מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אוטובוסים חשמליים מיוצרים בישראל

  17/04/2019
  הגדל

  סין היא המדינה המובילה בעולם במהפכת הרכב החשמלי. שיתוף פעולה בין היבואנית בישראל "אוטו חן", ויצרנית האוטובוסים "גולדן דרגון", הביא לייצור במפעלי האוטובוסים בישראל מרכבים והארגז. 

  אוטו-חן, חשפה בכנס הנדסת הרכב שהתקיים ברשל"צ, , את דגמי האוטובוסים המיובאים והמורכבים בישראל הניזונים ומונעים מגז טבעי וחשמל.

  לדברי דוד אוחנה מנכ"ל גולדן דרגון ישראל: בסין המגמה לעבור מאוטובוסים מונעי סולר לאוטובוסים חשמליים. הממשלה בסין מעודדת ותומכת בתמריצים שונים את הגורמים הפועלים לקידום השימוש בכלי רכב העושים שימוש בתחליפי דלקים ואנרגיה חלופית. המדיניות הובילה לשיא חדש בפיתוח כלי רכב ממונעים באנרגיה חלופית. התוצאה, מעל 100 אלף אוטובוסים חשמליים נעים בכבישי סין. 

  גולדן דרגון מכרה בסין עד 2018 כ- 23,400 כלי רכב מונעים באנרגיות חלופיות בהם אוטובוסים חשמליים והיברידיים. בשנים האחרונות המפעל מוכר אוטובוסים נוספים במדינות שונות בעולם בהם: גרמניה, הולנד, נורבגיה וישראל שבה מורכבים האוטובוסים במפעלים מקומיים. חברת אוטו חן, מייבאת את מותג גולדן דרגון משנת 2011. היבואן הבין שהעתיד בשימוש בתחליפי אנרגיה. משנת 2017 פועלים בישראל 13 אוטובוסים חשמליים, מהם 8 באגד ו- 5 בסופר-בוס. בעידוד משרד הכלכלה והרשפ"ת אוטו-חן התחייבה ב- 2018 על הסכמי ייצור של 100 אוטובוסים חשמליים מתוצרת גולדן דרגון במפעלי הארגז ומרכבים בישראל.  עד כה ייוצרו בישראל 8 אוטובוסים.

  האוטובוסים החשמליים של גולדן דרגון מתבססים על סוללותCATL הנחשב ליצרן המוביל בתחום בסין. הסוללות החדשות יהיו קלות, קטנות, בקיבולת טעינה גבוהה, יטענו בזמן קצר ויספיקו לטווח נסיעה ארוך. ליצרן, מגוון של אוטובוסים ממיניבוסים באורך של 6 מטר, אוטובוסים באורכים של 9 ועד 18 מטר.

  אוטובוסים בגז טבעי- גולדן דרגון מייצרת גם אוטובוסים הניזונים מגז טבעי -CNG. היתרונות של גט"ד הוא זול וחוסך בעלויות אחזקה, אינו מזהם, מפחית רעש ובטוח לשימוש. בישראל פועלים כ- 50 אוטובוסים מונעי CNG מתוצרת גולדן דרגון ועד סוף השנה יתווספו  50 נוספים.

  דגמי האוטובוסים של גולדן דרגון המונעים בתחליפי דלקים:

  אוטובוס  CNG גז טבעי

  אוטובוס עירוני המיועד להסעת 36 נוסעים בישיבה ועוד 54 בעמידה. במנוע בתקן יורו 6, מספק 330 כ"ס ומומנט של 13 קג"מ. מהירות מרבית של 80 קמ"ש.

  אוטובוס חשמלי XML 6125 VE

  אוטובוס עירוני המיועד להסעת 35 נוסעים בישיבה ועוד 42 בעמידה. המנוע חשמלי הניזון ממצברים מתוצרת CATLבקיבולת של 345 KVH. המנוע חשמלי בהספק של 350 כ"ס ומומנט של 34 קג"מ. טווח הנסיעה של 250 ק"מ.

   

  עבור לתוכן העמוד