מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הדלקן האוניברסלי יצא לדרך

  2/01/2018
  הגדל

  החל מ- 1/1/18 בכל תחנות התדלוק הציבוריות בהן קיימת מערכת תדלוק אוטומטית, יהיו לפחות 3 משאבות של מערכת התדלוק האוניברסלית.

  מערכת התדלוק האוניברסלי אותה מקדם משרד האנרגיה בשנים האחרונות, תאפשר לצרכנים אשר ברכבם יותקן התקן אוניברסלי, לתדלק בתחנות הדלק הציבוריות השונות ברחבי הארץ, להחליף ספק שירותי תדלוק, בכפוף לחתימה על הסכם תדלוק. המשמעות היא שצי רכבים, עם  דלקנים אוניברסליים, יוכל לעשות בהם שימוש בכל התחנות השייכות לחברות הדלק עמם הגיע להסכם התקשרות לאספקת דלק. ההתקן לא יפעל בתחנות שלא כלולות בהסכם.

  בהתאם לתחנות החדשות החל מ- 1/1/2019 תתאפשר מכירת דלקים אך ורק באמצעות דלקנים אוניברסליים.  בהתקנים הישנים המותקנים כיום בכלי הרכב לא יהיה ניתן לתדלק מכיוון שהמשאבות בתחנות לא יזהו אותם  יותר.

  ציי רכב שירצו להתקשר עם כמה חברות דלק יאצלו לשאת בעלות התקני התדלוק האוניברסליים. עלות ההתקנים החדשים לפי פרסום חברות הדלק עומדת על 77 ₪ להתקן רגיל שאינו קורא את מד מונה הק"מ. דלקן שקורא את מד הק"מ עולה 230 ₪ ובמידה ונדרשת צמת חוטים השראתית קיימת עלות נוספת של 92 ₪. לקוחות שיעדיפו להישאר נאמנים לחברת דלק אחת סביר להניח שיקבלו את ההתקן מטעם אותה חברת הדלק עמה יתקשרו. אך במקרה זה לא יתאפשר להם לתדלק בתחנות השייכות לחברות דלק אחרות.

  שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ: "המהלך החדש, הצפוי לשנות את שיטת התדלוק. "לאחר שנים בהם עוכב הדלקן האוניברסלי, כעת תקודם טכנולוגיה זו, שתגביר את התחרות במשק הדלק הישראלי, ותאפשר לצרכנים למלא דלק היכן שנוח להם והיכן שזול יותר, ללא מחויבות לחברה אחת, בהתאם להסכם שנחתם".

   

  עבור לתוכן העמוד