מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חדשנות במשק האנרגיה

  11/06/2018
  הגדל

  משרד האנרגיה קיים היום את כנס המדענית הראשית, בו הוצגה פעילות המשרד בנושאי מחקר ופיתוח ועידוד חדשנות ויזמות במשק האנרגיה. גולת הכותרת של הכנס: הצגת פרויקטים ייחודיים וחדשנים, שזכו לתמיכת המדענית הראשית בשנים האחרונות והם בעלי פוטנציאל השפעה משמעותי על משק האנרגיה, המים ואוצרות הטבע בישראל ובעולם.

  בכנס, הוצגו מספר פרויקטים בהם תומכת המדענית הראשית, בניהם:

  1.     פרויקט  PRT-Personal Rapid Transit- מטעם התעשייה האווירית, המיועד לספק פתרון תחבורתי לדרישה הגוברת לתחבורה בערים. הרעיון המרכזי של הפרויקט מתבסס על מערך קרוניות אוטונומיות שנוסעות על מסילה מוגבהת ושאינן עוצרות במהלך הנסיעה (אין פקקי תנועה ואין רמזורים).

  2.     פרויקט נוסף של חברת אלקט-רואד, המציעה טעינה של רכב חשמלי תוך כדי נסיעה באופן אלחוטי מהכביש. מדובר בפיתוח של רצועה, שתיפרש מתחת לכביש האספלט, כך שכל רכב שנוסע מעליה, יקבל טעינה אלחוטית מהכביש דרך מקלט שיותקן בגחון הרכב באמצעות שנאי אוויר.

  3.     פרויקט נוסף הוא קולט שמש פוטו-ולטאי דו-צדדי של חברת Solaround. מדובר בפיתוח של תאים סולאריים דו צדדים בעלי נצילות גבוהה, מה שמאפשר הוזלה משמעותית בעלות החשמל שהם מייצרים. לתאים תהיה נצילות קדמית של 21%, וביחד עם האנרגיה שנקלטת בצד השני, תגיע הנצילות הכוללת ל-25%-28%.

  שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, אמר בכנס כי " החדשנות אותה מוביל משרד האנרגיה מאפשרת לנו לשאוף לעתיד ירוק יותר, עם אנרגיה יעילה יותר ונקייה יותר".

  מנכ"ל המשרד, אודי אדירי, הציג בכנס את חזון 2030 וציין: "בשנת 2030 המשק הישראלי יתבסס רק על דלקים שאינם מזהמים וישאף למאה אחוז של ייצור חשמל בגז טבעי ואנרגיות מתחדשות. בחזון שלנו אנחנו רוצים להעביר את כל התעשייה לגז טבעי. גם בתחבורה, אנחנו רואים את המגמה הברורה בעולם ורוצים להיות חלק ממנה. המגמות בעולם הופכות את החזון שלנו לבר השגה והתמקדות גם  במחקר ופיתוח תסייע לנו בכך".

   

  עבור לתוכן העמוד