מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  איגוד יבואני הרכב יפרסם פעם ברבעון את נתוני המסירות

  4/09/2015
  הגדל

  אגוד יבואני הרכב הודיע ביום 27/8/15 לכתבי הרכב בישראל, כי מחודש אוקטובר יפרסם על פי הנחיית משרד התחבורה את נתוני המסירות למכוניות חדשות, בכל רבעון ולא בכל חודש. 

  הנימוק למהלך מכתב שנתקבל מאבנר פלור סמנכ"ל יבשה במשרד התחבורה, שאומר: "בהמשך לפנייה של הממונה על ההגבלים העסקים והפגישה שהתקיימה עימם בנושא, עלתה בקשה להפחית את תדירות פרסום הנתונים ובהתאם העברת מידע אודות נתונים מצרפיים על סך מסירות כלי הרכב ממותג מסוים לפעם ברבעון. החל מחודש אוקטובר, המידע נתוני הרישוי למכוניות חדשות יועבר לאיגוד יבואני הרכב פעם ברבעון. לכן איגוד היבואנים יפרסם לתקשורת את המידע פעם ברבעון.

  טענות עיתונאי הרכב- דו"ח הרישוי החודשי למכוניות חדשות, אותו מקבלים עיתונאי הרכב בישראל, מזה שנים רבות מאיגוד יבואני הרכב מתחילת כל חודש, הוא כלי עבודה חשוב לכל עיתונאי שעורך ניתוחים וסקרים למגמות שוק הרכב בישראל. לנתונים המתפרסמים, ערך רב מבחינת המידע המפורסם לציבור, אומרים נציגי עיתונאי הרכב. שינוי בתדירות הפרסום יפגע משמעותית בעבודה העיתונאית טוענים העיתונאים בפנייה לאבנר פלור ממשרד התחבורה. לטענת הממונה על ההגבלים העסקיים, תדירות הפרסום החודשית, עשויה לגרום לתוכניות שיווקיות מתואמות מצד יבואני רכב שונים. הטענה של הממונה תמוהה, הואיל ויבואני הרכב בכל מקרה מקבלים באופן תדיר את המידע ממאגר הנתונים של חברת: JATO שנחשב אמין כמו המידע שמתפרסם מטעם משרד התחבורה. מכאן שאם היבואנים מעוניינים לתאם ביניהם מה לייבא ומה לא, הם מתבססים גם על הדוחות החודשיים של JATO. לכן פרסום המידע של משרד התחבורה פעם ברבעון לא ימנע את החשש של הממונה. במשרד התחבורה תומכים בפרסום הנתונים, במתכונת הנוכחים בטענה שהוא משקף ניידע נחוץ לציבור.

  הסתיגויות איגוד יבואני הרכב ותא עיתונאי הרכב בישראל עשויות לשנות את ההחלטה, ימים יגידו.

   

   

  עבור לתוכן העמוד