מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מעודדים אוטובוס מונע גז

  26/11/2015
  הגדל

  צעד נוסף לעידוד השימוש ברכב המונע בגז. משרד התחבורה יעניק לחברות התחבורה הציבורית מענק של 150 אלף שקלים עבור כל אוטובוס המונע בגז טבעי שיירכש על ידם.

  משרד התחבורה הקציב 15 מיליון שקלים לעידוד רכישת 100 אוטובוסים עירוניים שיחליפו אוטובוסים עירוניים קיימים בקווי התחבורה הציבורית המונעים באמצעות סולר. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה פרסמה היום קול קורא המבקש מחברות אוטובוסים של התחבורה הציבורית לקחת חלק בפרויקט ולהפעיל אוטובוסים המונעים באמצעות גז טבעי, במטרה לצמצם את זיהום האוויר במרכזי הערים. חברות התחבורה הציבורית שישתתפו בפרויקט יידרשו להחליף אוטובוסים עירוניים הקיימים בצי הרכב שברשותם, באוטובוסים המונעים בגז טבעי ולהפעילם לטווח ארוך. המפעילים שייבחרו יידרשו להפעיל את האוטובוסים בתוך 18 חודשים לכל היותר.

  משרד התחבורה פועל לעידוד השימוש בכלי רכב עם הנעות אלטרנטיביות. השימוש בכלי רכב המונעים בחשמל או גז עשוי להביא לחסכון באנרגיה ולצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר.

  במשרד התחבורה מציינים כי עתודות הגז הטבעי שהתגלו בשנים האחרונות מהוות מאגר אנרגיה גדול ובטוח והרחבת השימוש בגז טבעי לצרכי הנעת כלי רכב, היא חלק מתכנית שאפתנית של הממשלה לצמצם ב-30% את צריכת תוצרי הנפט בענף התחבורה.

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד