מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  שווי שימוש לרכב היברידי וחשמלי

  25/07/2019
  הגדל

  בוועידת התשתיות  ישראל 2019 שהתקיימה מטעם מידע כנסים, ב- 17/17/19 בפאנל מיוחד שעסק בתחבורה אלטרנטיבית, התייחס מנהל תחום בכיר עלות חקיקה ברשות המיסים מר שלומי פליפ לסוגיה בדבר חידוש הוראת השעה לשווי שימוש מופחת לרכב היברידי וחשמלי, שמסתיימת בסוף 2019. 

  מדובר בהטבה של 500 ₪ לרכב היברידי ו 990 ₪  לרכב חשמלי ופלג אין. תשובתו היתה כי ברשות המיסים, קיימת  מגמה לעודד שימוש ברכבים ירוקים. אנחנו לא מעוניינים במצב שבו העובדים לא יבחרו ברכב היברידי כי הוא יותר יקר. אנחנו נרצה שהתשלום לחברה וחיוב העובד יהיו בסכום זהה לרכב בנזין. מכיוון שרכב היברידי יהיה יותר יקר, ההפחתה בשווי השימוש מאזנת ומקזזת את עלותו היקרה של רכב היברידי וחשמלי. הדרג המקצועי ברשות המליץ להאריך את הוראת השעה.

  הזיכוי הניתן בשווי השימוש, בא מתוקף הוראת שעה, המתייחסת להתאמת שווי השימוש לרכב היברידי, חשמלי או פלאג אין.  לפי הוראת השעה הקיימת היום, מתעריף שווי השימוש המתבסס 2.48% על מחיר המכונית כחדשה, מופחת סכום של 500 ₪ כשמדובר ברכב היברידי. ו- 990 ₪ כאשר מדובר ברכב חשמלי או פלאג אין (רכב היברידי עם טעינה חשמלית הניזונה מעמדת טעינה ייעודית).

  תוקף הוראת השעה המטיבה עם רכבים חשמליים והיברידיים, תקפה עד ליום 31/12/19.

  ברשות המיסים בוחנים לאורך זמן את תהליך התפתחות הטכנולוגיה הקיימת בכלי הרכב ובסוללות, בהתאם נקבעים רמות מיסוי סכומי ההפחתה ממס ותקופת תכולתם.

  כיום האוצר מוזיל על רכבים אילו את שיעור מסי הקנייה. שיעור מס קנייה לרכב היברידי עומד כיום על 30% ואילו ברכב פלאג אין שיעור המס 20%. משנת 2019 תשתנה רמת המיסוי ותהיה מדורגת לאורך השנים הקרובות.

   

  עבור לתוכן העמוד