מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חדשנות טכנולוגית במשאיות מרצדס

  10/07/2014
  הגדל

  דיימלר הציגה בבכורה עולמית את המשאית האוטונומית הראשונה בעולם. המשאית השלימה בהצלחה את מסעה הראשון ללא התערבות נהג במגדבורג גרמניה במפגן טכנולוגי מרשים. ה-FutureTruck2025, היא משאית מזן חדש בעלת מערכת אינטליגנטית מתקדמת ה- Highway Pilot  מאפשרת לה לנהוג באופן אוטונומי לחלוטין במהירויות של עד 85 קמ"ש.

  ה-2025 המצדיקה את שמה המלא "משאית העתיד 2025". המשאית מצוידת במערכות חכמות כגון: בקרת שיוט, בלימה אוטומטית, בקרת יציבות ושמירה על נתיבי מערכות סיוע. מערכת חדשנית נוספת היא ה-"PPC" המשתמשת במפת טופוגרפית הכביש ומאפייני המסלול כדי להתאים את מערכת ההינע ותיבת ההילוכים על מנת למקסם את החיסכון בדלק. המעבר ל"נהג אוטומטי" מתבצע בלחיצה על כפתור ה- Highway Pilot ולחיצה נוספת מחזירה מידית את השליטה לנהג. מערכת ה-Highway Pilot תהיה משמעותית לשדרוג פרופיל התפקיד של נהגי משאיות עם אפשרות רבות לביצוע משימות בזמן הנהיגה, טוענים במרצדס ושואפים להיות היצרנית מספר אחת בשוק זה שלטענתם שטומן בחובו הכנסות מוצקות ופוטנציאל רווחים.

  מערכות סיוע נוספות ומשופרות יודעות לתקשר אחת עם השנייה ואף עם תשתיות הדרך ולאפשר לכלי רכב לפעול ללא התערבות נהג. ההאצה והבלימה מתבצעים בצורה אופטימלית ומבטיחות זרימה אחידה של תנועה והפחתת צריכת דלק ופליטת מזהמים. נהיגה אוטונומית תאפשר גם תזמון מדויק יותר וישפר את מערכי ההובלה בעולם. יתר על כן, משאיות שמתקשרות אחת עם השנייה ייסעו בשיתוף פעולה הדוק יותר ולכן יתפסו פחות שטח כביש ומפחיתות את פקקי התנועה. לבסוף, הסיכון לתאונות ידי טעות אנוש יקטנו מה שיפחית את תעריפי הביטוח.

   

  עבור לתוכן העמוד