מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  TOYOTA מציגה חדשנות בטכנולוגית הרכב

  5/08/2018
  הגדל

  נגישות אוניברסאלית, טכנולוגיות חשמליות, טכנולוגיית תא דלק, נהיגה אוטונומית, ניידות כשירות, ניידות מחוברת, ותמיכה תחבורתית מבוססת TPS, אלו רק חלק מהטכנולוגיות והשירותים שתעניק ענקית הרכב TOYOTA לכל משתתפי האולימפיאדה- המארגנים, הספורטאים והצופים. כל אלו יזכו בחוויה העתידית של "ניידות לכולם" של TOYOTA  אשר תתמוך בהפעלה בת קיימא של "המשחקים החדשניים ביותר בהיסטוריה".

  יולי 2018 - טוקיו יפן, TOYOTA חשפה את קונספט הניידות שיעמוד בבסיס פעילויות המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 שייערכו בעוד שנתיים. קונספט הניידות כולל שלוש קטגוריות עיקריות-  ניידות לכולם, קיימות המתמקדת בהגשמת חברה מבוססת מימן שסביבה נקיה ובטיחות הן נר לרגליה, ושלישית- תמיכה תחבורתית בין אתרי המשחקים באמצעות מערכת TPS - Toyota Production System  .

  בשיתוף פעולה עם הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC), הוועד הפאראולימפי הבינלאומי (IPC) והועדה המארגנת של טוקיו 2020, TOYOTA שואפת להפוך את טוקיו, העיר הראשונה שתארח בפעם השנייה את המשחקים האולימפיים והפאראולימפיים, לדוגמה עולמית ל"ניידות לכולם" ותהפוך את האולימפיאדה הזו לחדשנית ביותר בהיסטוריה.
  TOYOTA הפכה בשנת 2015 לשותפה העולמית הראשונה לניידות עם הוועד האולימפי והוועד הפאראולימפי במטרה לתרום "ליצירת חברה של שלום ללא אפליה באמצעות ספורט" ו"מחויבות ליצור חברה בת קיימא באמצעות ניידות". כמו כן, בשנה שעברה השיקה TOYOTA את המיזם התאגידי העולמי הראשון שלה Start Your Impossible שנועד לחבר בין אנשים ולתרום לחברה שבה כל האנשים יכולים לקרוא תיגר על מה שאפשרי. טויוטה תדגים את עתיד הנהיגה האוטונומית כ"ניידות לכולם" האולטימטיבית ותמחיש כיצד בעתיד מכוניות אוטונומיות יוכלו להעניק לכולם חופש לנוע. היא תערוך בדיקות אימות והדגמות באמצעות שימוש באוטונומיות ברמה SAE 4*, שבה כל פונקציות הנהיגה מבוצעות על ידי הרכב בתחומי פעולה מסוימים מוגדרים היטב. הבדיקות יתקיימו באזור חוףTokyo Water Front City והאנדה בטוקיו.

  טויוטה תציג סוג חדש של חוויית תנועה באמצעות הדגמה שלTOYOTA Concept-i, מכונית המזהה את רגשות הנהג והעדפותיו ויכולה לדבר באמצעות בינה מלאכותית (AI). 

  טויוטה גם תתמוך בשירותי תחבורה לספורטאים ולאורחים סביב הכפר האולימפי עם e-Palette, הדור הבא של מכונית חשמלית לחלוטין שפותחה במיוחד לניידות כשירות (MaaS).

  טויוטה תעמיד את היצע המכוניות הקיים שלה עם טכנולוגיות סיוע, WelCab, וכן מכשירי ניידות אישית חדשים ותתמוך בצורכי ניידות של המייל האחרון (last mile). TOYOTA  מקווה גם שה- JPN Taxi החדש שהושק באוקטובר 2017 יזכה לפופולאריות ברחבי טוקיו ויקדם את פניהם של אורחים מרחבי העולם, ובכלל זה אנשים המשתמשים בכיסאות גלגלים.

  כדי להפוך את טוקיו 2020 לנקודת מפנה בהגשמת הרעיון של חברה מבוססת מימן, TOYOTA  תתמוך במשחקים עם מספר רב של מכוניות חשמליות מבוססות תא דלק מימן עם אפס פליטות (FCEV), כמו מכונית הסדאן מיראי (Mirai) שישמשו כרכב שרד. כמו כן, במשחקים ייעשה שימוש באוטובוס תא הדלק Sora ובמלגזות תא דלק שמיוצרות ונמכרות על ידיToyota Industries Corporation. זאת בנוסף למכוניות חשמליות המבוססות תא דלק מימן עם אפס פליטות, שאר המכוניות בצי הרכב יכללו את המכוניות החשמליות היברידיות, היברידיות נטענות (HEV/PHEV) המתקדמות ביותר מהיצע הדגמים של לקסוס וTOYOTA-, וכן מכוניות חדשות חשמליות לחלוטין. בסך הכול, החברה ומארגני המשחקים שואפים להגיע ליעד הפליטות הנמוך ביותר אי פעם של צי רכב רשמי הנמצא בשימוש במשחקים האולימפיים והפאראולימפיים באמצעות שימוש במכוניות החדשניות הללו. המכוניות יאובזרו בטכנולוגיית הבטיחות האקטיבית המתקדמות ביותר-Toyota Safety Sense (TSS) ו- Lexus Safety System+ (LSS+)וכן Parking Support Brake (PKSB), טכנולוגיה שתעזור למנוע התנגשויות המתרחשות בעיקר במגרשי חניה ובחניונים. כמה מהמכוניות יכללו Highway Teammate, פונקציות בטיחות נהיגה אוטונומית המאפשרת נהיגה ללא אחיזה בהגה בכבישים מהירים (אוטונומיות בדרגהSAE 2*).

   

  עבור לתוכן העמוד