מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  עדכונים לקציני בטיחות

  21/12/2014
  הגדל

  ג'קי לוי מנהל תחום קציני בטיחות מדווח בכנס קציני בטיחות: בכוונת משרד התחבורה לפתוח מכינה ללימודי סוג 2 במכונאות, לקציני בטיחות בתעבורה.  נוהל 6 איך אני נוהג? נמשך, קציני בטיחות יקבלו מיידע על הרשעות הנהגים.

  מכינה ללימודי סוג 2 במכונאות רכב- משרד התחבורה, מתכנן לפתוח בקרוב מכינה ללימודי התכנים ל- סוג 2 במכונאות רכב. כתנאי לקבלה ללימודי הסמכה לקציני בטיחות נדרשים המעומדים להציג הסמכה למכונאות סוג 2 וכן ותק מקצועי בעבודה במוסך למכונאות רכב. תנאיי הקבלה  בעייתיים, כיום נפסלים מעומדים רבים שניסיונם רב בניהול תחבורה אך לא צברו וותק או הסמכה. במטרה לאפשר למעומדים מתאימים להיכנס ללימודים, הוחלט להקים מכינה שבה יוכשרו המעומדים לבחינות סוג 2 במכונאות. מסגרת הלימודים תיארך כ- 160 שעות. בתום הלימודים תערך בחינה, ותלמיד שיעבור בהצלחה יוכל להתקבל לקורס קציני בטיחות.

  נוהל 6- חוק דיווח על רכב חברה נימשך. כך הוחלט במשרד התחבורה. הוטל על הרשות הלאומית לבצע מחקר ליעילות ביישום החוק. בשלב זה התקנה בתוקף ועל קציני הבטיחות להגיש לתחום קציני בטיחות במשרד התחבורה, דו"ח דיווחים שנתי עד ליום 30/1/2015.

  עבר תעבורתי של נהגים- קציני בטיחות, ייחשפו למיידע הקשור בעברם של נהגיהם בכל הקשור למעורבות בעבירות תנועה. קציני הבטיחות יקבלו הרשאות לכניסה לאתר האינטרנט של רשות הרישוי. תחום קציני הבטיחות במשרד התחבורה, יחייב קציני בטיחות שמפקחים על נהגים מקצועיים לבדוק את גיליון ההרשאות שלהם.

  עדכון חלק י' בתקנות התעבורה- עקב פזור הכנסת, דיוני וועדת הכלכלה נדחו עד לאחר הבחירות. בשלב זה עדין לא אושרו כל הסעיפים בחלק י' העוסק בהסדרי בטיחות במפעלים, לדוגמה: סוגיית העסקת קציני הבטיחות. שינוי התקנות צפוי להשתנות במהלך שנת 2015.

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד