מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  נסיעה במונית מתייקרת

  10/07/2018
  הגדל

  תעריפי הנסיעה במונית יתייקרו מיום שני 9/7/18 בשיעור של 4.2 אחוזים, בהתאם לצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים. על פי התעריף החדש מחיר התחלתי של נסיעה במונית יעמוד על 12 ₪ , במקום 11.5 כיום. מחירי הנסיעה בקווי השירות העירוניים והבינעירוניים של המוניות יתייקרו בשיעור דומה של 4.2%. 

  יצוין כי בחודש נובמבר 2016 הוזלו מחירי הנסיעה במוניות בשיעור של כ-11%, בעקבות המלצת ועדת המחירים הבינמשרדית, המשותפת למשרדי האוצר והתחבורה. במרץ 2017 נכנסה לתוקף התייקרות במחירי המוניות בשיעור של 4%, בשל ההתייקרויות שחלו בענף. עליית התעריפים משקפת את ההתייקרויות שחלו בסל התשומות בענף המוניות. התעריף עבור הזמנת מונית בטלפון או באפליקציה יהיה 5 ₪ , במקום 4.80 כיום, התשלום עבור נוסע שלישי ומעלה במונית יהיה 4.80 שקלים במקום 4.60 ₪ כיום.

  התשלום עבור תוספת מזוודה יהיה 4.30 ₪ , במקום 4.10 ₪ , התוספת שנהגי המוניות גובים עבור נסיעה מנמל התעופה בן גוריון לא תתייקר והיא תישאר 5 שקלים מנתב"ג ושני ₪ משדות התעופה שדה דב, תמנע וחיפה.

  צו הפיקוח כולל שינוי מבני בתעריפי המוניות שייכנס לתוקף במהלך השנה הבאה, עם החלפת המונים הקיימים ב"מונים חכמים" בכל מוניות "המיוחדות" (ספיישל). המונים החדשים יאפשרו להטמיע סוגי נסיעה שונים, ליצור ממשקים מול אפליקציות שונות, לשלם באמצעות כרטיס אשראי, ולקבל אומדן של מחיר הנסיעה, טרם היציאה לדרך.

  ועדת המחירים הבינמשרדית החליטה על השינוי המבני, לאחר בחינה מחודשת של מבנה העלויות בענף והמבנה החדש משקף בצורה נכונה יותר את העלויות של נהגי המונית, לצד הרצון להגביר את השקיפות לנוסע ואת התחרות בענף.

   

  עבור לתוכן העמוד