מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יבואנית פיאט רכשה את סובארו

  10/08/2013
  הגדל

  יבואנית סובארו בישראל יפנאוטו , תתמזג  ב- 15 לאוגוסט לחברה חדשה, כאשר 95% ממניותיה יוחזקו ע"י מיכאל לוי הבעלים של סמל"ת ו- 5%  ע"י הסוכן הירושלמי שמעון ברזילי.

   

  יצרנית סובארו ביפן אישרה השבוע את עסקת הרכישה של יפנאוטו יבואנית סובארו בישראל, שתצא לדרך החודש. יפנאוטו, בבעלותו של איש העסקים גד זאבי, נקלעה למשבר כלכלי, כאשר היקף השוק שלה ירד לשפל חסר תקדים.  כאשר בשנת 2012 רשמה הפסד של 43 מיליון ₪ . השנה חל שיפור מסוים במחזור פעילותה עם החזרתה של האימפרזה המשפחתית הוותיקה. הרוכשת היא סמל"ת  (95% מהמניות), בבעלותו של  איש העסקים מיכאל לוי, היא יבואנית בישראל של המותגים מאיטליה: פיאט, אלפא רומיאו, לנצ'יה ואבארט. שמעון ברזילי בעל סוכנות סובארו ירושלים רוכש לבסוף 5% ממניות החברה. הרוכשים התחייבו לכסות את חובות יפנאוטו שנאמדים בכ- 190 מיליון ₪, לבעלי האג"ח ולשאר בעלי החוב.

   

  הודעה לעובדים

  במכתב לעובדי החברה שנשלח מטעם מנכ"ל החברה אורן חסון נכתב:  "כפי שהובא לידיעתכם, לפניי כ- 3 חודשים בעלות השליטה אישרו את המתווה שהוצע ע"י שמעון ברזילי וסוכנות מכוניות לים התיכון (סמל"ת) לרכישת חברות יפנאוטו החזקות בע"מ ויפנאוטו חברה ישראלית לרכב בע"מ אשר אושר גם על ידי מחזיקי אגרות החוב. להעברת הזיכיון לרוכשים החדשים, אשר היווה ,FHI , ברצוני לבשר בזאת כי היום התקבל אישור היצרן תנאי מתלה אחרון להשלמת העסקה. בהתאם לתנאי המתווה וההסכמות בין הצדדים, העברת הבעלות מיועדת להתבצע ביום 15.8.2013. אבקש להביא לידיעתכם כי החברה ממשיכה להתנהל במתכונתה הנוכחית ולפעול ללא לאות להמשיך את עלייתה והצלחתה של סובארו בשוק הרכב הישראלי".

  עבור לתוכן העמוד