מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  בקרוב: ניידות סיוע לכלי רכב שנתקעו בדרכים

  6/03/2016
  הגדל

  בשורה לנהגים. התחמם לך המנוע, ונאלצת לעצור בצד הדרך? נתקעת באמצע הדרך לאחר שאזל הדלק? משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל יפעילו בקרוב בכבישי הארץ, ניידות סיור ושירות מיוחדות, שיעניקו סיוע ראשוני לכלי רכב שנתקעו בדרכים ללא כל תשלום. למעלה מ-20 חברות מתמודדות על המכרז שפרסמה חברת נתיבי ישראל להפעלת ניידות סיור ושירות, שיעניקו לנהגים שירותי דרך, בדומה לניידות השירות הפועלות כיום בכביש 6. החברה הזוכה תידרש להפעיל את השירות החדש באמצע שנת 2016. בשלב הראשון תפעיל חברת נתיבי ישראל 10 ניידות סיור ושירות, בכבישים בינעירוניים, בכל רחבי הארץ, בצפון, במרכז ובדרום. משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל ישקלו אפשרות להגדיל את מספר הניידות, בהתאם לצורך.

  שרותי הניידות- הניידות המיוחדות שיופעלו על ידי צוותים מקצועיים, יספקו מענה ראשוני ומידי לכלי רכב הנמצאים במצוקה וזקוקים לעזרה דחופה. לדבריו, השירות החדש יפחית את ההפרעות לתנועה ואת הסיכון לנהגים, הנגרמים כתוצאה מעצירה של כלי רכב בצד הדרך או בשולי הכביש.

  צוותי הניידות יעניקו לנהגים סיוע אישי, החל ממתן עזרה ראשונה לנפגעים, עד להגעת צוותי החירום, וכלה בעזרה לנהגים שנתקעו עם רכבם, כתוצאה מתקלה טכנית או מכל סיבה אחרת.

  בנוסף, יסייעו לנהגים בהחלפת גלגל, בבעיות התחממות יתר של המנוע, מחסור בשמן או במים, ניפוח אוויר בצמיגים, תיקון ליקויים מכאניים קלים, סידורים לגרירה, ליווי כלי רכב בסיכון גבוה ומתן שירותי טלפון נייד בעת הצורך. זמן התגובה של ניידות החילוץ יעמוד על דקות בודדות. הניידות יכילו ציוד חדיש, ובטיחותי, היכול לספק מענה ראשוני כמעט לכל תקלה בכלי הרכב. צוותי הניידות יהיו בקשר שוטף עם מרכז הבקרה של חברת נתיבי ישראל, 2120*.

  במסגרת העבודות לשדרוג כביש 1 החדש, בין ירושלים לתל אביב, מופעלות כיום שתי ניידות שירות, שטיפלו עד כה באלפי קריאות של נהגים, שרכבם נתקע, וזכו לשבחים רבים מצד הנהגים.

   

  עבור לתוכן העמוד