מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  "נהגים שנוסעים ברכב החשמלי לא רוצים לחזור לרכבם הקודם"

  1/02/2013
  הגדל

  במפגש של הנהלת חברת בטר-פלייס עם לקוחות עסקיים שהתקיים השבוע, הוחלפו רעיונות ודעות בכל הנוגע לאפשרות להחדיר את הרכב החשמלי לציי החברות.

   

  מנכ"ל בטר-פלייס, דן כהן, הדגיש בדבריו כי בשלב זה בטר פלייס מתמקדת בעשייה ולא בדיבורים. "ככל שהדבר מתייחס אלינו הרי שהמוצר שלנו עובד. המכונית נוסעת ומוכיחה עצמה. יש לנו מכונית , יש לנו יכולת ואנו רוצים לממש את המוצר", אמר כהן. 

   

  "לקוחות המגזר העסקי הם הנתח המשמעותי של צרכני הרכב החשמלי. מהניסיון שכבר הצטבר ברור שהלקוחות שנוסעים במכונית החשמלית הסתגלו למהפך והם מרוצים ובוחרים שלא להחליף את הרכב. התוכניות העסקיות שלנו הן להתמקד מעתה בישראל ובדנמרק, שם קימות תשתיות. מבחינתנו האסטרטגיה לא השתנתה היא רק מצטמצמת. אנו חוזרים למידות נכונות. עד כה נמכרו בישראל 560 מכוניות חשמליות. 37 תחנות להחלפת סוללה פועלות בישראל, האחרונות שבהם נפתחו בצומת מסובים ואזור חולון".

   
  האם חברת בטר-פלייס שוקלת להתקשר עם יצרניות רכב נוספות?

   

  "בשלב זה הפעילות תמשך עם רנו בהתמקדות על דגם הפלואנס ZE, לגבי תוספת דגמים התהליך יארך זמן. חשוב לנו בשלב ראשון להוכיח את יעילותה של הפלואנס בישראל ובדנמרק. בישראל קיים שיתוף פעולה עם יבואנית קרסו והכוונה להרחיב אותו".

   

  מה המגמה בעולם הרכב בעניין מודל החלפת סוללה?

   

  "השוק הסיני מעודד את מודל החלפת סוללה והממשלה מעודדת. לבטר פלייס יש שיתוף פעולה בנושא, עם חברות מקומיות".

   

  האם ההצעה העסקית של בטר פלייס היא אכן ההצעה הכדאית ביותר ללקוח?

   

  אלן גלמן, סמנכ"ל הכספים של בטר-פלייס: "ההצעה שלנו למכונית החשמלית היא הזולה ביותר בשוק הרכב בישראל. המכונית החשמלית אמנם לא מתאימה לכל לקוח, אך היא בהחלט מתאימה לציי הרכב. אנו מתמקדים בשוק המוסדי ורואים בו לקוח אסטרטגי ובשל כך, נפעל לתת הטבות שונות ללקוחתנו, כמו מעבר בנתיבים מהירים ועדיפות בחניונים. בנושא שווי שימוש נקדם מול הרגולטור את הוזלת שווי שימוש לרכב כפי שקיים ברכב היברידי".

  עמית בן דוד סמנכ"ל שיווק ומכירות של אלבר, צין כי אלבר מבצעת עסקאות ליסינג לרכב החשמלי, באותה המתכונת של רכב רגיל. "היתרון ללקוח הוא שאינו חשוף לסיכונים. לחברת אלבר ניסיון תפעולי עם רכבי בטר פלייס מתחילת דרכם בישראל. אלבר משווקת כיום את רכבי בטר פלייס גם בעסקאות ליסינג ללקוחות פרטיים".

   

  עבור לתוכן העמוד