוייבו כל המוסכים ומרכזי השירות של יבואני הרכב בישראל להציג בפני הלקוח את כל סוגי החלפים הקיימים ומחירם לצרכן. כך על פי הודעת משרד התחבורה.

  המוסכים יהיו חייבים להציג בפני הלקוחות טבלת השוואת מחירים של כל חלקי החילוף תוך ציון חלקי חילוף מקוריים, לעומת חלקי חילוף חלופיים, התואמים למקור, וכן מחירו של כל חלף. על פי הנוהל חדש של משרד התחבורה יחוייבו יבואני הרכב והחלפים לספק ללקוח מידע קטלוגי ומחירון חלפים של בית העסק כקובץ ממוחשב ולאפשר ללקוח לקבל את המידע בצורה זמינה.

  לצורך ישום הנוהל החדש ידרשו יבואני הרכב והחלפים לפרסם באתר האינטרנט את כל הפרטים על החלפים, הכוללים בין השאר תאור החלק, מספרו הקטלוגי הבינלאומי ומחירו של החלף ביום הפצת המחירון.

  שר התחבורה ישראל כץ ציין כי הנוהל החדש מעניק לאזרח שקיפות מלאה על מלאי החלפים והמערכות הקיימות בעת תחזוקת הרכב על ידי המוסך המטפל. לדבריו, כיום הלקוחות אינם מודעים למגוון חלקי החילוף הקיים והמוסך יכול להתקין כל חלק בהתאם לאינטרס שלו. מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי העריך כי פרסום המידע ללקוח על מחירי החלפים וסוגיהם השונים יגרום לגופים העוסקים בנושא להקים מאגרי מידע לצורך השוואה נוחה יותר ללקוח.

  עבור לתוכן העמוד