מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה פלאג-אין היברידית על הכביש

  31/03/2013
  הגדל

  המירוץ אחר ההיברידיות מעלה הילוך כאשר טויוטה מביאה אל הכביש הישראלי את ה- PRIUS PLUG-IN המצטיינת בטווח נסיעה פנומנלי של כ-1,200 ק"מ במכל דלק אחד.

   

  ההיברידית הזו מצויידת בסוללת ליתיום-יון מתקדמת אשר יכולה להיטען הן מרשת החשמל והן בזמן נסיעה, כאשר זמן טעינת הסוללה הנו 1.5 שעות בלבד ברשת ביתית. הטעינה החשמלית, בשילוב הטכנולוגיה ההיברידית המוכחת של TOYOTA, מקנה נוחות וגמישות מרבית וטווח נסיעה של 25 ק"מ באמצעות חשמל בלבד.

   

  לדברי היצרן תצרוכת הדלק המשולבת הנה  47.6 ק"מ לליטר ופליטת  CO2של 49 גרם לק"מ בלבד מה שמקנה לה  ציון ירוק 52, הנמוך ביותר בשוק הרכב הישראלי (עבור רכבים המצוידים במנוע בעירה פנימית).ה- PRIUS PLUG-INמצויידת בשלושה מצבי נהיגה ליעילות מקסימאלית: היברידי HV, חסכוניECO  וחשמלי בלבד EV-City.

   

  יוצאים לדרך

   

  עם טעינת ה-PLUG-IN מתאפשרת נסיעה לטווח של עד 25 ק"מ, במהירות של עד 85 קמ"ש וזאת באמצעות המערכת החשמלית בלבד. לאחר מכן, נכנסת לפעולה באופן אוטומטי המערכת ההיברידית החכמה של טויוטה.

   

  דגם הפריוס- PLUG-IN, מצויד במנועי בנזין בנפח 1,800 סמ"ק ומנוע חשמלי, בעלי הספק של 99.3 כ"ס (5,200 סל"ד) ו-81.6 כ"ס בהתאמה (סה"כ תפוקת המערכת 136 כ"ס). זמן ההאצה מ-0 ל-100 עומד על 10.8 שניות. כמו ה- PRIUS הרגילה.

   

  ה- PRIUS PLUG-INמצויידת במערכת כניסה והתנעה חכמה ללא מפתח, אפשרות הפעלה מרחוק של מערכת המיזוג באמצעות שלט טרם הכניסה לרכב, מערכת תצוגה עילית על שמשת הרכב ואביזרים כגון ממשק Bluetooth לטלפון הנייד, כניסות  USB  ו-AUX  ומערכת בקרת אקלים.

   

  השקת ה- PRIUS PLUG-IN היא ביטוי לאמון של טויוטה בטכנולוגיה ההיברידית כפי שאקיטו אוטוסוקה, המהנדס הראשי להנעות חלופיות ב-טויוטה העולמית, אמר: "אינני מאמין שבשנים הקרובות רכב חשמלי מלא יוכל להוות תחליף לרכבים היברידיים ו-PLUG-IN".

   

  הניסיון המצטבר

   

  טויוטה נמצאת בשוק ההיברידיות משנת 1997 ומאז היא מכרה מעל ל-4 מיליון מכוניות היברידיות, בראשן ה-PRIUS האייקונית עם 2.7 מיליון מכוניות. בשנה האחרונה ניצב הרכב במקומות הראשונים בטבלאות המכירות העולמיות. בישראל נמכרו עד כה למעלה מ-10,000 מכוניות מדגם זה, בשנת 2012 לבד נמכרו בישראל כ-2,300 מכוניות היברידיות. בשנה שעברה הצטרפה ל- PRIUS ול-AURISההיברידית, גם ה-YARIS ההיברידית.
   
  מחיר בישראל - 189,000 שקלים.
   

   

  עבור לתוכן העמוד