מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פסגת הרכב פאנל מיסוי רכב- מחשבים מסלול מחדש למיסוי רכב

  26/11/2018
  הגדל

  ערן יעקב - מנהל רשות המיסים: "שיעורי המס על כלי רכב בישראל הם מהגבוהים בעולם, אבל כדי שהמשק הישראלי יוכל להמשיך לתפקד צריך לשאול מהן האלטרנטיבות"

  עוד אמר יעקב: "בסופו של דבר אנחנו מטילים מס על מוצר שיוצר גודש,זיהום אוויר ותחלואה, ומצד שני לא גורם להעלאת מיסים במקומות אחרים, שבהם הנזק המשקי יכול להיות גדול יותר. צורת המיסוי על רכבים בישראל, הוגדרה בהתחלה על ידי האירופאים כמסובכת, היום היא מוגדרת כמודל לחיקוי. ייתכן שכבר בעתיד הנראה לעין נראה בישראל מס חדש. אנחנו בוחנים דרכים אלטרנטיביות למיסוי בהתאם רמת הנסועה. הדרך לעשות זאת היא באמצעות הטכנולוגיה אם נצליח להוכיח כמה נוסעים ולאן. אני מקווה שנצליח להביא את הבשורה. אני מאמין שמיסוי שיגבה בהתאם, לשעות הנסיעה, נסיעות שיתופיות וכדומה, הם חלק מהדרך לתת ביטוי יותר נכון להטלת מס".

  בהתייחס למערכות בטיחות המותקנות בכלי רכב אמר יעקב:" אנחנו מעניקים תמריצים על מערכות שהוכחו כמועילות, כי המטרה היא לגרום לאנשים לנסוע בכלי רכב שהם יותר בטיחותיים. כעת רשות המיסים שמה את יהבה על מערכות ההתראה האקטיביות והמקוריות מהיצרנים ופחות על המערכות שיש עליהן חובה מנדטורית. עדיף לתמרץ מערכות שמסייעות להתמודד עם בלימה פתאומית, סטייה מנתיב אדפטיביות. אנחנו מאמינים שזו הבשורה הבאה בשמירה על בטיחות בדרכים והפחתת תאונות״.

  הדברים נאמרו בפסגת הרכב 2018, במסגרת מושב בנושא ״ניהול תחבורה ובטיחות", בהנחיית ליאור קינן, כתבת כלכלה ותחבורה בחדשות 10. פסגת הרכב 2018 מתקיימת זו השנה השביעית ברציפות, במרכז הכנסים אווניו, באירפורט סיטי, ומתארחים בה מאות משתתפים מענף הרכב, הכנס ביוזמת והפקת חברת מידע כנסים.

   

  עבור לתוכן העמוד