מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  Audi A8 החדשה בישראל

  26/02/2018
  הגדל

  חטיבת Audi מבית צ'מפיון מוטורס החלה בשיווק הגרסה החדשה של מכונית הדגל של המותג  Audi A8.

  עיצוב - שפת עיצוב חדשה למותג- העיצוב החיצוני של ה-Audi A8 הוא הראשון בשפת העיצוב החדשה של המותג. החזית בעלת שבכה רחבה במסגרת כרום, עיצוב המרכב השרירי והחלק האחורי עם פס התאורה הנמתח לכל רוחבו מציגים נוכחות חזקה. בסיס הגלגלים של ה-A8 החדשה גדל ב-13 ס"מ והוא עומד על 299.8 ס"מ לגרסה הרגילה ועל 312.8 ס"מ לגרסת ה-A8 L. רוחבה של ה-A8 הוא 194.5 ס"מ וגובהה 147.3 ס"מ (148.5 ס"מ לגרסת ה-A8 L). הגג הפנוראמי השטוח והכהה ומעניק מראה ספורטיבי, בעוד הקווים המתוחים מדגישים את אורכו. החזית הזקופה בשילוב עם החלק האחורי המשופע בצורה עדינה מוסיפים למראה הספורטיבי. הפרופורציות מדגישות בצורה שווה את הגלגלים הקדמיים והאחוריים וקשתות הגלגלים השריריות מסמלות את הנעת ה-quattro לכל הגלגלים. התאורה ב-A8 מספקת מופע תאורה דינאמי עם הפנסים הקדמיים בעלי טכנולוגיית HD Matrix LED, עם פונקציית תאורת יום ועם הפנסים האחוריים בעלי תאורת LED ואיתות דינאמי. הרכב מגיע עם חישוקי 20" כסטנדרט.

  עיצוב פנימי- החלל הפנימי של ה-A8 דומה לסלון מפואר ומרווח, ובהשוואה לדגם הקודם, ארוך יותר ב-32 מ"מ בשתי תצורות המרכב. מגוון החומרים נרחב ואיכותי, החל ממערכת Audi Virtual Cockpit המאפשרת שליטה מקסימלית על מכלולי ומערכות הרכב ללא צורך בהסטת המבט, גלגל ההגה בעל ארבע זרועות רב תפקודי, ריפוד העור האלגנטי למושבים מדגםValcona  ועד לתריסים הדקורטיביים של פתחי האוורור החשמליים. המושבים הקדמיים ב-A8 מסוג Comfort מתכווננים חשמלית עם זיכרון וכוללים חימום, איוורור ומסאג'. שמשת הרכב מבודדת חום ובקרת האקלים מפוצלת לארבעה אזורי שליטה. המושב האחורי הימני הוא מושב עיסוי הזמין כאופציה ב-A8 Lוכולל אפשרויות כוונון רבות, Foot Massage וכן הדום לרגלים בגב מושב הנוסע הקדמי. לראשונה ב-A8 כולל תא הנוסעים חבילת עור מורחבת אשר מכסה חלקים נרחבים בתא הנוסעים בעור נאפה, ותקרה בגימור אלקנטרה כסטנדרט. 

  מנוע ותיבת הילוכים- ה-A8 החדשה מציגה לראשונה מנוע ה-Mild Hybrid המאפשר ל-A8 החדשה לשייט במהירויות שבין 55 ל-160 קמ"ש כשמנוע הבעירה הפנימית כבוי. כתוצאה מכך, הרכב יכול לנסוע עם אפס פליטות למשך עד 40 שניות. ברגע שהנהג לוחץ שוב על דוושת ההאצה, מערכת BAS מתניעה את המנוע בצורה מהירה וחלקה. מערכת החשמל 48 וולט החדשה, מאפשרת כוח השבה גבוה של עד 12 קילוואט, בנוסף לפעולת עצור וסע החל ממהירות של 22 קמ"ש. ההשפעה המשולבת של צעדים אלה היא הפחתת צריכת הדלק בשיעור של עד 0.7 ליטר ל-100 ק"מ. צריכת הדלק המשולבת למנוע זה עומדת על 8 ליטר ל-100 ק"מ. מערכות ההנעה החדשה מצוידת במנוע 3.0 ליטר TFSI בתצורת V6  והספק של 340 כ"ס המושגים ב-5,000-6,400 סל"ד. המומנט המירבי עומד על 51 קג"מ המושגים ב-1,370-4,500 סל"ד. המנוע משודך לתיבת הילוכים Tiptronic בעלת שמונה הילוכים והתאוצה מ 0-100 קמ"ש עומדת על 5.6 שניות.

