מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מנכ"ל בטר-פלייס העולמי פורש

  22/01/2013
  הגדל

  שלושה חודשים בלבד כיהן און ת'ורנלי בתפקיד מנכ"ל בטר-פלייס העולמית. זאת לאחר שהחליף את מייסד החברה שי אגסי. המניעים לעזיבה, חילוקי דעות עם המשקיעים בנושא ניהול החברה.

   

  לשיטתו של און, היה על בטר-פלייס להיכנס להשקעות נוספות רבות, בפיתוח שווקים נוספים בעולםוהקמת תשתיות, ויצירת שתופי פעולה עם יצרני רכב נוספים מלבד רנו כדוגמת GM. לטענת אנשי בטר-פלייס, כל עוד לא תוכח הצלחת מודל הרכב החשמלי שלהם המחליף סוללה,  בהיבט תפעולי וכלכלי יהיה קשה לשכני ולגייס משקיעים. כעת נעים בישראל מעל 500 רכבים חשמליים, מסוג רנו פלואנס ZE.לשביעות רצונם של המשתמשים. בישראל פועלות כיום כ- 40 תחנות להחלפות סוללה ועמדות טעינה בחניוני בתים, משרדים וחניונים ציבוריים. חברת בטר-פלייס עברה מתחילת חודש אוקטובר האחרון, זעזועים שהחלו בעזיבת שי אגסי, ובהמשך עזבו משה קפלינסקי, דפנה וטל אגסי, ברק הרשקוביץ, תמיר פוליקר ופוטרו מעל 200 עובדי חברה.

   

  תקוות חדשות בישראל

   

  בטר-פלייס בישראל שינתה לאחרונה אסטרטגיה והחלה בשיווק אגרסיבי לשוק המוסדי שהם באופן טבעי הלקוחות האידיאלים לרכב חשמלי חסכוני. מכירת המכוניות מבוצעת באמצעות חברות ליסינג, כדוגמת, אלבר, אלדן ועוד. מודל מכירת המכונית לחברות השתנה וכך גם תעריף החיוב החודשי שהוזל. לצד השיווק תאלץ בטר-פלייס להשקיע במאמצים לשכנע את רשות המיסים להקל בעלויות תעריפי שווי שימוש לרכב, כפי שמקובל ברכב היברידי, הוזלה של 550 ₪ לחודש. דרישה זו נעשתה בשנת 2012 מצדם של צרכני השוק המוסדי, באמצעות פורום נוהגים היי-טק וארגון מנהלי תחבורה, שפנו לשר להגנת הסביבה גלעד ארדן ולשר התחבורה ישראל כץ ולסמנכ"ל רשות המיסים ערן יעקב. מהלך זה יהווה תמריץ לעובדים המחזיקים רכב צמוד ממקום עבודתם, לבחור במכונית חשמלית. ראוי לציין כי מגבלות כדוגמת טווח נסיעה מוגבל והצורך בחיבור טעינה מנע עד כה מלקוחות להתעניין ברעיון רכב חשמלי.

   

  עידן עופר, יו"ר בטר-פלייס, ואלן גלמן, מנכ"ל בטר פלייס ישראל, ימלאו מעתה את תפקידי הניהול, כאשר עידן עופר יתמקד בקשרי החוץ ואלן גלמן יטפל בכל הנושאים הכספיים. חברת בטר פלייס תקדם את הקשר עם יבואנית רנו בישראל, קבוצת קרסו, באמצעותה תקדם את שיווק החשמלית למגזר הפרטי. כיום נמכרות החשמליות גם בסניפי הקבוצה. כמו כן ניתנים שירותי הטיפול לרנו פלואנס ZE במוסכי רשת רנו בישראל.
   

   

  עבור לתוכן העמוד