מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  וולוו לנהיגה אוטונומית

  22/11/2015
  הגדל

  26 concept של וולוו עלה מדרגה נוספת אתמול בתערוכת LA. הפרויקט החשוב של וולוו נקרא כך משום שהזמן הממוצע של הנהג האמריקאי בין הבית לעבודה הוא 26 דק'.

  מטרת העל של פרויקט זה היא לייצר מכונית אוטונומית לחלוטין, שתוביל את הנהג מהבית לעבודה בצורה הבטוחה והרגועה ביותר, כאשר התערבותו המינימאלית של הנהג תידרש בתחילת נסיעה ובסוף הנסיעה בלבד. כעת וולוו חשפה שלב מתקדם מאוד של 26 concept, בו ניתן לראות דגם של חלקו הפנימי של הרכב (Interior) כולל לוח המחוונים ומערכת הניווט שמובילה את הרכב מהמוצא אל היעד. וולוו חשפה את המצבים השונים בהם ניתן לבחור בתוך 26 הדקות בהן ישהה הנהג ברכב עד הגעתו לבית או לעבודה. בתחילת הנסיעה הנהג נמצא בשליטה, ופנים הרכב נראה מוכר, משענת המושב וההגה זקופים ומוכנים לנהיגה.

  בשלב הבא, הנהג מפעיל את המערכת האוטונומית באמצעות לחיצה על צמד פדלים הממוקמים מאחורי ההגה (משמשים גם להעברת הילוכים). ברגע שהמערכת האוטונומית נכנסת לשליטה ההגה יורד ונכנס פנימה על מנת להגדיל את המרחב הפנימי לנהג. הנהג יכול לבחור בין שלושה מצבים בהתאם לצרכיו: מצב DRIVE לנהיגה מצב CREATE לעשייה אקטיבית מצב RELAX למנוחה . 

   

  עבור לתוכן העמוד