מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  תקנה 9 א'- ללא שינוי

  5/01/2014
  הגדל

  מנהל תחום קציני בטיחות במשרד התחבורה ג'קי לוי, מעדכן בחוזר שהופץ לקציני הבטיחות, כי ניתן להמשיך נסיעתם של כלי רכב עם צילומי רישיונות החתומים בחותמת נאמן למקור על ידי קציני הבטיחות עד להודעה חדשה.

   

  רקע: בחודש יולי 2013 הוחלט על ביטול השימוש בתצלום רישיון רכב עם חותמת נאמן למקור של קצין בטיחות בהתאם לתקנת תעבורה 9-א'. הטענה לשינוי הייתה, עקב זיוף לכאורה לרישיונות של משאיות.  לאור זאת עדכן משרד התחבורה, כי החל מתאריך: 1.7.13 בוטלה תקנה 9 (א) שאפשרה נסיעה עם צילומי רישיונות החתומים בחותמת נאמן למקור על ידי קציני הבטיחות.

   

  בעקבות התנגדויות של גורמים שונים בענף הרכב על כך שבגלל בעיית זיופים במשאיות, נענשים מגזרים רבים להם ציי רכב גדולים. הוחלט ודווח בזמנו, כי ההחלטה לא תיכנס לתוקף.

   

  בסיכום של משרד התחבורה עם משטרת ישראל נקבע כי עד לתאריך: 31.10.13 לא תיאכף תקנה 9 א' בעניין שימוש בתצלומי רישיונות רכב. ממשרד התחבורה נמסר בזמנו כי הם פועלים לבטל את האיסור משימוש בתצלומים מסמכים בכלי רכב פרטיים ורכבי ליסינג. ציי הרכב והליסינג, מחו על ההחלטה. בטענה שהשינוי יגרום להוצאות נוספות בתפעול ציי הרכב.עם תום הארכה שניתנה מטעם משרד התחבורה(31/10/13) נתנה הארכה נוספת לדחיית יישום התקנה עד ל- 31/12/13.

   

  כעת נמסר כאמור כי הארכה לביטול התקנה תימשך עד להודעה חדשה, מכאן שניתן בשלב זה להמשיך לנסוע עם תצלומי רישיונות רכב, למרות ביטול התקנה.

  עבור לתוכן העמוד