מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי טוסון 2019

  12/12/2018
  הגדל

  כלמוביל, השיקה את דגם הטוסון 2019 החדש הכולל מתיחת פנים לרכב הפנאי שטח המצליח בישראל אשר מכר עד היום (מהדור הנוכחי) כ - 30,000 יחידות והוא הרכב הנמכר ביותר של יונדאי באירופה. 

  הדגם החדש חזק, מאובזר ובטוח יותר וכולל תוספת של אבזור בטיחות, עדכון עיצובי למראה החיצוני, שינוי סביבת הנהג ומסך מגע צף 7 אינץ' הכולל מערכות Apple Car Play וAndroid Auto- ואפשרות לתוספת של מערכת ה-*Connected Carשל כלמוביל.

  עיצוב- השדרוג הפנימי והחיצוני כולל סבכה קדמית מדורגת חדשה, פגוש חדש, עיצוב חדש לחלק האחורי ברכב, תאורת יוםDRL, תאורה אחורית חדשה, עיצוב פנים ארגונומי יותר, מראה חדש ודינמי לגלגלים עם חישוקי סגסוגת חדשים בגודל 18 ו- 19 אינץ' ועיצוב ריפודי עור חדש למושבים.

  מנוע והילוכים-  הטוסון ישווק בגרסת מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטר מפיק 155 כוחות סוס ו-19.6 קג"מ, מאיץ מעמידה ל- 100 קמ"ש ב&ndash11.1 שניות, מגיע למהירות מרבית של 181 קמ"ש והוא משודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 6 מהירויות.

  דגם ה- Turbo Elite 1.6DCT משודך לתיבת הילוכים בעלת 7 מהירויות והוא מפיק 177 כ"ס ב- 5,000 סל"ד, מאיץ מעמידה ל- 100 קמ"ש ב&ndash9.1 שניות ומגיע למהירות מקסימלית של 201 קמ"ש.

  בטיחות- טוסון החדש כולל מערכות בטיחות אקטביות מקוריות ליצרן. תכונות הבטיחות המתקדמות אשר יתווספו לטוסון כוללות:

  FCA- בלימה אוטונומית בעת חירום מערכת בטיחות פעילה ומתקדמת המתריעה לנהג על מצב חירום ובולמת באופן אוטומטי אם נדרש. באמצעות מצלמה קדמית ורדאר, ה- FCAפועלת בשלושה שלבים. שלב ראשון מספקת אזהרה ויזואלית וקולית ראשונית לנהג. בשלב שני היא מתערבת כדי לבלום אם יש סכנה של התנגשות. בשלב השלישי היא תפעיל כוח בלימה מקסימלי כדי למנוע התנגשות, או למזער את הנזק אם התנגשות היא בלתי נמנעת.

  LKAS באמצעות זיהוי סימני הכביש מסייעת המערכת במניעת סטייה מקרית מהנתיב על ידי תיקון, היגוי והזזה אוטונומית של הגה הרכב כאשר מהירות הרכב הוא מעל 60 קמ"ש. לפני שהמכונית נעה מעבר לקווים מושמעת אזהרת מעבר נתיב (LDW). המערכת מזהירה את הנהג בצורה קולית וויזואלית לתיקון  לחזרה למצב בטוח.

  -DAA מערכת המתריעה על ערנות הנהג המערכת מנטרת את דפוסי הנהיגה כדי לסייע בזיהוי נהג עייף ולמנוע תאונות פוטנציאליות. המערכת מנתחת אותות רכב שונים, כגון זווית ההיגוי, מומנט ההיגוי, מיקום הרכב בנתיב ובזמן הנסיעה. בנוסף, הנהג יכול לשנות את הגדרת המשתמש לבחירת רגישות המערכת. אם המערכת מזהה דפוסי נהיגה של עייפות, היא תזהיר את הנהג באמצעות חיווי קולי והודעה על לוח התצוגה המסך.

