מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שירות ממוחשב יציג את היסטורית הרכב

  14/06/2012
  הגדל

  בשנת 2009 יצא משרד התחבורה במבצע שדיבר על הצבת מכונות להנפקה עצמית של מסמכי רכב שונים. התוכנית שלוותה במצעד יחצ"ני מפואר לא ממש קרמה עור וגידים. שלוש שנים מאוחר יותר יוצא שוב משרד התחבורה במבצע דומה שנשאר רק לקוות כי יתקיים הפעם. השירות חשוב, אולם נשאר לשאול מדוע משרד התחבורה לא מרחיב את השירות הזה באמצעות האינטרנט, מה שיאפשר לכל אדם למצוא את המידע הנחוץ מביתו שלו. ככל הנראה מישהו גוזר קופון נאה מהשירות החדש.

   

  הפעם מספרים במשרד התחבורה על הכוונה להקים חמישים עמדות שירות ממוחשבות בכל רחבי הארץ. עד כה הוצבו שבע מכונות שירות אוטומטיות במשרדי הרישוי בחולון, בני ברק, כרמיאל, חיפה, ירושלים ובאר שבע וכן בקניון סירקין בפתח תקוה. בימים הקרובים יוצבו מכונות נוספות בקניון הדרים שבנתניה ובקניון סי-מול שבאשדוד.

   

  כמו כן, יוצבו בשבועות הקרובים מכונות אוטומטיות ב-42 סניפי סופר פארם בכל רחבי הארץ. מכונות אלה יספקו שירות במשך 10 שעות לפחות בכל יום. חלקן יספק שירות 24 שעות ביממה. נהגים שעברו עבירות תנועה יוכלו לברר את מספר הנקודות שנרשמו לחובתם.

   

  בנוסף לכך יוכל כל נהג לקבל תדפיסי מידע מפורטים על הבעלויות הקודמות של כלי הרכב שברשותו. כך למשל יוכל רוכש רכב פוטנציאלי לראות אם הרכב היה רשום על שמה של חברת השכרה, ליסינג או מונית. שירות זה ינתן בעלות של עשרה.

   

  חידוש רישיון נהיגה או רכב באמצעות מכונות השירות החדשות ינתן ללא תוספת עמלה. זיהוי המשתמשים במכונות השירות האוטומטיות יעשה באמצעות כרטיס אשראי של בעל הרכב. השירות הזה מתווסף לשירות עצמי נוסף, שעיקרו הנפקת כפל רישיון נהיגה או רכב באמצעות עמדה ממוחשבת או המוקד הטלפוני של משרד התחבורה. שירותים אלו יעלו  28 ש"ח, במקום 54 ש"ח, למי שיעדיף לעשות זאת במשרדי הרישוי. כמו כן בוטלו האגרות המשולמות כיום עבור הנפקת רישיון נהיגה לנהגים חדשים והאגרה עבור הנפקה חוזרת של רישיון הנהיגה.

  עבור לתוכן העמוד