מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  Inpris Way - פתרון לבעיית הסחי דעת בנהיגה

  26/03/2019
  הגדל

  מרבית תאונות הדרכים קורות בגלל בעיות הנובעות מפעולת המסיחות את דעתם של הנהגים וגורמות לחוסר תשומת ליבם מהנעשה בכביש. לכל ברור כי הטלפון הנייד מהווה בין היתר גורם עיקרי לבעיה. אך בנוסף לו פעולות נוספות כגון: הפעלת מולטימדיה, חיפוש יעד לניווט או סתם צפייה שילוט כבישים ותרחישים שקורים בסביבת הכביש.

  חברת הסטארטאפ  הישראלית "אינפריס", מעניקה פתרון לבעיות הסחי דעת באמצעות מוצר ופטנט המתבסס על פעולות מגע יד הנהג, בכיוונים שונים וקבועים, על גבי מסך המולטימדיה או במכונית או בצג הטלפון. כל זאת מבלי להסיר את עיניים מהכביש. המטרה, הגברת בטיחות הנהגים והנוסעים בזמן הנהיגה. הרעיון, שננהג עם העניים בכביש ולא נסיט מבט מהכביש כאשר הידיים אוחזות בהגה או הכידון באופניים ובאופנוע.

  אינפריס, פיתחה פתרון המתבסס על מסכי המולטימדיה המקוריים ליצרני הרכב. בנוסף לו חשפה לאחרונה מוצר אוניברסלי ונגיש יותר, שמתבסס על שלט אינטגרלי ממותקן על גלגל ההגה, במכונית, באופנוע ובאופניים, השלט מורכב באמצעות צמיג גומי מתכווננת לקוטר ההגה או הכידון. ממש כמו שעון יד. השלט מקובע ביעילות ונוח לשימוש הנהג.

  מניסיון אישי של מספר שבועות שימוש במערכת, Inpris Way, הינה מערכת חכמה, לשליטה על פעולת הטלפון ומערכת הבידור והניווט הקיימת במכונית ושימושית בזמן הנהיגה. שלט המערכת מותקן כאמור בגלגל ההגה, ופועלת כשלט רחוק לתפעול המערכות הטלפון . באמצעות השלט והאפליקציה של אינפריס, ניתן לשמוע רדיו, ולבחור תחנות נבחרות בלחיצה בשלט או הודעה קולית. ניתן אך לא מומלץ לקבל הודעות SMS לרבות הודעות WhatsApp , לשמוע את ההודעות כתובות באופן קולי, זאת לאחר המרה של כתב לקריאה של המערכת. במקרה של קבלת הודעות, ניתן לפעול בתגובות הבאות: להשיב קולית, להתעלם, או לשלוח הודעה על אי יכולת לענות בזמן נהיגה. בנוסף, המערכת מאפשרת לבחור בסינון הודעות כך שההודעות לא יתקבלו בזמן הנהיגה והשולח יקבל תשובה אוטומטית. ניתן לשלב בין המצבים כך שחלק מאנשי הקשר יקבלו תשובה אוטומטית או שהמערכת תתעלם מהם, ומאנשי קשר נבחרים הודעות יתקבלו ויקראו בקול. מצב טלפון מאפשר באמצעות לחיצות להתקשר לטלפון מועדף מבלי צורך לחפש אנשי קשר. ניווט אפשרי לבחירה מבלי שנביט כלל בצג הטלפון. ניווט ב-WAZE באמצעות אינפריס, מאפשר למעשה לבחור יעד בפקודה קולית או בבחירת אחד מ- 4 היעדים המועדפים שמוגדרים במערכת. בנוסף, ניתן  בקלות להגדיר קיצורי דרך קוליים לניווט מהיר. אין מגבלה על כמות קיצורי הדרך הקוליים. 

  להפעלת Inpris Way, נדרש להתקין יישומים ואפליקציה בטלפון הנייד. לתפעול השלט ברכב בזמן הנהיגה, יש להתחבר בתקשורת בלוטוס ולעבור למצב של שמיעה נגן חיצוני ושמיעה ברמקולים הקבועים ברכב.

  הפעלת שלט Inpris Way, מחייבת הסתגלות של המפעיל לצורך זיכרון בכיוון הלחיצים השונים ופעולתם. לחיצה כפולה בשלט, בוחרת בנושאים המבוקשים לשימוש בהם: רדיו, טלפון, הודעות וניווט. לחיצה בודדת מאפשרת בחירה מתוך ארבעת המועדפים. לחיצה רצופה של כ- 3 שניות, מעבירה למצב של שליטה קולית שבה ניתן להכריז על הבחירה המבוקשת לשימוש בטלפון, הודעות, רדיו או ניווט. הפעולה הנבחרת על ידי הנהג, תפעל אוטומטית, מבלי שיפנה מבט למסך או שליחת יד לתפעול במנגנון כלשהו, זה כידוע מקור הבעיה בזמן הנהיגה.

   Inpris Way, יעילה בבטיחות ולאחר הסתגלות קצרה נמצא את היתרונות שבה שמונעות בעיות של חוסר ריכוז ותשומת לב מצד הנהג. בשימוש יעיל ניתן להביט בכביש בכל שלבי הנסיעה. עם זאת, פעולת המערכת מחייבת בהגדרת מערכת המולטימדיה ברכב בתחילת נסיעה, למצב מתאים. פעולתה של אינפריס, במתבססת על היישום בטלפון עצמו, מה שמחייב לטעון אותו בזמן הנסיעה.

   Inpris Way, מעניקה פתרון בטוח למי שעושה שימוש בטלפון בזמן הנהיגה. גם כאשר מדובר בפעולת שמתבצעות על פי החוק או בניגוד לו, כדוגמת שימוש בהודעות. הפתרון לשמיעת ההודעות בזמן נהיגה בעייתי ביותר ואסור לעודד אותו. מכך המלצתי לעשות שימוש דווקא בפונקציית הסינון והתשובה האוטומטית הקיימת במערכת, או לנטרל בהגדרות המערכת את פעולת קבלת ההודעות המהוות סכנה לנוהגים. לסיכום, המלצתי לאותם נהגים שאינם נגמלים משימוש בטלפון בעת הנהיגה, לעשות שימוש במערכת זו שתצמצם את סיכונם להיות מעורבים בתאונות.

   

  עבור לתוכן העמוד