מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הרכב האוטונומי של יאנדקס בישראל

  26/09/2019
  הגדל

  ענקית הטכנולוגיה Yandex (YNDX:NASDAQ) ממשיכה להגדיל את פעילות פרויקט הרכב האוטונומי שלה בישראל והודיעה רשמית על הרחבת הצי המקומי והטריטוריות שלה בתל אביב. 

  שדרוגים טכנולוגיים של הרכבים והתוכנה החדשים, החברה מוכנה כעת לעבור למרכז ת"א.  יאנדקס, אשר החלה לערוך נסיעות מבחן ראשוניות בישראל לקראת סוף השנה שעברה, מרחיבה כעת את היקף הניסויים בישראל ומתחילה כעת בגידול של צי הרכבים האוטונומיים שלה. כיום ישנם שלושה רכבים פעילים ומאושרים במצב אוטונומי מלא, עשרה יהיו מוכנים עד סוף השנה. רכבים האוטונומיים החדשים עברו שדרוגים שונים, הן ברמת התוכנה והן ברמת החומרה, והתוצאה הינה נסיעה חלקה יותר, נעימה יותר ותגובתיות טובה יותר לתרחישים שונים בכבישים גם ברמת המשתמש וגם ברמת הבטיחות. 

  דוגמא לשינוי ניתן לראות גם במערך החיישנים החדש, כך שגם מראה הרכב השתנה. כתוצאה מהתרחבות הפעילויות והניסויים המוצלחים אשר מבצעת החברה בארץ, היא קיבלה אישור לבחינת הרכבים האוטונומיים בסביבה עירונית "קשוחה" יותר, כמו באזור דרום תל אביב. המאפיין תנועה עמוסה ובה הפרות רבות של חוקי התנועה כמו ביצוע פניות מנתיבים שגויים, מעבר צמתים ברמזור אדום, רחובות צפופים וצרים במיוחד אשר נהיים צרים עוד יותר עקב מכוניות חונות או "חניות כפולות", והולכי רגל שחוצים דרכים אלו ללא התראה. אופניים וקורקינטים חשמליים - דרך פופולרית לנוע במרכז העיר - מוסיפים עוד מפגעים בדרכים, כשמתנהגים לעיתים ככלי תחבורה ולעיתים כהולך רגל. Yandex נמנית עם קבוצה מצומצמת מאוד של חברות ברחבי העולם שהצהירו כי כלי הרכב האוטונומיים שלהן נסעו יותר ממיליון ק"מ במצב אוטונומי מלא, בכבישי ערים מרכזיות.

  Yandex: ענקית טכנולוגיה אשר בונה מוצרים ושירותים חכמים המופעלים בעיקר על ידי למידת מכונה. המטרה של Yandex היא לעזור לצרכנים ולעסקים לנווט טוב יותר בעולם המקוון והלא מקוון. מרבית פיתוחיה של Yandex הינם טכנולוגיים והרכב האוטונומי של החברה הוא דוגמא להישגים המופלאים שלה בעולמות הטכנולוגיה בכלל ובתחום ה-AI (בינה מלכותית) בפרט. החברה החלה במחקר ופיתוח של מערכות נהיגה אוטונומית כבר בשנת 2017 והחברה הינה אחת מתוך מספר חברות מצומצם שמחזיקות בבעלותן טכנולוגיות אוטונומיות חדשניות אשר נמצאות בשלב פעילות מתקדם. דוגמא טובה להתקדמות המהירה של פרויקט הרכב האוטונומי ניתן לראות בשיתוף הפעולה שנחתם מוקדם יותר השנה בין חברת Yandex לבין יונדאי Movis - וייצור אבטיפוס לנהיגה אוטונומית בדגם המשותף של יונדאי Sonata 2020 - בחודש מרץ השנה חתמו 2 חברות הענק על הסכם כוונות ליצירת ופיתוח פיתרון נהיגה אוטונומי ברמה 4 ו-5 המיועד למגוון רחב של פלטפורמות רכב.

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד