מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  רישיון הנהיגה המדורג יוצא לדרך

  1/05/2013
  הגדל

  ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה (29/4/13) את התוכנית להנהגת רישיון נהיגה מדורג שיזם משרד התחבורה. התוכנית נועדה לצמצם את מעורבותם של צעירים בתאונות הדרכים.

   

  על פי התוכנית שתיכנס לתוקף ב- 1 יולי, ניתן יהיה להתחיל בלימודי הנהיגה בגיל 16 וחצי. בגיל 16 ותשעה חודשים ניתן יהיה לגשת לראשונה למבחן המעשי (טסט), במקום בגיל 17 כיום. אולם, הנהיגה תותנה בחובה ליווי של נהג מנוסה (מלווה), במשך שישה חודשים.

   

  על פי החוק החדש תלמיד שיעבור בהצלחה את המבחן המעשי (טסט), יקבל היתר נהיגה, לתקופה של שישה חודשים. ההיתר מתנה חובת ליווי של מלווה מנוסה למשך כל תקופת ההיתר. בתום תקופת הליווי ולאחר קבלת הצהרה אישית חתומה על ידי הנהג והמלווה על ביצוע 50 שעות הלווי הנדרשות, ינפיק משרד התחבורה לנהג החדש רישיון נהיגה קבוע מפלסטיק, עד תום תקופת נהג חדש.

   

  תנאי הליווי- משך הליווי יעמוד על 50 שעות לפחות, מהם 20 שעות נהיגה בדרך עירונית, 15 שעות נהיגה בדרך שאינה עירונית ו- 15 שעות נהיגה בלילה. הליווי בשעות הלילה יתבצע בין השעות 21:00 עד 06:00 למחרת. תקופת הליווי תתחלק לשניים, בשלושת החודשים הראשונים יתבצע הליווי ביום ובלילה, ובשלושת החודשים האחרונים רק בלילה.

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי תוכנית הרישיון המדורג תחול על כל תלמיד נהיגה שיעבור בהצלחה את המבחן המעשי (טסט) החל מ- 1 ביולי.

  עבור לתוכן העמוד