מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מיפוי ייעודי לרכב אוטונומי

  13/08/2019
  הגדל

  בינואר 2017 החליטה ממשלת ישראל על יישום תכנית לאומית לתחבורה חכמה. לתכנית שתי מטרות עיקריות. הראשונה, להמשיך ולחזק את מדינת ישראל כמרכז ידע מחקרי ותעשייתי בתחום. המטרה השנייה, להטמיע טכנולוגיות חדישות בישראל על מנת לייעל את מערך התחבורה.

  כעת הושלם צעד נוסף בתכנית, כאשר מפ"י (המרכז למיפוי בישראל) בשיתוף פעולה עם מנהלת תחליפי הדלקים ותחבורה חכמה במשרד רה"מ, מספקים נתוני מיפוי  גולמיים ונתונים מפוענחים שמופצים כמידע חופשי ופתוח לכל דורש.

  המקטע הראשון שמוצג באתר הינו הוד השרון - אורך המסלול 27 ק"מ וכולל את כביש 6, כביש 531, כביש 4, כביש 402, רחובות הפרדס, ההכשרות והתכלת. המסלול ברובו בין- עירוני בטופוגרפיה מתונה. הנתונים הגולמיים ישרתו בעיקר את יצרני הסנסורים וחברות המיפוי והמידע הסמנטי, וכן את מפתחי הטכנולוגיה בתחום הנהיגה האוטונומית ומדיניות הנהיגה וקבלת החלטות לרכב העתידי. 

  ראש מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה, ד"ר ענת בונשטיין : " פרויקט המיפוי הינו חדשני ברמה עולמית ויוכל לשמש את כלל החברות העוסקות בתחום התחבורה החכמה ובפיתוח פתרונות לרכב האוטונומי. צעד זה מתחבר לצעדים נוספים כחלק מהתכנית הלאומית לתחבורה חכמה, תכנית הפיילוטים, מכון מחקר, שטחי ניסויים ועוד. המנהלת שמחה להוביל  מהלך חשוב זה שממשיך לחזק את המובילות הישראלית  בתחום.

  המדען הראשי של מפ"י, פרופ' ירון פלוס: "זהו פרויקט מיפוי ייחודי גם בשל השימוש במגוון חיישנים ואיחוד הנתונים למוצר אחד וגם בשל הפענוח המפורט המכיל מאפייני דרך רבים באיכות גבוהה. נתוני המיפוי יאפשרו לרכב החכם "לדעת" מה צפוי לו מאחורי העיקול בכביש או מאחורי הגבעה (האזורים שבהם החיישנים של הרכב אינם ממפים). הנתונים יאפשרו לרכב למקם את עצמו בדיוק גבוה גם ללא קליטת גיפיאס (לדוגמה במנהרות). בשלב הבא המפה המפורטת תהיה גם דינמית ותכלול גם נתוני זמן אמת אודות עומסים, מטרדים, ובעיות בצירי התנועה.

  מנהל המרכז למיפוי ישראל, מר רונן רגב: "המרכז למיפוי ישראל, כגוף המוביל את המיפוי במגזר הממשלתי, רואה חשיבות רבה בתמיכה בתעשייה המקומית בתחום המיפוי לתחבורה חכמה. לראשונה יש פתיחת מידע מפורט לציבור הרחב. הפרויקט הוא דוגמה לשקיפות הממשלתית ויקדם את היזמות בחברה הישראלית. הפרויקט משתלב במערך הפעילויות של המרכז למיפוי ישראל לאספקת מידע ונתונים התומכים בטכנולוגיות מתקדמות להתייעלות לאומית".

  קישור למיפוי

  https://oapfci.ofek-air.com/

   

  עבור לתוכן העמוד