מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מבצע לביטול חובות לנהגים שהשביתו את רכבם ולא דיווחו למשרד התחבורה

  14/06/2019
  הגדל

  בשורה לבעלי רכב שלא הצהירו על הורדת רכבם מהכביש. משרד התחבורה פתח במבצע ארצי נרחב לביטול חובות של אלפי בעלי רכב שהורידו את כלי רכבם מהכביש ולא דיווחו על כך כמתחייב בתקנות התעבורה, לאגף הרישוי במשרד התחבורה.

  על פי החוק, חלה חובה על בעל רכב המבקש להוריד את רכבו מהכביש עקב התיישנות, פירוק או כל סיבה אחרת, להגיש למשרד התחבורה בקשה לביטול של כלי הרכב. רכב שלא בוטל כדין במשרד הרישוי נחשב לרכב פעיל, ובעליו מחויב בתשלום אגרת רישוי לרכב מדי שנה. המבצע נועד להעניק הזדמנות לנהגים שהשביתו את רכבם בפועל בשבע השנים האחרונות, אולם לא דיווחו על כך למשרד התחבורה וצברו חובות רבים. במבצע משתתפים אגף החשבות, אגף התקשוב, מנהל התנועה, אגף השירות והלשכה המשפטית במשרד התחבורה.

  על פי נתוני משרד התחבורה, בשבע השנים האחרונות נרשמו כ-300 אלף כלי רכב, שלא שולמו עבורם אגרת רישוי שנתית לרכב, כמתחייב מתקנות התעבורה. מדובר באגרות רישוי שלא שולמו בתקופה שבין 1 ביוני 2012 ועד 31 בדצמבר 2018.

  בעל רכב יהיה זכאי לביטול החוב, לאחר שיצהיר באמצעות עורך דין כי לא נעשה שימוש ברכב, בתקופה שבגינה לא שולמה אגרת הרישוי. אזרח שהצהיר כי לא השתמש ברכב מיום שפג תוקפו של הרישיון האחרון, יבוטל רכבו ולא ניתן יהיה להחזיר את הרכב לכביש לאחר הביטול.

  משרד התחבורה יאמת את ההצהרות על הורדת הרכב מהכביש מול משטרת ישראל וגורמים נוספים. במידה ויתברר כי נעשה שימוש ברכב בניגוד להצהרה שהועברה למשרד התחבורה, בעל הרכב יהיה צפוי לעונשים הקבועים בחוק.

  במסגרת המבצע, לפנים משורת הדין, יוכל כל בעל רכב הנוסע ברכבו, מבלי ששולמה עליו אגרת רישוי, בשבע השנים האחרונות, לשלם את חובו ללא ריבית וללא הצמדה, במהלך ארבעת החודשים הקרובים, עד לתחילת חודש אוקטובר. אגף הרישוי שיגר חוזר מיוחד לכל אחד מבעלי הרכב שטרם הסדירו את מעמד רכבם ואת תשלום אגרת הרישוי לרכב. החוזר מתריע בגין אי תשלום אגרת הרישום לכלי הרכב הרשום על שמם, וקורא להם להסדיר את תשלום החוב או את ביטול הרכב.

  את החוב ניתן להסדיר באמצעות אתר האינטרנט של משרד התחבורה, עמדות השירות האוטומטיות ("הרישיומט") המוצבות בסניפי הסופר פארם ובמקומות מרכזיים נוספים, בסניפי דואר ישראל ובמוקד הטלפוני של משרד התחבורה 5678*.

  טופס לביטול הרכב ניתן לשלוח דרך אתר משרד התחבורה:

  https://govforms.gov.il/mw/forms/RepaymentVehicleDebtse@mot.gov.il

   

   

  עבור לתוכן העמוד