מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טעינה חשמלית ביונדאי וקיה

  8/11/2018
  הגדל

  יונדאי וקיה מוטורס, הודיעו על כוונה להציג את טכנולוגיית הטעינה הסולארית על כלי רכב נבחרים שלהם. הרעיון, ייצור חשמל באמצעות פאנלים סולאריים שישולבו בגג או מכסה המנוע של כלי רכב עם מנועי בעירה פנימית והיברידיים. 

  הסוללה תאפשר לכלי רכב חשמליים והיברידיים לקבל חשמל נוסף ולהגדיל את טווח הנסיעה החשמלי ולחסוך משמעותית בדלק ובזיהום האוויר. טכנולוגיית הטעינה הסולארית מתפתחת כדי לתמוך במקור הכוח והאנרגיה העיקרי של הרכב, שיפור טווח הנסיעה והפחתת פליטת המזהמים. המערכת יכולה לטעון סוללות של כלי רכב חשמליים היברידיים, ועם בעירה פנימית. יונדאי, מפתחת שלושה סוגים של מערכות סולאריות לגג סולארי: מערכת הסיליקון הסולארית של הדור הראשון, מערכת גג השמש שקופה למחצה, הדור השלישי, ומכסה סולארי קל שיותקן על גוף הרכב.

  הדור הראשון מערכת סולארית גג, אשר יחולו על מודלים היברידיים, כולל מבנה של סיליקון לפאנלים סולאריים. מערכת זו יכולה להכיל  30 עד 60 אחוזים של הסוללה ליום, בהתאם למצב מזג האוויר ותנאי הנסיעה.

  הדור השני, כולל פאנל שקוף למחצה מערכת גג השמש יותקן על כלי רכב עם מנועי בעירה פנימית. להבדיל ממערכת הדור הראשון, מערכת הדור השני מספקת אנרגיה גם למערכות נוספות ברכב.. פאנלים סולאריים שקופים למחצה, מותקנים על גג שמש פנורמי, תוך שמירה על שקיפות בזמן טעינת סוללה של רכב חשמלי או סוללה נוספת המותקנת ברכב מנועי בעירה פנימית.

  מערכת הדור השלישי, נמצאת כיום בתהליך של מחקר ניסיוני ליישום מודלים ידידותיים לסביבה, כוללת מבנה המרכיב פאנלים סולאריים על מכסה המנוע והגג המשולבים, על מנת למקסם את תפוקת האנרגיה. מערכת הטעינה הסולארית מורכבת מפאנל סולארי, בקר וסוללה. החשמל מיוצר כאשר אנרגיית השמש מהשמש נוגעת במשטח הפאנל הסולארי, הממיר זאת באמצעות פוטונים של אור מהשמש, ולאחר מכן גורם ליצירת חשמל סולארי.

  יונדאי מוטור היא חברה גלובלית אשר יצרה שרשרת ערך המבוססת על כלי רכב, פלדה ובנייה וכוללת לוגיסטיקה, כספים, IT ושירות. עם כ -250,000 עובדים ברחבי העולם, מותגי הרכב של הקבוצה כוללים את יונדאי מוטור ואת קאיה מוטורס. חמושים בחשיבה יצירתית, תקשורת שיתופית והרצון להתמודד עם כל האתגרים, אנו פועלים ליצירת עתיד טוב יותר לכל.

   

  עבור לתוכן העמוד