מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  דרוג הבטיחות יוצא לדרך

  24/11/2013
  הגדל

  ועדת הכספים אישרה תמריצים במס למכוניות שיצויידו במערכות בטיחות מתקדמות ועדת הכספים אישרה Cבתאריך 13/11/13 שורה של תמריצים כלכליים לייבוא מערכות בטיחות מתקדמות לרכבים.

   

  במסגרת ההטבות שאושרו, ייהנו יבואני רכבים בהטבות מס בגין ייבוא רכבים שיכללו יותר רכיבי בטיחות שהינם משוכללים יותר. נציגי רשות המיסים בוועדה דיווחו, כי הסטנדרט של בטיחות כלי הרכב הועלה וכי נדרש להתאים את המיסוי בהתאם. במקביל, תפחת הכדאיות ביבוא רכבים בעלי רמת אבזור בטיחותית נמוכה.

   

  יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) מיהר להעלות את הצו שכולל את הטבות המיסוי על שולחן הוועדה, והביע תמיכה בצעדים מסוג זה. סלומינסקי: "יש להגביר את הצעדים שיעודדו רמות גבוהות של מיגון כלי הרכב, לרבות אבזור שיכול למנוע תאונות, כגון מערכות התרעה נגד התנגשות הן בכלי רכב והן בהולכי רגל".

   

  נציגת רשות המיסים בוועדה, נטליה מירוניצ'ב, הסבירה את המהלך המיסויי ואמרה כי "מדובר בצעד שנועד להעניק תמריצי מס על ייבוא מערכות בטיחות מתקדמות לרכבים. כלומר הקלות מס שיינתנו לייבואנים שיעמדו בסטנדרט החדש של הבטיחות. בעבר זה היה תלוי במספר כריות אוויר ברכבים של עד 3.5 טון. ראינו בעבר שתמריצים כספיים מעודדים יבוא רכבים בטיחותיים יותר". לדבריה, "יינתן ניקוד גבוה יותר לצורך הפחתת מס, ככל שרכב מיובא יכלול יותר מערכות בטיחות וככל שידובר במערכות בטיחות מתקדמות יותר".

   

  מה המשמעות לנהג הבודד? עד היום יבואן שייבא רכב עם 4 כריות אוויר נהנה קיבל 400 ₪ ועל רכב עם 6 כריות אוויר 800 ₪. מעתה, על 4 כריות אוויר לא תינתן עוד ההטבה אלא רק לרכבים בעלי 6 כריות אוויר והסכום שיתקבל עבור 6 כריות יגדל ל-500 ₪. מערכות בטיחות נוספות שבגינן ינתנו תמריצים הם: מערכות התראה ובקרה לסטייה מנתיב, מערכות ניתור מרחק מהרכב שמלפנים, מערכת בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת לזיהוי הולכי רגל, מערכת עזר לבלם, מערכות לזיהוי בשטחים מתים, מצלמות רוורס, חיישני חגירת חגורות במושבים (קדמיים + אחוריים), חיישני לחץ אוויר בצמיגים. עבור מערכות אלו יקבלו הייבואנים סכומים גבוהים יותר וככל שהרכב יכלול יותר מערכות בטיחות משוכללות, כך התמריץ הכספי יהיה גבוה יותר. האם המהלך המדובר יביא לשיםור במערכות הבטיחות? לדברי נטליה מירוניצ'ב כבר בחודש אוקטובר נראתה שיפור במגמת יבוא כלי רכב בטיחותיים יותר ויש להניח שהמגמה תתגבר בעקבות אישור הצו הנוכחי.

   

  עבור לתוכן העמוד