מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מהפכה בנתיבי התחבורה הציבורית, פקחים במקום שוטרים

  30/07/2015
  הגדל

  ועדת הכלכלה של הכנסת, אישרה ביום 27/7/15 את הצעת החוק של שר התחבורה, הבטיחות בדרכים והמודיעין, ישראל כץ המסמיכה לראשונה פקחים עירוניים לאכוף עברות תנועה, בנתיבי התחבורה הציבורית (נת"צים), במקום שוטרי התנועה.

  החוק החדש יאפשר לאכוף עבירות תנועה שתועדו במצלמות האכיפה בנת"צים, לקראת תחילת ביצוע עבודות ההקמה של התחנות התת-קרקעיות של הרכבת הקלה, במטרופולין תל אביב, הצפויות להתחיל. הצעת החוק שאושרה על ידי ועדת הכלכלה, תוגש עוד השבוע למליאת הכנסת, לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית ועם פרסומה ברשומות היא תכנס מידית לתוקף. החוק החדש, יאפשר לפקחים עירוניים של הרשויות המקומיות, שהוסמכו לכך, לרשום דוחות ולהטיל קנסות על נהגים, שתועדו במצלמות אכיפה, כשהם נוסעים בנתיב התחבורה הציבורית, בניגוד לחוק.

  הצעת החוק קובעת כי קנסות שיוטלו על ידי הרשות המקומית, באמצעות מצלמות האכיפה, בגין שימוש שלא כדין בנת"צים, ישולמו לקופת הרשות המקומית, שבתחומיה התבצעה העבירה. 

  הקנס על נסיעה בנת"צים, בניגוד לחוק, עומד כיום על 250 שקלים ובעתיד הקרוב, משרד התחבורה צפוי לפעול להעלאת גובה הקנס ל-750 שקלים וקביעת נקודות חובה, בשיטת הניקוד.

  התקנה כיום, אוסרת על כלי רכב פרטיים, לנסוע בנתיבי התחבורה הציבורית, נאכפה בשנים האחרונות באופן חלקי ופגעה ביעילות של התחבורה הציבורית. החוק החדש מהווה פתרון יעיל לתגבור האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית והיא תמנע מרכבים פרטיים להפריע לאוטובוסים ולתחבורה הציבורית.

  מתן אפשרות לפקחים עירוניים, לאכוף עבירות תנועה שתועדו במצלמות האכיפה, יחזיר את היתרון של התחבורה הציבורית, וישפר את השירות לציבור, עם תחילת ביצוע עבודות ההקמה של תחנות הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, המתוכננות ב-2 באוגוסט 2015.

   

  עבור לתוכן העמוד