  בטיחות-  Audi A8  כוללת מערכות בטיחות אקטיביות: Audi Pre Sense Front לבלימה אוטונומית חבילת City Assistance הכוללת מערכת לזיהוי שטח מת (Audi side Assist), מערכת לסיוע חציית צומת (Intersection Assist) ומערכת למניעת התנגשות מאחור חבילת Assistance Tourהכוללת: בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת מגביל מהירות, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית (Audi Lane Assist) ומערכת Traffic Jam Assist המאפשרת נהיגה כמעט אוטונומית בפקקים. בנוסף, מצוידת ה-A8 במצלמה היקפית 360 עם תצוגה פנימית 3D, חיישני חניה קדמיים ואחוריים עם חיווי ויזואלי ומערכת המתריעה על שמירת מרחק חנייה מלפנים ומאחור מבוססת חיישן.                    

  חווית נהיגה- , ה-Audi A8 מציגה את השאיפה לאיכות גבוהה בעידן הדיגיטלי עם חווית משתמש מהפכנית הכוללת 4 מסכים שונים בתא הנוסעים: מסך מרכזי בגודל 10.1", מסך משני בגודל 8.6", Virtual Cockpit ו-Head up display. בקר המגע של ה-A8 הפך לממשק MMI Touch עם מסך מגע בגודל 10.1" הממוקם במרכז לוח המכשירים. כאשר הממשק כבוי הוא מתמזג באופן כמעט בלתי נראה לתוך המסגרת השחורה והמבריקה, וכשהמערכת מופעלת מופיע ממשק משתמש מרהיב. מבנה התפריט הוא אינטואיטיבי ושטוח, כמו בכל סמארטפון והמשתמש יכול לארגן את הסמלילים באופן חופשי לפי סדר חשיבותם. הנהג שולט במערכת המידע והבידור באמצעות הצג הגדול ובאמצעות צג מגע נוסף (8.6") המשמש להפעלת בקרת האקלים ומאפייני הנוחות וכן להזנת טקסטים באמצעות זיהוי כתב יד (זמין באנגלית). כאשר הנהג מפעיל את אחד הצגים באמצעות נגיעה הוא שומע ומרגיש נקישה לאישור. ה-A8 מסוגלת גם לנהל שיחה חכמה (זמין באנגלית). הנהג יכול להפעיל מגוון תפקודים ברכב באמצעות בקרה קולית מסוג חדש וטבעי. מנהל הדו-שיח החכם שואל שאלות במידת הצורך, מאפשר תיקונים, מציע אפשרויות וכן ממתין לנהג אם הוא נקטע.

  מערכת השמע המתקדמת Bang & Olufsen Advanced Sound System בהספק 730w בעלת 17 רמקולים המספקת חוויה מרחבית חדשה: זו הפעם הראשונה שהמושבים האחוריים כלולים בצליל התלת-ממדי המרתק שלה, עם מידע לגבי הגובה. המוזיקה נפרשת בדיוק כפי שהוקלטה באולם הקונצרטים ואפילו איכות שמיעת שיחת הטלפון ב-A8 מגיעה לרמה חדשה הן במונחים של תפעול והן במונחים של איכות הקול והחיבור.

   

  עבור לתוכן העמוד