מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  רכב חשמלי בעיריית צפת

  19/05/2019
  הגדל

  עיריית צפת הפכה לחלוצת הרכישה, הקבלה והשימוש בכלי רכב העירוניים החשמליים של GOUPIL. 

  בשלב הראשון נרכשו שני רכבי GOUPIL G4 בשתי תצורות - PICKUP ו-TIPPERלטובת שירות לקהילה במשימות תחזוקה וניקיון העיר. ההינע החשמלי של רכבי ה-G4 מבוסס על סוללת ליתיום (9 או 14 קוט"ש) ומנוע חשמלי שמפיק 10 KW ו-5.5 קג"מ. טווח הנסיעה הנו עד 80 או 120 ק"מ ומשך זמן הטעינה משקע ביתי רגיל ממצב ריק לגמרי ינוע בין 5 ל-7 שעות בהתאמה לגודל הסוללה. לכלי של GOUPIL ממדים אשר תוכננו לטובת נסיעה במקומות צפופים וסמטאות שמאפיינות מאוד יישובים עירוניים  ובמיוחד את  העיר צפת. ההינע החשמלי מבטיח נסיעה שקטה לחלוטין ונטולת זיהום אוויר.

  שתי משאיות החשמליות, מחליפות שני טרקטורי משא דיזל, הפתרון החשמלי יעיל וחסכוני, בעל עלויות נסיעה ותפעול זעומות ביותר של כ-9 אג' לק"מ, מה שמהווה חיסכון שנתי עצום בכל קנה מידה אל מול מנועי הבעירה שהשתמשו בהם עד היום. לדגמים אלו ארגז אחורי פתוח ומשטח הטענה באורך 2.15 מטר שטוח לגמרי עם רשתות צד פריקות להגדלת נפח ההטענה וגמישות בסוג התכולה המועמסת למשימות הובלה ופינוי כגון גזם, פסולת, אשפה, קרטונים, נשיאת ארגזים, תמרורי שילוט, משטחים ועוד. דגם ה-TIPPER מאובזר בנוסף בזרוע הידראולית ("הייבר") לטובת הטענה ופריקה קלה גמישה של התכולה שמשקלה אף מעל ל-800 ק"ג. ה-GOUPIL הינו כלי רכב קומפקטי ביותר (רוחב של 1.2 מטר ) עם כושר תמרון גבוה, רדיו סיבוב זעיר ומנוע חשמלי חזק עם מומנט גבוה כך שהוא עמד בדרישות הייחודיות  של ניידות בסמטאות הצרים של העיר העתיקה ובשווקיה בפרט ובעיר בכלל המשופעת בעליות תלולות. בכוונת העירייה להרחיב את צי הרכב בעוד רכביGOUPIL בהמשך לייעודים נוספים.

  מחירים ועלויות: מחירה של ה-G4 המשאית הזעירה שלGOUPIL מתחיל ב-105,000 שקל או בכ-2,650 שקל לחודש בהסכם ליסינג לשלוש שנים (לפני מע"מ). בחישוב לפי נסועה שנתית, משאית ה-G4 "תצרוך" חשמל לנסיעה בעלות של כ-150 ₪ לחודש, מה שמהווה חיסכון משמעותי בעלויות הרכישה והתפעול של הרכב לעומת מסחריות קונבנציונליות עם מנועי בעירה.

   

  עבור לתוכן העמוד