  HBA- מערכת המסייעת לזהות כלי רכב מתקרבים בלילה ויודעת באופן אוטומטי להחליף בין האורות הגבוהים לרגילים דבר אשר מפחית את הלחץ בזמן הנהיגה.

  **RCTA- מערכת התראה על רכב חוצה מאחור בעזרת חיישני המכ"ם של המערכת היא עוקבת אחר התנועה המתקרבת משני צדי הרכב בעת יציאה מחניה. אם ה- RCTA מגלה רכב מתקרב, תופיע אזהרה קולית ואזהרה חזותית המוצגת על המסך.

  **BSD- מערכת להתראה על רכב ב"שטח מת". בעת הפעלת האיתות המערכת יודעת לזהות ולהתריע בצורה ויזואלית וקולית, על ידי חיווי מהבהב במראות הצד או צפצוף חזק על רכבים הנעים במהירות בנתיב המקביל ונמצאים "בשטחים המתים" של הרכב.

  כמו כן כולל הטוסון 6 כריות אוויר, מערכת בקרת יציבות ESP, מערכת בקרת משיכה TCS, מערכת מניעת התהפכות ROP, מערכת בקרת בלימה במורד DBC, מערכת בלמיםABS+EBD, מערכת סיוע לזינוק בעליה HAC, איתות בלימת חירום ESS, נטרול נעילה מרכזית בזמן תאונה, חיישן חגורות לכל חמשת המושבים,  ובקרת לחץ אוויר בצמיגים TPMS. הרכב נבחן במבחני ריסוק באירופה (EURONCAP) וזכה ב-5 כוכבים ובארה"ב במבחני IIHS  המחמירים וגם שם זכה בציון המקסימלי.

  אבזור- רמות האבזור השונות גם הן שודרגו וכוללות אבזור עשיר הכולל החל מדגם ה- Prime Plus , מסילות בגג, קיפול מראות חשמלי, פנסי איתות במראות, מגיני בוץ מקורים, נעילה מרכזית, שמשות כהות, פנסי ערפל קדמיים, גלגל הגה וידית הילוכים מצופים עור, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, בקרת שיוט, מפתח שלט מתקפל, דיבורית BT, תאורת יוםDRLLED, חיישן אורות, חישוקי מגנזיום 18 אינץ', כיסוי תא מטען, משענת יד במושב האחורי, בורר מצבי נהיגה Drive Mode)) המאפשרת בחירה בין 2 מצבי נהיגה, "רגיל" ו"ספורט", 6 רמקולים, שקע V12 בתא המטען, מראות חיצוניות חשמליות בצבע הרכב, מצלמה אחורית, בקרת אקלים מפוצלת, פתחי מזגן למושב האחורי ומערכת מולטי-מדיה מקורית של היצרן. מדובר במערכת המשלבת גישה ל- Apple CarPlay ו Android Autoעל גבי מסך בגודל 7 אינץ' עם יכולת מעבר למערכת ה-*Connected Car של כלמוביל עם ניווט WAZE ושלל אפליקציות נוספות.

  דגם ה- Panoramic מקבל בנוסף, גג שמש פנורמי נפתח ותאורת LED פנימית דגם ה- Elite (אשר מחליף את דגם ה-Luxury) מקבל פנסים אחוריים משולבי LED, חיישני רוורס מקוריים וכפתור נטרול, מפתח חכם, התנעה וכניסה ללא מפתח, ריפודי עור ומושב נהג חשמלי הכולל כיוונון כרית גב תחתון.

  טבלת צריכת דלק:

   

  Elite Turbo

  Elite

  Prime Plus

  Panoramic

  עירוני

  8.4

  10.6

  11

  בינעירוני

  6.3

  7.1

  6.9

  משולב

  7.1

  8.5

  8.4

  ציון ירוק

  7

  14

  14

   

  טבלת מחירים ב ₪:

  דגם

  מחיר בש"ח

  Prime Plus

  149,900

  Panoramic

  162,900

  Elite

  169,900

  Elite Turbo

  182,900

   

  *בתוספת תשלום

  ** בדגמי ה- ELITE

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד