מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  היבוא המקביל בישראל יצא לדרך

  7/05/2013
  הגדל

  יום היסטורי בענף הרכב. שר התחבורה, ישראל כץ, נכח בטקס חנוכת סוכנות המכירות הראשונה של "איילון מוטורס", היבואן המקביל הראשון בענף הרכב בישראל.

   

  במסיבת עיתונאים מיוחדת שהתקיימה בסוכנות בהרצליה פיתוח הגיעו  בכירי ענף הרכב, ראשי משרד התחבורה, איגוד המוסכים ומתעניינים רבים. עד עתה נמכרו כבר 10 מכוניות פורד ובהן דגמי פיאסטה, פוקוס, אדג' ואקספולרר.

   

  הרפורמה להגברת התחרות בענף הרכב

   

  שר התחבורה כץ יצא בחריפות נגד ניסיונותיהם של כמה מהיבואנים הוותיקים לסכל את מדיניות הממשלה לפתיחת שוק הרכב לתחרות ולמנוע בכך את כניסתם של שחקנים חדשים לשוק. בעניין זה אמר השר כץ, כי כבר בימים הקרובים תוגש לכנסת הצעת החוק לרפורמה הכוללת בענף הרכב. יו"ר ועדת הכלכלה ברוורמן התחייב באופן אישי כי יתמוך ברפורמה ולא ייכנע ללחצים המופעלים על ידי הלוביסטים. "הממשלה והכנסת הנוכחיות נחושות לשרת את הציבור ולהוזיל את יוקר המחיה. אנחנו רוצים לראות תחרות אמיתית של יבואן מול יבואן ולא עוד תאום מחירים בין הדגמים המתחרים של החברות השונות", ציין השר כץ והוסיף "התחלנו ברפורמה ברכבת, המשכנו בתחום התעופה ופתחנו את השמים, למרות כל הלחצים ומאבקי הכוח שהופעלו נגדנו, ועתה אנו מיישמים את פתיחת שוק הרכב לתחרות. זהו תהליך בלתי הפיך ואני מציע ליבואנים להשקיע בתחרות ולא בהפעלת לוביסטים. זה לא יעזור להם". שר התחבורה חשף כי בימים אלה בוחן משרדו מספר בקשות נוספות של גורמים בענף המבקשים להיכנס לתחום הייבוא המקביל של כלי רכב.

   

  השר כץ הודיע כי משרדו החל באחרונה בתהליך להכרזת יבואני הרכב כמונופול באמצעות הממונה על ההגבלים העסקיים. בהקשר זה ציין השר כי הנחה את ראשי משרדו להתנגד לניסיונות המיזוג בין יבואנית פיאט סמל"ת לבין יבואנית סובארו ואלה אף פנו כבר לממונה על ההגבלים העסקיים."לא יתכן שענף הרכב יישלט בידי מונופול של 15 משפחות המגלגלות 30 מיליארד ₪ בשנה", סיכם כץ.

   

  אמדן ההוצאה המשפחתית על רכב, בשקלול מחיר הרכב, הדלק, המוסכים וחלקי החילוף עומד על 1500 ₪ בחודש. "אנו הצבנו לעצמנו יעד להוזיל את ההוצאה בכ-20%, שהם 4000 ₪ בשנה וזה לא מעט כסף למשפחה, בעיקר אם מכפילים את זה במספר השנים בהן מחזיקה המשפחה רכב.

   

  מנכ"ל איילון מוטורס, זוהר כהן, אמר בטקס "אנו שמחים להיות הראשונים בפתיחת התחנות בענף הרכב. אני מתחייב להעניק לציבור את כל ההנחות שאנו נשיג בייבוא כלי הרכב. בכל שבוע נציג דיל חדש על דגמי רכב וכבר עתה אנו תחרותיים במחיר, ברמת האבזור ובשירות הניתן לאותם כלי רכב בדיוק, המיוצרים בפורד ומשווקים בישראל. לשמחתי ההתעניינות הציבורית האחרונה הובילה לגל התעניינות אדיר במוקד ההזמנות שלנו ואנו מקווים שנצליח לספק את הביקוש, אם נשיג מחירים טובים בעולם", סיכם כהן.

   

  ראש אגף הרכב במשרד התחבורה, אבנר פלור, אמר בטקס כי "כל רכב המשווק בישראל, בייבוא המקביל או הרגיל, נבדק בקפדנות ועומד בכל הכללים המחמירים, של בטיחות, איכות ושירות. "לכן התחרות שנפתחה היום הינה על השירות והמחיר, כי כלי הרכב זהים לחלוטין ולכולם התחייבות ואחריות מלאה מצד היצרן", אמר פלור והוסיף "אני מקווה כי בקרוב יצטרפו יבואנים מקבילים נוספים ושוק הרכב ייכנס לעידן חדש.

  דגמים ומחירים

   

  חברת אילון מוטורס מציעה בשלב זה מגוון דגמים של פורד ובהם פורד פיאסטה דגם טראנד תיבה ידנית נמכרת באילון בהנחה של 3000 ש"ח, במחיר של 72,000 ₪ לעומת 75,000 ₪ בדלק מוטורס. פורד פוקוס מוצעת בשלב זה בגרסת 5 דלתות דגם טראנד בלבד ובמחיר של 119,000 ש"ח לעומת 124,000 ש"ח. בנוסף יזכו הרוכשים לקבל גג שמש חשמלי ללא עלות.

   

  פורד אסקייפ  עם מנוע 2.5 ליטר ותיבה אוטומטית נמכרת כאן ב- 179,000 ש"ח. דגם האקספלורר עם מנוע 3.5 ליטר XLT הנעה כפולה נמכר תמורת 269,000 ש"ח. חובבי הספורט מוצעת פורד מוסטנג GT  פרימיום קופה תמורת 250,000 ש"ח .

  עבור לתוכן העמוד