מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מדד כלי הרכב של המגזר הדתי לאומי.

  28/05/2017
  הגדל

  מדד המותגים לכלי רכב של הציבור הדתי, מתפרסם בעקבות סקר צרכני מיוחד שנערך על ידי "הגל החדש" עבור המגזין "בעזרת ה' " של עיתון "מקור ראשון" ומתפרסם השבוע. המחקר, שנערך השנה בחודשים אפריל ומאי על ידי חברת "הגל החדש" מקבוצת "נילסן", נעשה בקרב מדגם ארצי של 500 גברים ונשים מהמגזר הדתי לאומי בגילים 18 שנים ומעלה. ממחקר בוצע באמצעות האינטרנט. הוא כלל מגוון שאלות הקשורות לעולם צרכנות הרכב בקרב משפחות דתיות בישראל.

  כמה מכוניות עומדות לרשות המשפחה?

   85% מהנשאלים מעידים על עצמם, כי ברשותם לפחות רכב אחד. 57% מעידים כי הם מחזיקים ברכב אחד במשפחה. ל- 26% יש שתי מכוניות ורק- 2% מהנשאלים, מחזיקים בשלוש מכוניות. 15% מהנשאלים ציינו כי אינם מחזיקים במכונית.

  לאיזו כמות נוסעים מיועד הרכב המשפחתי שלכם?

  89% מהנשאלים השיבו כי רכבן מיועד להסעת 5 נוסעים לכל היותר. רק 11% מהמשפחות מחזיקות ברכב מיניוואן, המיועד להסעת 7 נוסעים.

  מה מסלול רכישת המכונית שלכם?

  לשאלה לאופן רכישת הרכב חדש או משומש, 62% מהנשאלים רוכשים ברכב יד שנייה. לעומתם 24% רוכשים מכונית חדשה. 7% מחזיקים ברכב ליסינג שניתן להם ממקום העבודה ואילו 7% רוכשים רכב החדש שלהם במסלול ליסינג פרטי.

  מהו תוצר הרכב שבו אתם נוהגים?

  טויוטה, הוא המותג הנפוץ במגזר הדתי עם 15% מכלל הרכישות. יונדאי עם 13% , וכך גם מאזדה 13%, קיה עם  9% מיצובישי- 6%, פורד- 6%, רנו- 5%, ניסאן- 5%, סוזוקי- 4%, שברולט- 3%, הונדה- 3%, סיאט- 3%, פיג'ו- 3%, סובארו- 2%, סקודה- 2% . יתר המותגים 9% נחלקים עם שאר היצרנים הנפוצים בישראל.

  מהו הרכב המשפחתי המועדף עליכם?

  בכל הקשור להעדפות הצרכנים, המגזר הדתי סומך בעיקר על רכבים מתוצרת טויוטה היפנית, כך עולה ממצאי הסקר שבו 23% מהנשאלים ענו כי המכונית המועדפת להם היא מתוצרת טויוטה. 13% נותנים עדיפות למאזדה, הונדה ויונדאי, נבחרו על ידי 6% מהנשאלים שהצביעו לכל אחת מהיצרניות. 5% מעדיפים הקיה וכך גם לשברולט. ניסאן זוכה כעדיפה בקרב 4% מהנשאלים.

  באיזה חברת ביטוח אתם מבטחים את רכבכם?

  לשאלה על חברת הביטוח המבטחת את הרכב שלכם. 18% מהנשאלים מבוטחים בחברת הראל. 14% מבוטחים במגדל. 14% בביטוח ישיר, 10% באיילון, 10% ב- AIG, 10% בפניקס, 9% במנורה, 6% בכלל, 6% ב- 9 מיליון, 4% בשירביט, 2% בהכשרת הישוב, 2% בשלמה ביטוח ו- 2% בחברת שומרה. מהנתונים ניכר כי הציבור הדתי מרבה לבטח מול סוכן ביטוח שקשור לחברות הגדולות בענף.

   

  עבור לתוכן העמוד